Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości BZ.FUT (BRENT OIL)
74.280-0.070(-0.09%)Brent Crude Oil Spot - Ropa Brent
Towary (CFD)
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Po dwóch wzrostowych sesjach we wtorek cena ropy wyraźnie spadała z powodu ożywienia obaw nadpodaży surowca.
Amerykańska Agencja Informacji o Energii (EIA) wyraźnie obniżyła prognozy cen ropy i gazu w przyszłym roku, które przedstawiła zaledwie w ubiegłym miesiącu.
Notowania ropy Brent we wtorek po godz. 17.00 spadły o 3,4 proc. do 73,5 dol. za baryłkę, a amerykańskiej WTI spadały o niemal 3,5 proc. do niecałych 69 dol. za baryłkę.
We wtorek cena ropy naftowej spada, cofając się z poprzednich zysków z powodu obaw związanych z nadmierną ilością dostępnej ropy i spowolnieniem wzrostu popytu. Obawy te przeważyły nad rosnącym ryzykiem dostaw na Bliskim Wschodzie po ataku Huti z Iranu na tankowiec – podaje agencja Reuters.
Początek tygodnia na rynku ropy naftowej jest spokojny. Może to być jednak cisza przed burzą, bowiem inwestorzy tkwią w wyczekiwaniu na istotne informacje – zarówno te makroekonomiczne, jak i te bezpośrednio dotyczące rynku ropy naftowej...
Drugi miesiąc z rzędu odnotowano w październiku rozwój norweskiej gospodarki, mocno opartej o paliwa kopalne, co w przypadku spadku cen ropy działa na jej niekorzyść.
Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną po ataku na Morzu Czerwonym na statek - podają maklerzy
We wtorek ok. godz. 8 notowania baryłki ropy Brent na giełdzie w Londynie wzrosły o 0,71 proc., do 76,57 dol., a amerykańskiej WTI na giełdzie w Nowym Jorku wzrosły o 0,79 proc., do 71,88 dol.
Wtorkowe poranne notowania na rynku ropy naftowej mają dosyć spokojny przebieg. Surowiec nieznacznie drożeje pozostając jednak w pobliżu niemal pięciomiesięcznego minimum. Przed większą aprecjacją notowań inwestorów powstrzymują obawy związane z dalsza nadpodażą surowca.
Po wyraźnym wzroście w piątek, który przerwał serię sześciu spadków z rzędu, w poniedziałek kurs ropy nadal szedł w górę, choć już nie tak dynamicznie jak na poprzedniej sesji.
Notowania ropy Brent w piątek po godz. 17.00 spadły o 0,15 proc. do 75,7 dol. za baryłkę, a amerykańskiej spadały WTI o 0,2 proc. do 71 dol. za baryłkę.
Po piątkowych danych z rynku pracy w USA, skorygowały się w górę zarówno rentowności długoterminowych obligacji skarbowych (amerykańskie 10-latki dziś nad ranem oferują 4,25% do wykupu), jak i cena ropy (gatunek crude z powrotem powyżej 70 USD za baryłkę, choć tu z pewnością nałożyły się kwestie podażowe, związane z rosnącym oczekiwaniem na przykręcenie „kurka” przez OPEC). Główne indeksy akcji amerykańskich zakończyły ostatnią sesję ubiegłego tygodnia na...
Poprzedni tydzień na rynku ropy naftowej przyniósł już siódmą z rzędu tygodniową zniżkę notowań tego surowca. Pod presją w ostatnim czasie znajdują się zarówno notowania ropy WTI, które obecnie poruszają się w rejonie 71-72 USD za baryłkę, jak i ceny ropy Brent, które na początku bieżącego tygodnia przekraczają delikatnie poziom 76 USD za baryłkę...
Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną po tym, jak zaliczyły wcześniej najdłuższą serię tygodniowych strat od 2018 r. - podają maklerzy.
W poniedziałek po godz. 8 notowania baryłki ropy Brent na giełdzie w Londynie rosły o 0,73 proc., do 76,39 dol., a amerykańskiej WTI na giełdzie w Nowym Jorku rosły o 0,72 proc., do 71,74 dol.
Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną po tym, jak zaliczyły wcześniej najdłuższą serię tygodniowych strat od 2018 r. - podają maklerzy.
Notowania kontraktów terminowych na ropę naftową lekko zwyżkują w poniedziałkowy poranek. Surowiec drożeje w reakcji na ostatnie dane makro, w tym z amerykańskiej gospodarki, dające nadzieję na wzrost zapotrzebowania na ropę.
Ceny ropy naftowej zanotowały siódmy z rzędu spadek w skali tygodnia, co miało miejsce po raz pierwszy od pięciu lat. Wpłynęły na to obawy związane z nadmiarem dostaw surowca. Niemniej jednak ceny ropy odnotowały w piątek wzrost, gdy Arabia Saudyjska i Rosja, główni eksporterzy ropy na świecie, nawoływali członków OPEC+ do udziału w cięciach produkcji – podaje agencja Reuters.
Europejskie giełdy zakończyły tydzień na plusach po lepszych od oczekiwań danych payrolls z amerykańskiego rynku pracy. Teraz inwestorzy czekają na przyszłotygodniowe posiedzenia największych banków centralnych - Fed i EBC. Na rynku walutowym EUR osłabia się do USD. Ropa zyskuje.
W piątek rano ropa wyraźnie drożeje ale mimo to zmierza do zakończenia spadkiem ceny siódmego tygodnia z rzędu. Tak długa przecena nie zdarzyła się od 2018 roku, informuje Bloomberg.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus