Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
BiznesRadar.pl korzysta z plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej. [x]
Wiadomości WIG20
2867.50+25.36(+0.89%)GPW - Indeksy
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

W poniedziałek główne indeksy warszawskiej giełdzie rosną. Indeks WIG20 zwyżkuje o 2,48 proc., a w nim wszystkie spółki są na plusie. Najmocniej wśród blue chipów zyskuje Budimex (ok. 6,4 proc.).


Ostatnie 7 sesji na warszawskiej giełdzie miało burzliwy przebieg, podobnie było na innych rynkach akcji. Główne indeksy na przemian spadały oraz rosły, a bilans tego okresu jest dla nich ujemny. Od 3 kwietnia do piątkowego zamknięcia WIG20 spadł o niemal 8 proc., a zmienność na indeksie wyniosła ok. 300 pkt. Zdaniem analityków, temat wojny celnej i efektów walki USA z partnerami handlowymi nie został zakończony.

Piątek przyniósł na GPW względnie spokojną sesję z niewielkimi zmianami indeksów na jej zakończenie, jak na ostatnie warunki. Przebieg handlu zdradzał jednak wciąż buzujące emocje trzeźwiejących inwestorów. Cały tydzień kończy się odbiciem, ale po gigantycznej wyprzedaży z poprzedniego tygodnia.


Przez rynki akcji przetoczyła się fala euforii po odroczeniu dodatkowych ceł USA na 184 państwa świata z wyjątkiem Chin. WIG20 ma za sobą najlepszą sesję od powyborczego wzrostu z października 2023 r., gdy hossa wrzuciła wyższy bieg. Szeroki rynek od dołka wyprzedaży z poniedziałku zyskał już ponad 10 proc.

Warszawska giełda zyskuje w czwartek na fali wzrostów na zagranicznych rynkach. WIG20 idzie w górę o niemal 5 proc., ale indeksy mniejszych spółek zachowują się gorzej. Zdaniem analityków, w najbliższym czasie giełda pozostanie pod wpływem światowych rynków i kursy największych spółek będą poruszać się w rytm wydarzeń związanych z polityką celną D. Trumpa. Mniejsze spółki będą korzystać na poprawie koniunktury w Niemczech.

Po otwarciu czwartkowej sesji WIG20 rośnie o 6,7 proc., a mWIG40 zwyżkuje o 4 proc. Kurs Pekao idzie w górę o niemal 10 proc., a kursy KGHM, PKO BP, Aliora i mBanku po ponad 8 proc.

Euforia na rynkach finansowych po zawieszeniu przez Donalda Trumpa dodatkowych taryf celnych doprowadziła do 7-procentowych wzrostów indeksu WIG20 na warszawskiej giełdzie. Do końca sesji jeszcze daleko, ale sprawdzamy, gdzie taki wzrost na koniec dnia pozycjonowałby czwartkowy handle w historii GPW.


Sesja środowa na rynku warszawskim skończyła się spadkami najważniejszych indeksów. WIG20 stracił 2,95 procent przy 1,70 miliarda złotych obrotu, gdy indeks całego rynku WIG spadł o 2,68 procent przy obrocie przekraczającym 2,1 miliarda złotych.

„To świetny czas na zakupy” – napisał amerykański prezydent w środę na swoich mediach społecznościowych. Cokolwiek miał na myśli w USA giełdy przez chwilę rosły. W Europie spadały, ale trudno się dziwić po tym co Wall Street wywinęła we wtorek. Nie da się ukryć, że na rynkach panuje chaos, który jest rajem dla spekulantów.

Sesja na warszawskim parkiecie przebiega pod dyktando wydarzeń globalnych, w tym informacji o nałożeniu przez Chiny odwetowych ceł na towary ze Stanów Zjednoczonych. WIG20 spada o ok. 3 proc., słabe są spółki z sektora bankowego. Zdaniem maklerów, rynki czekają na jakiekolwiek pozytywne informacje, np. o rozpoczęciu negocjacji między USA i Chinami.

Po otwarciu środowej sesji główne indeksy spadają. Najsłabszy z nich jest WIG20, który idzie w dół o ok. 1,9 proc., pozostałe zniżkują po ponad 1 proc. Żadna ze spółek notowanych w WIG20 nie rośnie. PKO BP jest liderem spadków w indeksie, ze zniżką o 3,7 proc., a Pekao spada o ponad 2 proc.

Po otwarciu środowej sesji główne indeksy spadają. Najsłabszy z nich jest WIG20, który idzie w dół o ok. 1,9 proc., pozostałe zniżkują po ponad 1 proc. Żadna ze spółek notowanych w WIG20 nie rośnie. PKO BP jest liderem spadków w indeksie, ze zniżką o 3,7 proc., a Pekao spada o ponad 2 proc.


Sesja wtorkowa na rynku warszawskim skończyła się mocnymi zwyżkami najważniejszych indeksów. WIG20 zyskał 3,15 procent przy obrocie zbliżonym do 2,05 miliarda złotych obrotu, gdy indeks szerokiego rynku WIG wzrósł o 3,06 procent z licznikiem pokazującym przeszło 2,34 miliarda złotych.

Na zamknięciu wtorkowej sesji WIG20, WIG i mWIG40 wzrosły o ponad 3 proc., a indeks małych spółek sWIG80 zwyżkował o 2,3 proc. Indeks blue chipów znalazł się powyżej 2.500 pkt.

Po rozpoczęciu wtorkowej sesji indeks WIG20 rośnie o ok. 0,5 proc. do 2.445 pkt. Zwyżkują niemal wszystkie spółki zaliczane do blue chipów oraz wszystkie indeksy sektorowe.

Po rozpoczęciu wtorkowej sesji indeks WIG20 rośnie o ok. 0,5 proc. do 2.445 pkt. Zwyżkują niemal wszystkie spółki zaliczane do blue chipów oraz wszystkie indeksy sektorowe. W WIG20 najmocniejsze jest PGE, które rośnie o 2 proc. Nieznacznie tracą PKO BP i mBank, a subindeks WIG Banki należy do najsłabszych wskaźników sektorowych.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus