Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości WIG20
2194.06+16.03(+0.74%)GPW - Indeksy
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wszystkie główne i branżowe indeksy warszawskiej giełdy spadają. Jedną z najsłabszych grup spółek są banki. Indeksowi WIG20 ciąży także zniżka kursów: Orlenu i KGHM. Pozytywnie wyróżniają się spółki związane z sektorem węgla. JSW, Bumech i Bogdanka rosną najmocniej na szerokim rynku GPW.
Kurs akcji JSW rośnie o 7,6 proc. do 28,6 zł podczas gdy WIG20 spada o 0,55 proc. Rosną także obroty na akcjach spółki. To m.in. efekt rekomendacji jednego z analityków.
Sesja na GPW skończyła się dość neutralnie dla głównych indeksów. Co prawda wzrost awersji do ryzyka na światowych rynkach nie pomagał, ale WIG20 wyszedł obroną ręka, dzięki stabilizacyjnej postawie najmocniej rosnącego przy największych obrotach kursu Orlenu.
Na warszawskiej giełdzie panują mieszane nastroje. W WIG20 najmocniej rosną akcje Orlenu, a najmocniej spadają akcje Pepco.
Większość głównych indeksów warszawskiej giełdy lekko zwyżkuje. W WIG20 najmocniej rosną akcje Orlenu.
We wtorek po południu sytuacja na warszawskim parkiecie zmieniła się. Po początkowych spadkach, obecnie WIG20 i WIG znajdują się na plusach, a skala zniżek mWIG40 i sWIG80 zmniejszyła się. Najsilniejszym sektorem jest segment odzieżowy, dzięki mocnym zwyżkom LPP i CCC. JSW notuje wzrost siódmy raz z rzędu.
Główne indeksy kolejny dzień znajdują się na minusach. Indeksowi WIG20 ciążą m. in. banki i PZU. Wśród blue chipów rosą tylko: LPP i Allegro. Kolejny dzień przecenione są akcje Cyfrowego Polsatu oraz spółki energetyczne.
Ostatnia sesja krwawego miesiąca i kwartału na GPW upłynęła na wyraźnej przewadze spadków. WIG20 był wyraźnie słabszy od otoczenia, a prawdziwą zieloną wyspą w portfelu blue chipów okazał się kurs JSW. Inwestorzy nie zareagowali jednak wzrostami na 6 mld zł strat i ponurą konferencję wynikową, a na wzrosty cen węgli koksujących.
Na giełdzie trwa spadkowa sesja, przy czym skala zniżek pogłębia się. WIG20 traci ok. 2 proc., za co odpowiedzialne są m. in. banki. Wśród blue chipów jedną z nielicznych wzrostowych spółek i liderem zwyżek jest JSW. Zdaniem analityków, poniedziałkowe spadki na GPW mogą być korektą po dobrym ubiegłym tygodniu.
Po zeszłorocznych wyborach w spółkach Skarbu Państwa z pewnym opóźnieniem nastąpiła wymiana całego ścisłego kierownictwa. Postanowiliśmy sprawdzić, jak potentaci z WIG20 wypadają pod nową władzą, biorąc pod lupę ich wyniki.
Finałowa sesja tygodnia na rynku warszawskim skończyła się zwyżkami głównych indeksów. WIG20 wzrósł o 0,70 procent przy obrocie zbliżonym do 1,02 mld złotych, gdy na całym rynku obrócono akcjami za blisko 1,22 mld złotych przy podniesieniu indeksu WIG o 0,65 procent.
Warszawska giełda rośnie na fali dobrej atmosfery na rynkach europejskich i główne indeksy idą w górę kolejną sesję z rzędu. Wśród blue chipów liderem wzrostów jest JSW, który po zamknięciu notowań opublikuje wyniki kwartalne. Zdaniem analityków, piątkowa sesja nie zmienia średnioterminowego obrazu rynku, który znajduje się w trendzie bocznym.
Czwartkową sesję na GPW charakteryzowała przewaga popytu, ale nie wszystkie spółki będą wspominać ją dobrze. Na wieść o złożeniu wniosku o upadłość załamał się kurs Rafako. Wewnętrzne tarcia na szczytach Cyfrowego Polsatu sprawiły, że notowania spółki traciły nawet 10%.
Obie handlowe grupy, zyskując w środę po 5 proc. wypychały benchmark dużych spółek do góry. Obie firmy są też w tym roku mocno przecenione i słabsze od WIG20. Czy to zapowiedź zmiany w sztafecie?
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus