Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
BiznesRadar.pl korzysta z plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej. [x]
Wiadomości WIG20
2849.22+17.59(+0.62%)GPW - Indeksy
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Spadki na GPW utrzymują się, główne indeksy tracą po ok. 1 proc. Najsłabszym sektorem pozostają banki, a Alior i Pekao zniżkują po ponad 2 proc. Liderem spadków wśród blue chipów jest Dino, a rośnie tylko CD Projekt, który przez sześć poprzednich sesji nie zanotował ani jednego spadku.

Na warszawskiej giełdzie główne indeksy spadają, przy czym dla WIG20 i WIG jest to drugi dzień zniżek. Wśród indeksów sektorowych, najmocniej idzie w dół WIG Banki. Trzeci raz z kolei spada JSW, a Dino traci ok. 1 proc. Kolejny raz kilkuprocentowy wzrost notuje CCC, spółka przez cztery poprzednie sesje łącznie zyskała ok. 18 proc.


Notowania środowe na rynku warszawskim skończyły się spadkami najważniejszych indeksów. WIG20 oddał 0,70 procent, gdy indeks szerokiego rynku WIG spadł o 0,34 procent. Relatywną siłę pokazała druga linia i mWIG40 wzrósł o 0,39 procent, gdy sWIG80 zyskał 0,78 procent.


Notowania wtorkowe na rynku warszawskim skończyły się zwyżkami najważniejszych indeksów. WIG20 i WIG zyskały po 0,77 procent. W koszyku blue chipów obrócono akcjami na sumę 1,83 miliarda złotych, gdy na całym rynku udało się ugrać blisko 2,21 miliarda złotych.

Największa polska spółka została po raz pierwszy wyceniona na ponad 100 mld zł. Kapitalizacja PKO BP, o którym mowa jest wyższa niż dziewięciu innych firm z WIG20 razem wziętych, w tym PGE, Budimeksu, czy Orange, czyli największych krajowych przedstawicieli branży energetycznej, budowlanej i telekomunikacyjnej na GPW. Warte odnotowania, jest, że droga na szczyt kursu PKO pomagała wynieść WIG20 po raz pierwszy od blisko 14 lat powyżej poziomu 2800 pkt.

We wtorek po otwarciu sesji na GPW główne indeksy zwyżkują. WIG20 rośnie 1,52 proc., najwięcej w indeksie zyskuje mBank (3,4 proc.)


Początek tygodnia na parkiecie w Warszawie przyniósł wzrost głównego indeksu, WIG20, o 0,84%, do poziomu 2777 pkt. mWIG40 podbił 1,266, podczas gdy sWIG80 zakończył handel zwyżką 0,58%. Obroty na szerokim rynku wyniosły 2 mld złotych. WIG ustanawia nowe historyczne maksima, a WIG20 notuje najwyższe poziomy od 2011 r.

W poniedziałek na warszawskim parkiecie po raz czwarty z rzędu wszystkie główne indeksy notują wzrosty. WIG20 rośnie 0,6 proc., a w nim Kruk zyskuje ok. 2,8 proc.

W poniedziałek po otwarciu sesji na GPW główne indeksy zwyżkują, WIG20 rośnie 0,4 proc., a w nim JSW zyskuje ponad 2 proc.


Wzrosty na GPW jeszcze przyspieszył w piątek, śrubując historyczne rekordy i maksima hossy. Wzięcie mają przede wszystkim duże spółki, ale popyt nie omijał także niższych segmentów rynku. Blue chipy od środy sukcesywnie zwiększały skalę wzrostów, efektem czego jest najlepszy giełdowy tydzień WIG20 od początku grudnia o otwarta droga do 3000 pkt. - uważa ekspert.


W piątek na giełdzie po raz trzeci z rzędu panują dobre nastroje. Wśród blue chipów osiem spółek rośnie o 2 proc. lub więcej. Ten tydzień był udany na warszawskiego rynku, większość głównych indeksów zyskała ok. 3 proc. Zdaniem analityków, WIG20 przełamał krótkoterminowy opór, co otwiera indeksowi wzrost w kierunku 2.850-3.000 pkt.

Wyżej i mocniej to dewiza inwestorów na GPW, którzy po chwilowej korekcie prowadzą warszawskie indeksy na nowe rekordy. Tych nie brakuje począwszy od kilkunastoletnich szczytów WIG20 po historycznie najwyższe notowania małych i średnich spółek oraz indeksu szerokiego rynku.


Czwartkowa sesja na rynku warszawskim skończyła się zwyżkami głównych indeksów.

W czwartek WIG20 rósł najmocniej na świecie wśród głównych indeksów najważniejszych giełd. Motorem napędowym były notowania Allegro oraz banków, ale popyt dotyczył szerokiego grona dużych spółek. Nieco mniejsze wzrosty były w niższych segmentach rynku, ale wystarczyły, żeby zaprowadzić sWIG80 na nowy historyczny szczyt.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus