Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości WIG20
2194.06+16.03(+0.74%)GPW - Indeksy
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Po kilku godzinach notowań, spadki na warszawskiej giełdzie pogłębiają się. Indeks WIG20, który do tej pory był notowany lekko poniżej poniedziałkowego zamknięcia, obecnie zniżkuje o 1,6 proc. Akcje Pepco są przecenione o 8,7 proc., Orange i Cyfrowy Polsat tracą po ponad 6 proc.
Początek tygodnia na parkiecie w Warszawie przyniósł wzrost głównego indeksu, WIG20, o 1,55%, do poziomu 2345 pkt. mWIG40 podbił 0,69%, podczas gdy sWIG80 zanotował spadek o 0,12%. Obroty na szerokim rynku wyniosły 1,05 mld złotych.
Dopiero końcówka poniedziałkowej sesji przyniosła nieco
ożywienia w handlu na GPW za sprawą przebudzenia popytu na WIG20. Kursy wszystkich
dużych spółek zaliczyły wzrosty, chociaż za kupującymi nie stały jeszcze zbyt
duże obroty.
Główne indeksy w drugiej części sesji przeważnie zniżkują. Liderem wśród blue chipów dalej pozostaje Cyfrowy Polsat, którego walory drożeją o ponad 3,5 proc.
Główne indeksy na ok. 2 godz. po rozpoczęciu sesji lekko zwyżkują lub znajdują się w granicach punktu odniesienia. Liderem wśród blue chipów jest Cyfrowy Polsat, którego walory drożeją o ponad 4 proc.
Warszawski parkiet zakończył piątkową sesję niewielkimi spadkami. Indeks WIG20 zniżkował o 0,4 proc. Nieco silniejsze były małe spółki, grupowane w sWIG80, który wzrósł o 0,1 proc. Przez całą sesję pozytywnie wyróżniało się CCC. Akcje spółki wzrosły na zamknięciu o ponad 8 proc.
Notowania piątkowe na rynku warszawskim skończyły się spadkiem WIG20 o 0,41 procent przy ledwie 656 mln złotych obrotu. Indeks szerokiego rynku WIG stracił 0,33 procent przy niespełna 825 mln złotych obrotu.
Warszawski parkiet zakończył piątkową sesję niewielkimi spadkami. Indeks WIG20 zniżkował o 0,4 proc. Nieco silniejsze były małe spółki, grupowane w sWIG80, który wzrósł o 0,1 proc. Przez całą sesję pozytywnie wyróżniało się CCC. Akcje spółki wzrosły na zamknięciu o ponad 8 proc.
Przy obniżonej aktywności inwestorów WIG20 od kilku sesji znajduje się w łagodnej korekcie (wczoraj -1,2%), a głównym „wahadłowym” subdindeksem sektorowym pozostaje WIG-Banki (wczoraj -1,6%, ale +4,4% w ostatnim miesiącu i aż +20% w ostatnich 3 miesiącach). Korekcie na akcjach sektora bankowego mogło sprzyjać zaraportowanie straty kwartalnej przez mBank (choć wynik był lepszy od oczekiwań). W trakcie sesji walory tego banku traciły nawet 6%, by ostatecznie zamknąć...
Sesja na GPW skończyła się ponad 1-procentowym obsunięciem WIG20 przy mniejszych zmianach indeksów powstałych segmentów rynku. Największym obciążeniem dla indeksu blue chips okazał się sektor bankowy, któremu nie pomogła nawet zapowiedź prezesa NBP możliwego utrzymania stóp procentowych na obecnym poziomie do końca roku.
Czwartkowa sesja na GPW rozpoczęła się od spadków. Indeks dużych spółek WIG20 zniżkuje o 0,6 proc. i oddaje całą środową zwyżkę. Spadają kursy banków i spółek z sektora energetycznego, a rosną spółki gamingowe. mBank traci 2,7 proc. po publikacji wyników za IV kw. 2023 r. Stosunkowo silniejsze są małe spółki, w tym Lubawa - zyskuje ok. 12 proc.
Środa nie przyniosła na warszawski parkiet wyraźnego rozstrzygnięcia - WIG20 i WIG zanotowały niewielkie wzrosty, ale indeksy małych i średnich spółek nieznacznie spadły. Silne były spółki detaliczne, natomiast skorygowały się kursy KGHM i JSW.
Środowe notowania na rynku warszawskim przyniosły kolejna spokojną sesję o skromnej zmienności i niskim obrocie. Na godzinę przed końcem sesji licznik WIG20 nie pokazywał nawet 500 mln złotych, a zakres wahań indeksu ograniczył się do około 20 punktów.
Sesja na GPW w dniu ogłoszenia decyzji w sprawie stóp procentach odznaczyła się niewielkimi zmianami głównych indeksów. Marazm panował w WIG20, gdzie większość kursów spółek zaliczyła kosmetyczne zmiany. Rekord wszech czasów poprawił rano sWIG80, ale przez resztę dnia tylko się cofał.
Główne indeksy warszawskiej giełdy znajdują się w okolicach wtorkowego zamknięcia, przy czym przeważają niewielkie wzrosty. Liderami zwyżek wśród blue chipów są LPP i Pepco. Kurs PKO BP spada o 0,5 proc. po informacji o złożeniu przez Dariusza Szweda rezygnacji z funkcji prezesa. Zdaniem analityków, wciąż możliwe jest pokonanie przez WIG20 oporu na poziomie 2.380 pkt., co dałoby możliwość dalszych wzrostów.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus