Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości ETFBW20LV
35.66-0.93(-2.54%)BETA ETF WIG20LEV
GPW - ETF
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Notowania środowe na rynku warszawskim skończyły się spadkami najważniejszych indeksów. W przypadku WIG20 strata wyniosła 0,76 procent, gdy indeks szerokiego rynku WIG spadł o 0,55 procent.
Mieszana sesja na GPW skończyła się niewielkimi przesunięciami głównych indeksów. Pozwoliło to i tak sWIG80 poprawić historyczny szczyt z pierwszej sesji nowego roku. Najsłabszy okazał WIG20, w którym wzrosty podtrzymały tylko spółki handlowe, co jednak nie wystarczyło by oprzeć się podaży na akcjach pozostałych spółek.
Środowe notowania zakończyły się na minusach, mimo dobrych nastrojów panujących w pierwszej części sesji. Indeks WIG20 pociągnęły w dół spółki z sektora finansowego, a mWIG40 spadł m.in. w efekcie kilkuprocentowych obniżek Budimeksu i Inter Carsu. Jednym z liderów zwyżek na GPW był Sunex, którego akcje zdrożały o niemal 20 proc.
Po rozpoczęciu środowych notowań główne indeksy warszawskiej giełdy rosną, o 0,1-0,4 proc., a wśród nich najsilniejszy jest WIG20. Allegro, LPP i CCC kontynuują wtorkowe wzrosty, spada kurs większości banków.
Wtorkowe notowania na rynku warszawskim skończyły się zwyżkami najważniejszych indeksów. WIG20 zyskał 0,37 procent przy obrocie większym niż 1 mld złotych, gdy indeks szerokiego rynku WIG wzrósł o 0,51 procent przy obrocie przekraczającym 1,2 mld złotych.
We wtorek zniżki na giełdach w Europie i USA, a na GPW zielono. Wzrosty objęły wszystkie główne i większość branżowych indeksów na polskim parkiecie. Najważniejszy indeks krajowej giełdy poszedł do góry, mimo spadków większości portfelowych banków. Zdecydowała jednak postawa największego z nich i popyty na spółki handlowe.
Początek nowego tygodnia handlu na warszawskim parkiecie przyniósł wzrost głównego indeksu, WIG20, o 0,23% do poziomu 2279 pkt. mWIG40 zyskał 1% podczas gdy sWIG80 podbił o 0,29%. Obroty na szerokim rynku wyniosły 1 mld z czego 807 mln przypadło na indeks „blue chip'ów”.
To dopiero pierwsza sesja WIG20 w nowym roku zakończona na plusie. Zanim indeks odbił w górę, jeszcze rano wyraźnie spadał w okolice piątkowego kilkutygodniowego dołka. Kontrę popytu wyprowadziły niezawodne banki, ale także i rynki bazowe szukały w poniedziałek zwyżek.
Poniedziałkowa sesja na GPW rozpoczęła się spadkami głównych indeksów, ale po południu lekko zwyżkują indeksy małych i średnich spółek. Wśród blue chipów najmocniej traci Orlen, a zyskują PGE i mBank.
Po godzinie poniedziałkowej sesji na GPW zniżkują wszystkie główne indeksy. W WIG20, który traci 0,7 proc., najsłabszymi spółkami są Orlen i Dino Polska, w górę idą natomiast notowania Pepco Group.
Piątkowa sesja na GPW przebiegała w negatywnych nastrojach. Spadki głównych indeksów przez cały dzień pogłębiały się, jednak tuż przed końcem notowań skala zniżek zmalała. Początkowo wszystkie spółki notowane w WIG20 spadały, ale na zamknięciu część z nich wyszła na plus. Zdaniem analityków, korekta na rynkach akcji jest uzasadniona, po wcześniejszych dynamicznych wzrostach.
Koniec tygodnia przyniósł emocjonującą sesję, w największym stopniu zależną od danych makroekonomicznych z USA. Podaż ściągnęła WIG20 najniżej od przeszło miesiąca, ale kontra popytu pozwoliła zaliczyć ponad dwuprocentowe odbicie w ciągu dnia. Ostatecznie giełdowy tydzień na GPW był dla większości indeksów najsłabszy od września ubiegłego roku.
Na warszawskim parkiecie trwa kontynuacja spadków. Indeks WIG20 zniżkuje o 1,5 proc., mWIG40 spada o 0,8 proc. Liderem spadków wśród blue chipów jest CD Projekt, którego akcje są przecenione o ponad 3 proc. Mocniej niż WIG20 spadają akcje niektórych banków oraz KGHM i JSW. Najlepiej radzą sobie producenci leków.
Czwartkowe notowania na rynku warszawskim skończyły się spadkami najważniejszych indeksów. WIG20 stracił 0,56 procent przy blisko 977 mln złotych obrotu, gdy indeks szerokiego rynku WIG spadł o 0,29 procent z licznikiem pokazującym przeszło 1,15 mld złotych obrotu.
Większość głównych indeksów warszawskiej giełdy kontynuowała w czwartek spadki. Największe zniżki dotyczyły indeksu WIG20, który spadł o 0,56 proc. Traciły m .in. banki. Mocno rosły spółki z sektora nieruchomości i budownictwa, w tym Develia i Dom Development, dzięki którym mWIG40 wzrósł o 0,62 proc.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus