Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości WIG20
2194.06+16.03(+0.74%)GPW - Indeksy
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wycofany popyt na GPW pozwolił sprzedającym przecenić WIG20 najmocniej od blisko miesiąca. Rekordy z poprzednich dni na indeksach doczekały się wreszcie zauważalnej realizacji zysków, chociaż i tak rozstrzygać o kierunku na najbliższy czas będzie reakcja rynków w finale tygodnia na dane z USA.
Spadkowa sesja na warszawskim parkiecie sprowadziła indeks WIG20 z powrotem do poziomu sprzed dwóch dni. Kursy banków wahały się po informacji o wyroku TSUE w sprawie dotyczącej rozliczeń kredytobiorców z bankami. Kurs Grupy Azoty zyskał niemal 3,5 proc. Spadały papiery Tauronu i PGE.
Początek czwatkowej sesji przyniósł na warszawski parkiet spadki. Główne indeksy zniżkują o 0,5-1,2 proc. WIG20 oddaje większość wzrostów z dwóch ostatnich dni. Najsłabsze wśród blue chipów są PGE i mBank.
WIG pobił właśnie rekord wszech czasów, a polska giełda jest ostatnio dużo lepsza od rynków zagranicznych. Umacnia się złoty, drożeją obligacje. Zdecydowanie lepiej niż do niedawna zachowuje się też indeks największych spółek - WIG20 - co świadczy prawdopodobnie o większej aktywności inwestorów zagranicznych, wracających na warszawski parkiet.
W dniu decyzji RPP w sprawie stóp procentowych WIG wyśrubował swój historyczny szczyt, a nowy szczyt hossy wyznaczył WIG20. Decyzja była jednak spodziewana, a wzrosty indeksów były pochodną sentymentu na rynku, na którym DAX wyznaczył nowy szczyt, a dane z amerykańskiego rynku pracy wpisały się w narrację o braku podwyżek i oczekiwane obniżki stóp. Do historycznego szczytu z 2014 r. zbliżył się kurs PZU, a nerwowo było w handlu akcjami Newagu.
Środowa sesja na GPW upłynęła pod znakiem niewielkich wzrostów. WIG20 przebił barierę 2.300 pkt. i przez większość sesji znajdował się powyżej tego poziomu. Akcje Polimeksu Mostostalu zyskały ponad 7 proc., a kurs Newagu spadł o 6,5 proc.
Warszawski parkiet kontynuuje wtorkowe wzrosty. WIG20 testuje psychologiczną barierę 2.300 pkt. CD Projekt odreagowuje spadki sprzed dwóch dni, natomiast Pekao, PKO BO i mBank są jednymi z najsłabszych spółek wśród blue chipów. Akcje Newagu zniżkują o 8,3 proc.
Wtorek przynósł na GPW wyraźną poprawę nastrojów i wzrost WIG20 o 0,8 proc. Handel koncentrował się wokół największych firm. Indeks mWIG40 znalazł się tuż poniżej rekordowego poziomu, natomiast akcje LPP osiągnęły poziom najwyższy od początku 2022 r.
Sesja skończyła kolejnym biciem rekordów na WIG i WIG-Banki oraz najwyższym poziomem WIG20 od stycznia 2022 r. i jednoczesnym przekroczeniem psychologicznego poziomu, za którym jawi się szczyt covidowej hossy. We wtorek wyróżniły się kursy akcji największych spółek handlowych.
Po rozpoczęciu wtorkowej sesji WIG20 oraz pozostałe główne indeksy giełdowe znajdują się na plusach, a skala zwyżek powiększa się. Liderem wzrostów jest Pepco. CD Projekt w niewielkim stopniu odrabia poniedziałkowe straty.
Początek tygodnia na parkiecie w Warszawie przyniósł spadek głównego indeksu, WIG20, o 0,22%, do poziomu 2281 pkt. mWIG40 podbił 0,76%, podczas gdy sWIG80 zanotował zwyżkę o 0,61%. Obroty na szerokim rynku wyniosły 880 mln złotych.
Konsolidacja na WIG20 i dalszy marsz w górę średnich i małych spółek to najogólniejszy obraz poniedziałkowej sesji na GPW. W szczegółach rzucało się w oczy ożywienie na akcjach spółek biotechnologicznych. Sporo działo się kontekście CD Projektu, wobec którego pojawiła się aktualizacja rekomendacji, a fundusz zmniejszył pozycję krótką.
Początek poniedziałkowej sesji na GPW przyniósł lekkie wzrosty głównych indeksów. Wśród największych spółek najmocniej rośnie Cyfrowy Polsat.
Pierwsza sesja nowego miesiąca na rynku warszawskim skończyła się mocnymi wzrostami najważniejszych indeksów. WIG20 wzrósł o 3,19 procent, gdy indeks szerokiego rynku WIG zyskał 2,77 procent.
Warszawska giełda zakończyła tydzień wzrostem WIG20 o ponad 3 proc. WIG ustanowił historyczne maksimum. Największym powodzeniem cieszyły się najbardziej płynne spółki, w tym banki, co może świadczyć o zwiększonej aktywności inwestorów zagranicznych. Zdaniem analityków, czynnikiem ryzyka dla giełdy jest osłabienie euro wobec dolara.
W wybornych nastrojach inwestujący na GPW zaczynają nowy miesiąc. Pierwsza sesja grudnia przyniosła wysyp rekordów na kilku indeksach, w tym przede wszystkim nowy szczyt wszech czasów na WIG. Kursy wszystkich spółek z WIG20 świecą na zielono, a giełdowy wózek najmocniej ciągną w górę banki, górnictwo i energetyka.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus