Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości WIG20
2194.06+16.03(+0.74%)GPW - Indeksy
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie skończyły się spadkami najważniejszych indeksów. WIG20 oddał 0,34 procent przy blisko 865 mln złotych obrotu, gdy indeks całego rynku WIG stracił 0,24 procent przy przeszło 1,1 mld złotych obrotu.
Większość głównych indeksów warszawskiej giełdy lekko zniżkuje. Wśród blue chipów najmocniej, ponad 3 proc., spada JSW.
Początek środowej sesji na GPW przyniósł lekkie wzrosty głównych indeksów. Wśród największych spółek najmocniej rośnie PZU.
Przewagą wzrostów głównych indeksów zakończyła się kolejna sesja na warszawskim parkiecie. Nowe historyczne szczyty poprawiły WIG i mWIG40, a WIG20 był najwyżej od 17 stycznia 2022 r., powiększając tym samym wzrost od dna zeszłorocznej bessy do 77 proc. Spadkami wyróżniła się spółka, której akcjonariusze sprzedali część akcji w procesie budowy przyspieszonej księgi popytu (ABB).
Początek wtorkowej sesji na GPW przyniósł lekkie spadki głównych indeksów. Wśród największych spółek najmocniej spada Santander Bank Polska.
Otwarcie nowego tygodnia na rynku warszawskim przyniosło spokojną sesję z ożywieniem rynku w finale rozdania. WIG20 wzrósł dziś o 0,61 procent przy zwyżce indeksu szerokiego rynku WIG o 0,64 procent.
Poniedziałek upłynął na podtrzymaniu dobrych nastrojów na GPW. Indeksy w większości kierowały się w stronę piątkowych rekordów, z których zostały zawrócone w ostatniej godzinie sesji trzech wiedźm. Najmocniejszy tego dnia na GPW był sektor bankowy, a akcje największych rosły najmocniej w WIG20.
Początek poniedziałkowej sesji na GPW przyniósł wzrosty głównych indeksów. Wśród największych spółek najmocniej rośnie kurs Pepco, ok. 2 proc. zniżkuje z kolei Allegro.
Piątkowe notowania na rynku warszawskim zostały podporządkowane rozliczeniu grudniowej serii kontraktów terminowych na WIG20. Od pierwszych minut rozdania rynek operował w kontekście podniesionej aktywności i większej zmienności.
W czasie sesji na najwyższych poziomach w historii warszawskiej giełdy zameldowały się solidarnie WIG, mWIG40 i sWIG80. W dodatku WIG20 poprawił rekord hossy. Indeksy w czasie piątkowego handlu wyraźnie zyskiwały, by jednak w finale oddać większość wzrostów przez tzw. dzień trzech wiedźm.
Piątkowa sesja charakteryzowała się dużą zmiennością z powodu wygasania kontraktów terminowych na WIG20. Indeks, który przez większość sesji był na dużym plusie, zakończył dzień wzrostem o 0,3 proc. Spadły kursy spółek energetycznych oraz banków. O ponad 6 proc. zwyżkowały Pepco i Allegro.
Akcje, którym w 10 lat udało się uzyskać co najmniej 1000 proc. zwrotu, to tylko 2,7 proc. spółek z szesnastu indeksów rynków rozwiniętych na świecie. W Polsce z WIG20 taką stopę zwrotu osiągnęła zaledwie jedna – Dino Polska.
Warszawski Indeks Giełdowy osiągnął najwyższy wynik w historii i jest o ok. 37 proc. większy niż na początku roku. Większość spółek notowanych na WIG20 zyskuje. Pozytywne doniesienia z giełdy zbiegają się w czasie z informacjami o szybkiej wypłacie części środków z KPO. - Mój rząd złożył dzisiaj wnioski - powiedział Donald Tusk.
Sesja na warszawskim parkiecie rozpoczęła się od wzrostów głównych indeksów. Akcje Murapolu, które zadebiutowały na rynku głównym, zwyżkują o 15,4 proc. Piątek jest dniem wygasania kontraktów terminowych na WIG20 i innych instrumentów pochodnych.
Podczas czwartkowej sesji na GPW dominowały wzrosty. Tuż przed końcem sesji WIG20 zwyżkuje o 0,5 proc., a mWIG40 o 0,8 proc. Zyskują spółki wydobywcze, w tym akcje KGHM drożeją o 4,6 proc. Stosunkowo słabe są banki, część z nich notuje spadki. Papiery LPP są przecenione o 5 proc.
WIG20 nabiera rozpędu głównie dzięki zwyżkującym notowaniom “miedziowych”.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus