Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości USDPLN
4.0831+0.0101(+0.25%)USD/PLN 1:1 - dolar/złoty
FOREX
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Kontrakty w USA zniżkują, podobnie jak indeksy w Europie. Inwestorzy oceniają perspektywy dla stóp proc. w USA, a także wpływ możliwych decyzji przyszłej administracji rządowej USA na inflację i wyceny aktywów. Dolar umacnia się.
Zagraniczni spekulanci postanowili wykorzystać dzień wolny w Polsce i w poniedziałek nieco poturbowali złotego. Naszej walucie nie sprzyja siła dolara amerykańskiego, który na parze z euro jest najmocniejszy od przeszło pół roku.
Polityka gospodarcza, jaką zapowiada prezydent elekt USA Donald Trump, może windować kurs amerykańskiej waluty; silny dolar wpłynąłby z kolei na globalny handel i finanse, hamując wzrost w innych częściach świata – ocenił brytyjski tygodnik „Economist”.
Chociaż zdecydowana większość Polaków nie chce przyjęcia euro, debata na ten temat rozgrzewa ekonomistów od dwóch dekad. Nie inaczej było podczas panelu "100-letni złoty vs euro" w trakcie Forum Finansów Bankier.pl.
Choć początek tygodnia był nieco nudny, to środa i czwartek dostarczyły wielu emocji. RPP nie zaskoczyła rynku i nie zmieniła stóp procentowych. Na cięcia stóp zdecydowali się jednak Amerykanie, Brytyjczycy, Szwedzi i Czesi. Zapraszamy na gospodarcze podsumowanie tygodnia na wykresach.
Złoty lekko odreagował czwartkowe umocnienie i kurs EUR/PLN wzrósł do ok. 4,327. Rentowności krajowych obligacji, po dużych zmianach w ostatnich dniach, w piątek niemal nie zmieniły się. Zdaniem analityków, bilans tego tygodnia jest dla polskiej waluty pozytywny. W przypadku rynku długu kolejny tydzień powinien przynieść stabilizację.
Złoty lekko odreagował czwartkowe umocnienie i kurs EUR/PLN wzrósł do ok. 4,327. Rentowności krajowych obligacji, po dużych zmianach w ostatnich dniach, w piątek niemal nie zmieniły się. Zdaniem analityków, bilans tego tygodnia jest dla polskiej waluty pozytywny. W przypadku rynku długu kolejny tydzień powinien przynieść stabilizację.
Po czwartkowym kontrataku złotego kurs euro obniżył się w
pobliże 4,32 zł.
Polska waluta wyraźnie umocniła się. Kurs EUR/PLN powrócił do poziomów z drugiej połowy października, a więc ok. 4,318. USD/PLN spadł, oddając cały środowy wzrost. Rentowności SPW obniżyły się. Zdaniem analityków, rynki stabilizują się po środowych reakcjach na wyniki wyborów prezydenckich w USA.
Czwartkowy poranek przyniósł odreagowanie po środowym osłabieniu złotego. Ale zdaniem analityków presja na silniejszego dolara może się w najbliższym czasie utrzymywać.
Kontrakty w USA zwyżkują, a futures na S&P 500 są blisko rekordowych poziomów. W Europie indeksy również są na plusach. Inwestorzy optymistycznie zareagowali na informacje o wyborze Donalda Trumpa na prezydenta USA, licząc na deregulacje i obniżki podatków. Obligacje mocno osłabiają się, a dolar umacnia się.
Wszystko wskazuje na to, że to Donald Trump wygrał wtorkowe
wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Rynek walutowy reaguje
zdecydowanym umocnieniem dolara, co szkodzi polskiemu złotemu.
Środowy, poranny handel na rynku FX przynosi skokowe umocnienie dolara amerykańskiego w reakcji na wstępne, częściowe wyniki wyborów w USA. W konsekwencji obserwujemy również podbicie presji na złotego, m.in. na parze USD/PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3704 PLN za euro, 4,0664 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,6187 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,1934 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 5,703% w przypadku...
Donald Trump jest coraz bliżej wygranej w wyborach prezydenckich w USA. Rynki reagują umocnieniem dolara, widząc przechylającą się szalę zwycięstwa kandydata republikanów. Amerykańska waluta o poranku kosztowała ponad 4,07 zł. Indeksy giełdowe w Azji zachowują się mieszanie. Kontrakty terminowe na indeksy z Wall Street mocno zyskują.
Przy tak małej sondażowej różnicy pomiędzy głównymi siłami politycznymi w USA nie można wykluczyć scenariusza z 2020 roku, że ostateczny wynik zostanie ogłoszony nawet za kilka tygodni - oceniają analitycy PKO BP. Ich zdaniem PLN może odbić nawet do 4,29/EUR, jeśli wygra K. Harris.
Kurs dolara amerykańskiego osłabia się, gdy obywatele USA ruszyli we wtorek do głosowania. Wyniki wyborów mogą mieć decydujący wpływ na krótkoterminową przyszłość amerykańskiej waluty – podaje agencja Reuters.
Złoty pozostaje stabilny po otwarciu lokali wyborczych w USA, gdzie Amerykanie wybierają m.in. prezydenta. Rentowności polskich papierów skarbowych lekko zniżkują w środku i na końcu krzywej.
Na kilkadziesiąt godzin przed publikacją wstępnych wyników wyborów w USA - zaczną spływać w nocy z wtorku na środę - rynki niemalże zastygły. Dolar pozostaje słabszy, ale dynamika ruchu wyhamowała i zmienność zaczyna gasnąć.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus