Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości WIG20
2194.06+16.03(+0.74%)GPW - Indeksy
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
W środę po otwarciu sesji zniżkują akcje spółek z sektora energetycznego. Papiery PGE spadają o 5,7 proc., Tauronu o 5,2 proc., a Enei o ponad 11 proc. WIG20 rośnie o 1 proc., a mWIG40 zyskuje 0,2 proc.
Sesja na warszawskim parkiecie we wtorek przebiegała przeważnie na plusach, przy niewielkiej zmienności. Godzinę przed końcem notowań wykresy głównych indeksów obrały kierunek spadkowy i bardzo szybko znalazły się na poziomach poniżej poniedziałkowego zamknięcia. WIG20 spadł o 1,26 proc. i znalazł się poniżej 2.500 pkt. Pozytywnie wyróżniały się spółki surowcowe - kurs KGHM wzrósł o 8,7 proc., a JSW o ponad 3 proc.
Wcześniej drożejące akcje KGHM i innych
spółek wydobywczych wywindowały WIG i WIG20 na nowe szczyty hossy.
We wtorek warszawska giełda kontynuuje poniedziałkowe zwyżki i główne indeksy rosną o 0,2-0,5 proc. KGHM zyskuje siódmą sesję z rzędu i ze wzrostem o 5,7 proc. jest trzecią najsilniejszą spółką na GPW. JSW rośnie o 5,3 proc. Zdaniem analityków, WIG20 wyznaczył nowe maksima w trendzie wzrostowym i jest obecnie na poziomie najwyższym od sześciu lat.
Kurs akcji KGHM po otwarciu wtorkowej sesji rośnie o 4,6 proc., do ok. 135 zł. W tym czasie WIG20 zyskuje 0,3 proc.
Kurs akcji KGHM po otwarciu wtorkowej sesji rośnie o 4,6 proc., do ok. 135 zł. W tym czasie WIG20 zyskuje 0,3 proc.
8 kwietnia kluczowe indeksy GPW ustanowiły nowe rekordy, a warszawski parkiet był najmocniejszą giełdą w Europie. Projekt nowej ustawy zakładającej dopłaty do kredytów mieszkaniowych podbił notowania spółek budowlanych. Nowy szczyt wyznaczyły akcje PZU.
W poniedziałek na warszawskim parkiecie panują pozytywne nastroje. Główne indeksy zwyżkują, a WIG20 przebił poziom 2.500 punktów. Wśród największych spółek najmocniej rosną akcje Budimeksu i PZU.
Finałowa sesja tygodnia na rynku warszawskim skończyła się skromnymi zmianami najważniejszych indeksów. WIG20 zanotował zwyżkę o 0,06 procent przy spadku indeksu szerokiego rynku WIG o 0,27 procent. Jednak przebieg rozdania był znacznie dynamiczniejszy od wyników.
Do południa zakończenie piątkowej sesji zapowiadało się znacznie gorzej niż jej ostateczny wynik, ale i tak nie była ona udana dla większości spółek z GPW. Warszawski parkiet nie wyróżniał się pod tym względem na tle większości światowych rynków. WIG20 zazielenił się w ostatnich minutach dzisiejszej sesji.
Piątkowa sesja zakończyła się wzrostem WIG20 o 0,06 proc. oraz stosunkowo niewielkimi spadkami pozostałych głównych indeksów mimo, że początek notowań przyniósł ponad 1-procentowe zniżki. Słaba była część spółek energetycznych, ale Enea zanotowała szóstą zwyżkę z rzędu. Negatywnym bohaterem sesji było CCC, które zakończyło dzień na poziomie o 6,7 proc. niższym od czwartkowego zamknięcia. Dużo lepiej od rynku zachowały się banki.
Złoty ma za sobą dobrą czwartkową sesję. Kurs EUR/PLN wyznaczył nowy lokalny dołek na 4,2830. Siła złotego łączyła się z mocnymi wzrostami na GPW, gdzie WIG20 zyskał 1,46 proc. a szeroki WIG 1,2 proc. Dobre nastroje na rynkach (głównie na Starym Kontynencie) to pokłosie lepszych od oczekiwań usługowych wskaźników PMI dla Europy.
Warszawska giełda w piątek oddaje wzrosty z czwartkowej sesji, większość głównych indeksów zniżkuje o ok. 1 proc. W WIG20 rosną tylko trzy spółki, w tym Alior Bank zyskuje siódmą sesję z rzędu. Akcje PGE tracą 4 proc., przecenione są także inne spółki energetyczne.
Po dwóch dniach konsolidacji, w czwartek większość głównych indeksów zanotowała zwyżki po ok. 1 proc. Wśród blue chipów Kruk zyskał 6,4 proc., a KGHM 5,4 proc. Mirbud zniżkował o 12 proc. po informacji o planach emisji akcji, spadek w podobnej skali zanotowały Makarony Polskie. Akcje DataWalk zdrożały o 13,25 proc.
Sesja na GPW skończyła się wyraźnym wzrostem indeksu największych polskich spółek, w którym szczególnie wyróżniały się walory KGHM-u. Bez zaskoczenia okazała się decyzja RPP w sprawie stóp procentowych, ale umocnienie złotego po niej sprzyjało giełdowym bykom.
Początek czwartkowej sesji na GPW przyniósł lekkie wzrosty głównych indeksów. Wśród największych spółek najmocniej rośnie KGHM.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus