Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości ETFBW20LV
37.16-0.57(-1.51%)BETA ETF WIG20LEV
GPW - ETF
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Środowe notowania na rynku warszawskim przyniosły odreagowanie wtorkowej przeceny. Indeks WIG20 wzrósł o 2,07 procent po wczorajszym spadku o 1,92 procent, gdy indeks szerokiego rynku WIG zyskał 1,77 procent po spadku na sesji poprzedniej o 1,75 procent.
Gdyby jedno słowo miało określić, co w tym tygodniu dzieje
się na rynkach, byłoby to słowo „zmienność”. W poniedziałek spore wzrosty, we wtorek
jeszcze większe spadki, a w środę na powrót śmiałe wzrosty, jednak przy niskich
obrotach. W efekcie mimo dużej zmienności WIG20 w zasadzie stoi w miejscu.
Główne indeksy warszawskiej giełdy utrzymują lekkie wzrosty. Wśród blue chipów najmocniej, ponad 2,5 proc., rośnie kurs Pepco.
Początek środowej sesji na GPW przyniósł lekkie wzrosty głównych indeksów. Wśród największych spółek najmocniej rośnie Pepco.
Pierwsza połowa wtorkowej sesji upłynęła na niewielkich minusach, jednak po południu, po opublikowaniu danych na temat CPI w USA w styczniu, spadki na warszawskiej giełdzie przybrały na sile. Na zamknięciu WIG20, ze spadkiem o 1,92 proc., był najsłabszy z głównych indeksów GPW. Akcje Pepco zostały przecenione o 9,6 proc., a Cyfrowy Polsat stracił 8,2 proc. Stosunkowo lepiej wypadły banki.
Mocna wyprzedaż na giełdach po danych o inflacji w USA nie ominęła GPW. Indeksy zanurkowały i wszystkie główne i branżowe indeksy skończyły na czerwono. Scenariusz rozegrania podwójnego szczytu na WIG20 znów jest w grze, a kilka spółek z portfela odznaczyło się we wtorek wyraźną przeceną.
Po kilku godzinach notowań, spadki na warszawskiej giełdzie pogłębiają się. Indeks WIG20, który do tej pory był notowany lekko poniżej poniedziałkowego zamknięcia, obecnie zniżkuje o 1,6 proc. Akcje Pepco są przecenione o 8,7 proc., Orange i Cyfrowy Polsat tracą po ponad 6 proc.
Początek tygodnia na parkiecie w Warszawie przyniósł wzrost głównego indeksu, WIG20, o 1,55%, do poziomu 2345 pkt. mWIG40 podbił 0,69%, podczas gdy sWIG80 zanotował spadek o 0,12%. Obroty na szerokim rynku wyniosły 1,05 mld złotych.
Dopiero końcówka poniedziałkowej sesji przyniosła nieco
ożywienia w handlu na GPW za sprawą przebudzenia popytu na WIG20. Kursy wszystkich
dużych spółek zaliczyły wzrosty, chociaż za kupującymi nie stały jeszcze zbyt
duże obroty.
Główne indeksy w drugiej części sesji przeważnie zniżkują. Liderem wśród blue chipów dalej pozostaje Cyfrowy Polsat, którego walory drożeją o ponad 3,5 proc.
Główne indeksy na ok. 2 godz. po rozpoczęciu sesji lekko zwyżkują lub znajdują się w granicach punktu odniesienia. Liderem wśród blue chipów jest Cyfrowy Polsat, którego walory drożeją o ponad 4 proc.
Warszawski parkiet zakończył piątkową sesję niewielkimi spadkami. Indeks WIG20 zniżkował o 0,4 proc. Nieco silniejsze były małe spółki, grupowane w sWIG80, który wzrósł o 0,1 proc. Przez całą sesję pozytywnie wyróżniało się CCC. Akcje spółki wzrosły na zamknięciu o ponad 8 proc.
Notowania piątkowe na rynku warszawskim skończyły się spadkiem WIG20 o 0,41 procent przy ledwie 656 mln złotych obrotu. Indeks szerokiego rynku WIG stracił 0,33 procent przy niespełna 825 mln złotych obrotu.
Warszawski parkiet zakończył piątkową sesję niewielkimi spadkami. Indeks WIG20 zniżkował o 0,4 proc. Nieco silniejsze były małe spółki, grupowane w sWIG80, który wzrósł o 0,1 proc. Przez całą sesję pozytywnie wyróżniało się CCC. Akcje spółki wzrosły na zamknięciu o ponad 8 proc.
Przy obniżonej aktywności inwestorów WIG20 od kilku sesji znajduje się w łagodnej korekcie (wczoraj -1,2%), a głównym „wahadłowym” subdindeksem sektorowym pozostaje WIG-Banki (wczoraj -1,6%, ale +4,4% w ostatnim miesiącu i aż +20% w ostatnich 3 miesiącach). Korekcie na akcjach sektora bankowego mogło sprzyjać zaraportowanie straty kwartalnej przez mBank (choć wynik był lepszy od oczekiwań). W trakcie sesji walory tego banku traciły nawet 6%, by ostatecznie zamknąć...
Sesja na GPW skończyła się ponad 1-procentowym obsunięciem WIG20 przy mniejszych zmianach indeksów powstałych segmentów rynku. Największym obciążeniem dla indeksu blue chips okazał się sektor bankowy, któremu nie pomogła nawet zapowiedź prezesa NBP możliwego utrzymania stóp procentowych na obecnym poziomie do końca roku.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus