Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości ETFBW20LV
42.26+1.22(+2.97%)BETA ETF WIG20LEV
GPW - ETF
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Na zakończenie tygodnia, miesiąca i kwartału GPW wyróżniła się soczystą zielenią, zwłaszcza na WIG20, który zaliczył trzecią wzrostową sesję z rzędu i po raz drugi w tym tygodniu okazał się najmocniejszym indeksem dnia w Unii Europejskiej.
W czwartek warszawska giełda kontynuuje zwyżki z ostatnich dwóch dni. WIG20 rośnie o 1,5 proc. Zdaniem analityków, czwartkowa sesja, ostatnia w tym miesiącu i w pierwszym kwartale, nie przyniesie dużych zmian w obrazie rynku. Jak oceniają, mijający kwartał nie był najlepszy dla WIG20, który zyskał w tym czasie tylko 2,2 proc.
Środowe notowania na rynku warszawskim przyniosły sesję wyciszenia. Rynek wygasił zmienność i aktywność na tyle, iż po czterech dniach przesunięć WIG20 po przeszło 1 procent indeks zyskał dziś skromne 0,30 procent.
Po słabym początku tygodnia, we wtorek główne krajowe indeksy zaliczyły solidne odbicia i z nawiązką odrobiły poniedziałkowe straty. Najlepiej poradził sobie indeks spółek o największej kapitalizacji WIG20, a wśród zebranych w nim walorów aż 19 zakończyło sesję wzrostami (niechlubnym wyjątkiem był CD Projekt, którego akcje przeceniły się o 2%)...
Sesja we wtorek przebiegła pod dyktando byków, zwłaszcza na WIG20, gdzie wzrosły ceny akcji prawie wszystkich spółek w portfelu. Wyłamał się tylko kurs CD Projektu, ale większą uwagę zwracało odbicie na Cyfrowym Polsacie, który oddala się od historycznych minimów.
Po dwóch dniach spadków, warszawska giełda we wtorek odrobiła część strat. WIG20 zwyżkował o 1,89 proc., a wśród spółek notowanych w indeksie spadł tylko CD Projekt, którego akcje staniały o 2 proc. Cyfrowy Polsat zyskał 5,7 proc., Orlen, mBank i LPP wzrosły o ponad 3 proc.
Początek tygodnia na parkiecie w Warszawie przyniósł spadek głównego indeksu, WIG20, o 1,45%, do poziomu 2343 pkt. mWIG40 zniżkował 0,21%, podczas gdy sWIG80 zanotował przecenę o 0,53%. Obroty na szerokim rynku wyniosły 1,15 mld złotych.
Fundusz ma krótką pozycję na akcjach już sześciu spółek wchodzących w skład WIG20.
Warszawska giełda pogłębiła spadki i WIG20 stracił 1,45 proc. KGHM zniżkował o ponad 6 proc., a Budimex i Pepco o niemal 7 proc. Zdaniem analityków, warszawski rynek wykazuje większą słabość od giełd rynków bazowych. Indeks największych spółek powinien pozostać w konsolidacji w przedziale ok. 2.430-2.300 pkt.
Po piątkowej spadkowej sesji poniedziałek przyniósł kontynuację przeceny indeksu polskich blue chipów, wśród których skalą zniżki cen akcji wyróżniły się trzy spółki. Wyścig o miano lidera spadków w portfelu trwał do samego końca handlu.
Początek nowego tygodnia rozpoczął się na warszawskiej giełdzie spadkami. Główne indeksy zniżkują o 0,1-0,4 proc. Najsłabszy jest WIG20, któremu ciążą spadki Budimeksu, KGHM i Pepco. Akcje tych spółek tanieją o około 4-5 proc.
Piątkowa sesja na GPW została zdominowana przez wyniki Dino. Akcje spółki zanurkowały i pociągnęły za sobą cały indeks WIG20. Po drugiej stronie rynkowej huśtawki znalazły się notowania Budimexu.
Indeks WIG20 był w piątek najsłabszym z branżowych wskaźników, spadając o 1,3 proc. Indeksowi ciążył kurs Dino, który obniżył się o ponad 10 proc., po publikacji przez spółkę wyników gorszych od oczekiwań.
Piątkowa sesja na GPW rozpoczęła się neutralnie. Główne indeksy giełdowe znajdują się blisko poziomów odniesienia, wahając się o 0,1 do 0,2 proc. poniżej lub powyżej nich. Większość spółek z WIG20 rośnie, a dla pięciu z nich zwyżka wynosi ponad 1 proc., jednak indeks osłabia Dino, które traci ok. 8 proc. po publikacji wyników za IV kw.
W ślad za rynkami bazowymi dobrze radziła sobie także krajowa giełda, a warszawskie indeksy solidnie zyskiwały (indeksowi WIG20 udało się wrócić ponad poziom 2400 pkt.). W gronie blue chipów bardzo dobrze radził sobie szeroko pojęty sektor finansowy, na czele z PZU (+5,1%), które zyskało po publikacji solidnych wyników finansowych...
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus