Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości WIG20
2194.06+16.03(+0.74%)GPW - Indeksy
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Druga część poniedziałkowej sesji GPW przyniosła kontynuację wzrostów głównych indeksów. Wśród największych spółek najmocniej rośnie Santander BP.
Początek poniedziałkowej sesji na GPW przyniósł lekkie wzrosty głównych indeksów. Wśród największych spółek najmocniej rosną Orlen i Pepco.
Koniec tygodnia przyniósł garść nowych rekordów w Europie i na GPW. WIG20 poprawił szczyt obecnej hossy, a jego zwyżka od dna bessy zbliża się do 80 proc. Nowy historyczny rekord poprawił WIG, którego indeks zaliczył także najwyższe tygodniowe zamknięcie. Pierwszy raz powyżej 80 tys. pkt.
Główne indeksy warszawskiej giełdy utrzymują lekkie wzrosty. Wśród blue chipów najmocniej, ponad 2,5 proc., rośnie kurs Santander Bank Polska.
Indeks blue chipów warszawskiej giełdy osiągnął najwyższy wynik hossy zapoczątkowanej w październiku 2022 roku. Na zielono świecą się dziś wszystkie główne oraz branżowe indeksy GPW. Rekordy padły też na innych europejskich giełdach.
Początek piątkowej sesji na GPW przyniósł lekkie wzrosty głównych indeksów. Wśród największych spółek najmocniej rośnie Alior Bank.
Konkursy na nowych szefów ogłoszono w czterech spółkach z udziałem Skarbu Państwa z indeksu WIG20. Podobnie może być w innych przypadkach.
Czwartkowe notowania na rynku warszawskim przyniosły sesję wyciszenia po trzech dniach podwyższonej zmienności. Indeks WIG20 spadł o skromne 0,08 procent przy 756 mln złotych obrotu, gdy indeks szerokiego rynku WIG stracił 0,11 procent przy 944 mln złotych obrotu.
Początek czwartkowej sesji na GPW przyniósł niewielkie zmiany głównych indeksów. Najmocniej wśród blue chipów traci PGE. Spada też kurs Orange, które poinformowało o wynikach za IV kwartał 2023.
Po wtorkowej wyprzedaży na warszawskiej GPW, wczoraj głównym indeksom udało się odrobić straty z nawiązką. Najlepiej poradził sobie indeks największych spółek WIG20, gdzie wzrostom przewodzili przedstawiciele sektora bankowego, z Aliorem (+4,4%) i mBankiem (+4,4%) na czele. Z istotniejszych publikacji makroekonomicznych poznaliśmy wstępny odczyt krajowego PKB za IV kw. minionego roku (zgodnie z oczekiwaniami PKB wzrósł o 1% rdr)...
Środowe notowania na rynku warszawskim przyniosły odreagowanie wtorkowej przeceny. Indeks WIG20 wzrósł o 2,07 procent po wczorajszym spadku o 1,92 procent, gdy indeks szerokiego rynku WIG zyskał 1,77 procent po spadku na sesji poprzedniej o 1,75 procent.
Gdyby jedno słowo miało określić, co w tym tygodniu dzieje
się na rynkach, byłoby to słowo „zmienność”. W poniedziałek spore wzrosty, we wtorek
jeszcze większe spadki, a w środę na powrót śmiałe wzrosty, jednak przy niskich
obrotach. W efekcie mimo dużej zmienności WIG20 w zasadzie stoi w miejscu.
Główne indeksy warszawskiej giełdy utrzymują lekkie wzrosty. Wśród blue chipów najmocniej, ponad 2,5 proc., rośnie kurs Pepco.
Początek środowej sesji na GPW przyniósł lekkie wzrosty głównych indeksów. Wśród największych spółek najmocniej rośnie Pepco.
Pierwsza połowa wtorkowej sesji upłynęła na niewielkich minusach, jednak po południu, po opublikowaniu danych na temat CPI w USA w styczniu, spadki na warszawskiej giełdzie przybrały na sile. Na zamknięciu WIG20, ze spadkiem o 1,92 proc., był najsłabszy z głównych indeksów GPW. Akcje Pepco zostały przecenione o 9,6 proc., a Cyfrowy Polsat stracił 8,2 proc. Stosunkowo lepiej wypadły banki.
Mocna wyprzedaż na giełdach po danych o inflacji w USA nie ominęła GPW. Indeksy zanurkowały i wszystkie główne i branżowe indeksy skończyły na czerwono. Scenariusz rozegrania podwójnego szczytu na WIG20 znów jest w grze, a kilka spółek z portfela odznaczyło się we wtorek wyraźną przeceną.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus