Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
BiznesRadar.pl korzysta z plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej. [x]
Wiadomości WIG20
2831.63-10.51(-0.37%)GPW - Indeksy
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus


Fala optymizmu związana z rychłym zakończeniem wojny na Ukrainie nie traci impetu, a wraz z deklaracjami administracji Trumpa dotyczącymi możliwego terminu podpisania rozejmu sprawia, że inwestorzy nas GPW gorączkowo kupują akcje. WIG20 w poniedziałek powrócił do wzrostów po piątkowej zadyszce, która przyszła po 6. dniach zwyżek.

W poniedziałek po otwarciu sesji na GPW główne indeksy zwyżkują, w tym WIG20 zyskuje 0,7 proc. Spadają akcje CCC (- 2,4 proc.).


Na GPW w Warszawie mamy za sobą już 8 tygodni wzrostów WIG,
WIG20 i mWIG40. Skupiający największe spółki z polskiej giełdy indeks zyskał w
tym roku najwięcej spośród innych reprezentacyjnych benchmarków na świecie. Piątek
przyniósł zadyszkę, ale i tak tegoroczna stopa zwrotu jest imponująca.

Główne indeksy spadają o nie więcej niż 0,5 proc. Traci dziesięć największych banków notowanych na GPW, w tym Alior idzie w dół o ok. 2 proc. WIG Banki jest jednym z najsłabszych branżowych wskaźników warszawskiej giełdy. Jednym z liderów zwyżek w WIG20 jest KGHM.


WIG20 zakończył na plusie szóstą sesję z rzędu i zameldował się na najwyższym
poziomie od przeszło 7 lat. Do Polski napływa duży kapitał zagraniczny antycypujący
zakończenie wojny na Ukrainie.

Warszawska giełda kontynuuje wzrosty, a WIG20 znajduje się nieco poniżej 2.600 pkt. Wśród blue chipów spadają trzy spółki, w tym CD Projekt, a liderem zwyżek jest Budimex. Kursy deweloperów nie zareagowały mocno na informację o szczegółach programu "Pierwsze klucze". Zdaniem analityków, w najbliższym czasie możliwa jest krótka korekta, natomiast w średnim terminie można liczyć na dalsze wzrosty.

WIG20 z łatwością pokonał 2600 pkt i jest najwyżej od siedmiu lat. W portfelu blue chipów wyróżnia się Orange.

Indeks WIG przekroczył poziom 93.000 pkt., a indeks WIG20 znalazł się powyżej 2.600 pkt. Dla WIG jest to nowy historyczny rekord.

Rozmowa Trump-Putin sygnalizuje, że zakończenie wojny na Ukrainie może być bliżej niż dalej. Daje to paliwo do wzrostów indeksom warszawskiej giełdy. WIG20 w czwartek pokonał szczyt hossy, która trwa od jesieni 2022 r. i zameldował się najwyżej od ponad 7 lat. Kolejne rekordy biją WIG i mWIG40.


Najważniejsze indeksy polskiej giełdy, czyli WIG20 oraz WIG, zakończyły środę, notując kolejny dzień wzrostów pomimo wyższego niż oczekiwano odczytu inflacji w Stanach Zjednoczonych. Głównymi rozgrywającymi sesji były banki.


Warszawska giełda ma za sobą kolejną wzrostową sesję, w czasie której rekordy znów poprawiły WIG i mWIG40. Razem z WIG20 indeksy te mają już za sobą cztery dni wzrostów z rzędu. Jeszcze więcej sesji nieprzerwanie rośnie sWIG80. Tym razem przy słabszej energetyce i górnictwie to banki nadawały tempo wzrostom, które znów były szerokie i objęły większość spółek. Za taką siłą GPW stoi zapewne kapitał ustawiający się pod koniec wojny.


Już i tak gorącą atmosferę na polskiej giełdzie w poniedziałek podgrzali dodatkowo premier i minister finansów ogłaszając kilka pomysłów na to jak wspomóc polską gospodarkę. WIG i mWIG40 zaliczyły swoje historyczne szczyty, niewiele brakło, żeby udało się także na sWIG80, a WIG20 zrobił kolejny krok w stronę kilkuletnich okresowych maksimów.

Od początku roku indeks blue chipów urósł już o ponad 13 proc., a niektóre spółki urosły o niemal 20 proc. Analitycy widzą silne fundamenty, inwestorzy grają raczej pod plan pokojowy.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus