Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości WIG20
2608.21+78.96(+3.12%)GPW - Indeksy
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Do indeksu WIG20 wejdą CCC i Żabka, a opuszczą Cyfrowy Polsat i JSW - oceniają analitycy Biura Maklerskiego mBanku.

W poniedziałek po otwarciu sesji na GPW większość głównych indeksów zniżkuje, w tym WIG20 traci 1,05 proc. Najmocniej rośnie kurs Grenevii (blisko 20 proc.).


Na warszawskiej giełdzie trwa wzrostowa sesja. Główne indeksy lekko zyskują, a najmocniej rośnie sWIG80, o 0,7 proc. Większość spółek z sektora bankowego znajduje się na plusie, jednak Pekao, PKO BP i Santander nadal notują spadki. Na liście dziesięciu najsilniejszych spółek na GPW znajduje się siedem spółek ukraińskich.

Główne indeksy warszawskiej giełdy znajdują się na lekkich plusach. Większość spółek notowanych w WIG20 rośnie, w tym najmocniejsze jest PGE. Indeksowi ciążą natomiast banki, szczególnie PKO BP i Pekao, które spadają po ok. 0,5 proc. Jedną z najsilniejszych spółek na GPW jest PKP Cargo.


WIG20 i WIG znajdują się na lekkich minusach, jest to druga sesja spadkowa z rzędu dla tych indeksów. W WIG20 najgorzej radzi sobie Cyfrowy Polsat, a najlepiej KGHM.

Po wczorajszej przecenie na rynkach, dziś WIG20 też spada. Ale jest kilka drożejących spółek. Z kolei PKO BP i Orlen tanieją, ale ich notowania utrzymują się ponad psychologicznymi poziomami.


Jeszcze rano w środę głównym indeksom z GPW udało się poprawić rekordy, ale po osiągnięciu szczytów nastąpił odwrót i realizacja krótkoterminowych zysków, którą obserwowano także na rynkach bazowych. Wyczekiwana korekta nadeszła i nie ma w tym nic dziwnego - komentują analitycy.

Po dziesięciu dniach niemal nieprzerwanych wzrostów głównych indeksów, środowe popołudnie przyniosło na GPW spadki. WIG20 traci ok. 1,8 proc. i znajduje się lekko powyżej 2.600 pkt. Rykowi ciążą banki, które wcześniej były jednym z motorów wzrostów. Zdaniem analityków, środowe zniżki mają charakter korekcyjny, jednak do końca kwartału główne wskaźniki GPW mogą znaleźć się poniżej obecnych poziomów.

Mocny start polskiej giełdy przykuł uwagę świata inwestycyjnego. Szeroki indeks WIG oraz indeks średnich spółek mWIG40 biją kolejne rekordy, a WIG20 osiągnął najwyższy poziom od 14 lat.

Indeksy WIG20 i WIG znajdują się w okolicach poziomów odniesienia. Indeksowi WIG20 ciąży m. in. spadek kursu Pekao, natomiast pozytywnie na ten wskaźnik wpływa 3-proc. zwyżka CD Projektu. Zdaniem analityków, indeks blue chipów wybił się z kilkunastoletniego trendu bocznego, co otworzyło drogę do ruchu w rejon 2.950-3.000 pkt.


WIG20 przełamał barierę 2650
punktów i znalazł się najwyżej od sierpnia 2011 roku! Oby tylko historia potoczyła się inaczej niż siedem
lat temu.

Giełda kontynuuje wzrosty, a WIG i sWIG80 znajdują się na nowych historycznych maksimach. WIG20 wynosi ponad 2.600 pkt. a więc znajduje powyżej ważnego poziomu oporu. Liderem wzrostów wśród blue chipów jest Orlen, który zyskuje ponad 3 proc. Zdaniem analityków, z powodu braku istotnych publikacji, uwaga inwestorów będzie skupiona na kwestiach geopolitycznych.


Hossa na GPW rozkręciła sie na całego. Rekord pobił właśnie sWIG80, a WIG20 tak wysoko nie było od dwunastu lat.

Jeśli to nie pomyłka, to na akcjach już ponad połowy spółek z WIG20, zagraniczne fundusze mają pozycje kwalifikujące się do publikacji w oficjalnym rejestrze KNF krótkiej sprzedaży. Ostanie dwie aktualizacje to ich zwiększenie na najdroższej polskiej spółce. Uwagę zwraca aktywność jednego z funduszy, którego wartość oficjalnych pozycji na GPW jest blisko dwa razy większa niż pamiętny fałszywy „big short” AHL Partners.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus