Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości WIG20
2307.26+28.68(+1.26%)GPW - Indeksy
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Początek tygodnia na parkiecie w Warszawie przyniósł wzrost głównego indeksu, WIG20, o 1,16%, do poziomu 2507 pkt. mWIG40 podbił 1,13%, podczas gdy sWIG80 zanotował zwyżkę o 0,41%. Obroty na szerokim rynku wyniosły 1,18 mld złotych.
Indeks największych polskich spółek mocno rozpoczął skrócony tydzień handlu, który wypleniony jest po brzegi ważnymi danymi makroekonomicznymi. Może to sposób, aby wreszcie pokonać ważny poziom na wykresie i ruszyć w rejony niewidziane od 16 lat?
W drugiej części poniedziałkowej sesji większość indeksów zniżkuje lub powraca do punktu odniesienia. Wśród największych spółek dalej najmocniej rosną walory Kruka.
Początek poniedziałkowej sesji na GPW przyniósł wzrosty, ale po pierwszej fazie sesji lekko zniżkuje większość głównych indeksów. Wśród największych spółek najmocniej rośnie Kruk.
Ostatnia sesja tygodnia przyniosła poprawę nastrojów na GPW i odbicie po trzech dniach spadków na WIG20. Tym samym indeksowi udało się zakończyć tydzień na plusie. Szeroki wzrosty spółek portfelowych ominęły jednak JSW, na którego spadki cen gra coraz mocniej kilka funduszy hedgingowych.
Główne indeksy warszawskiej giełdy w piątek po południu kontynuują wzrosty i WIG20 zwyżkuje o 1 proc. Słaby jest indeks średnich spółek, który waha się wokół poziomu odniesienia. Po czterech dniach spadków, odbijają kursy spółek z sektora energetycznego, przy czym Tauron zyskuje ponad 4 proc. Rośnie większość dużych spółek z sektora detalicznego, a jedynie Pepco notuje stratę.
W piątek rano główne indeksy odreagowują czwartkowe spadki. WIG20 rośnie o 1,3 proc. i jest to pierwsza zwyżka dla indeksu po trzech spadkowych sesjach. Dino powróciło do wzrostów po dwóch dniach przeceny i obecnie rośnie o ponad 6 proc. KGHM zyskuje kolejne 1,8 proc. m. in. pod wpływem obaw o deficyt na rynku miedzi.
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie skończyły się solidarnymi spadkami najważniejszych indeksów.
Nastroje na warszawskim parkiecie pogorszyły się i główne wskaźniki notują spadki o 0,2-0,8 proc. Spada także większość indeksów branżowych. Jednym z najsłabszych sektorów jest energetyka - indeks WIG-Energia wyznaczył nowe półroczne minimum. Liderem spadków pozostaje JSW, której akcje tracą ok. 5 proc. O ponad 1 proc. rośnie CD Projekt.
Po otwarciu środowej sesji większość głównych indeksów giełdowych notuje niewielkie zwyżki. Najsłabszą spółką w WIG20 jest JSW, która traci ponad 3 proc., a najsilniejszą KGHM, którego akcje drożeją o 2,4 proc. Orange rośnie o 0,2 proc. po publikacji wyników za IV kw. 2023 r. Zdaniem analityków, indeks WIG20 pozostaje w zawieszeniu w okolicy poziomu 2.500 pkt., w oczekiwaniu na impuls, który mógłby nadać mu kierunek.
Wtorkowe notowania na GPW przyniosły sesję podziału na selektywnie słabą część koszyka blue chipów i generalnie poprawną postawę całego rynku.
Zwyżki akcji banków nie były w stanie zrównoważyć
przeceny innych dużych blue chipów, w efekcie czego WIG20 zakończył wtorkową
sesję na minusie.
Umiarkowanie dobre nastroje na giełdzie windują główne indeksy w górę o ok. 0,2-0,6 proc. Akcje Pekao są notowane bez prawa do dywidendy, co powoduje spadek indeksu WIG20 o 0,3 proc. Akcje PKO BP i Pekao zyskują po ok. 3-4 proc. i dla tych spółek jest to piąta z rzędu zwyżka ceny. Słabe są spółki energetyczne i wydobywcze.
Wtorkowa sesja rozpoczęła się od wzrostów większości głównych indeksów. Spada tylko WIG20, ze względu na to, że akcje Pekao są notowane bez prawa do dywidendy. Zdaniem analityków, obniża to wartość indeksu o ok. 30 pkt., czyli ok. 1,2 proc.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus