Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości WIG20
2827.53-4.10(-0.14%)GPW - Indeksy
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus


Poniedziałkowa sesja zaczęła się od rajdu polskich akcji, ale skończyła na czerwono. WIG20, który zyskiwał w pierwszej godzinie handlu ponad 2%, musiał uznać przewagę podaży, ciągnięty w dół przez notowania CCC, Budimexu i Główne indeksy blue chipów GPW był tego dnia jednym z najsłabszych na świecie.

W drugiej części sesji główne indeksy warszawskiej GPW utrzymują wzrosty, WIG20 zwyżkuje ok. 0,8 proc. Wśród blue chipów najmocniej spadają akcje CCC.

W poniedziałek po otwarciu sesji na GPW rosną wszystkie główne indeksy. W górę idą notowania większości spółek wchodzących w skład WIG20, a sam indeks zyskuje około 1,2 proc. Najlepiej w indeksie radzi sobie bank Santander, rośnie o ponad 3,8 proc.


Tydzień na GPW kończy się mocnym akcentem ze strony byków. Wszystkie główne indeksy zameldowały się na najwyższych poziomach hossy, co oznacza kilkunastoletni rekord WIG20, a także historyczne rekordy małych i średnich spółek oraz szerokiego rynku. Popyt był szczególnie widoczny na największych bankach, ale większość dużych spółek notowała wyraźne wzrosty, a sam WIG20 był w piątek najmocniejszym indeksem w Europie.

Sektor bankowy ciągnie w górę WIG20, wyniki pomagają notowaniom spółki Toya, a Rafamet osiągnął czterocyfrową stopę zwrotu od początku roku.


Indeksy idą lekko w górę, a w WIG20 wyróżniają się akcje Dino Polska.


Sesja środowa na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie skończyła się zwyżkami głównych indeksów. WIG20 wzrósł o 1,12 procent przy obrocie zbliżonym do 1,52 miliarda złotych, gdy indeks szerokiego rynku WIG zyskał 1,20 procent przy 1,90 miliarda złotych obrotu.


Sesja wtorkowa na rynku warszawskim skończyła się mocnymi spadkami najważniejszych indeksów. WIG20 stracił 2,37 procent przy przeszło 1,46 miliarda złotych obrotu, gdy indeks szerokiego rynku WIG oddał 1,24 procent z licznikiem pokazującym przeszło 1,77 miliarda złotych.

Główne indeksy warszawskiej giełdy kontynuują zniżki, przy czym najsłabszy z nich jest WIG20. Spadek tego wskaźnika pogłębia kwestia odcięcia prawa do dywidendy z Pekao. Zdaniem analityków, istotnym wsparciem dla indeksu blue chipów jest poziom ok. 2.650-2.670 pkt., a jego przebicie mogłoby spowodować przedłużenie spadków na GPW.

Ciąg pozornie niezwiązanych ze sobą zdarzeń sprawił, że
WIG20 zakończył dzień mocno pod kreską i był we wtorek najgorszym giełdowym indeksem
Europy.

Wtorek przyniósł na warszawski parkiet kontynuację spadków. WIG20 idzie w dół o 3,3 proc., na co wpływ ma m. in. przecena akcji PKO BP o 4 proc. Siedem spółek z indeksu zniżkuje o ponad 3 proc. Wśród wskaźników sektorowych rośnie tylko WIG Chemia.

Pogorszenie rynkowego sentymenty przed decyzjami banków centralnych, chaos z wyborem kanclerza w Niemczech, odcięcie ogromnej dywidendy z kursu jednego z największych banków na GPW oraz spekulacje co ogromnymi pakietem innego to czynniki mogące stać za sporą przeceną WIG20 w czasie wtorkowej sesji.

Początek tygodnia na parkiecie w Warszawie przyniósł spadek głównego indeksu, WIG20, o 0,96%, do poziomu 2784 pkt. mWIG40 zniżkował 1,2%, podczas gdy sWIG80 zanotował wzrost o 0,51%. Obroty na szerokim rynku wyniosły niecałe 1,2 mld złotych.


Pod koniec piątkowej sesji mocne wzrosty notują wszystkie główne indeksy warszawskiej giełdy. W górę idą notowania wszystkich poza mBankiem spółek wchodzących w skład WIG20. Liderem zwyżek jest CD Projekt.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus