Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości GC.FUT (GOLD)
2708.800+37.500(+1.40%)Gold Spot - Złoto
Towary (CFD)
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Złoto zdrożało w poniedziałek już ósmą sesję z rzędu i po raz siódmy kończyło ją rekordowym kursem.
Za nami pierwszy tydzień marca - jak się okazuje - tydzień niektórych rekordów. Zapraszamy na podsumowanie najciekawszych wydarzeń w świecie gospodarki na wykresach.
Ceny złota ponownie osiągnęły rekordowy poziom w piątek, a za napęd posłużyły dane z amerykańskiego rynku pracy, które wzmocniły oczekiwania na szybkie obniżki stóp procentowych przez Rezerwę Federalną – podaje agencja Reuters.
W tym tygodniu na uwagę zasługuje rynek złota. Wyznaczenie historycznego rekordu na metalu zdarza się nie tak często, choć dwa ostatnie „wystrzały” miały miejsce w odstępstwie zaledwie trzech miesięcy. Aktualny rekord to poziom 2180 USD oraz 1991,5 euro. W tym kontekście rynek wskazuje przede wszystkim na rosnące nadzieje na obniżki stóp procentowych przez Fed. Inwestorzy coraz bardziej są pewni czerwcowej daty a wystąpienia Powella w Kongresie potwierdziły wysokie...
We wtorek Rada Ministrów zajmie się projektem nowelizacji ustawy o KAS – wynika z informacji opublikowanej w piątek na stronie kancelarii premiera. Projektowana ustawa da m.in. urzędnikom skarbowym możliwość kontroli w zakresie importu cyny, tantalu, wolframu, ich rud oraz złota.
Notowania złota zmierzają do osiągnięcia największego tygodniowego wzrostu od października, informuje Reuters.
Bank centralny Chin kupował złoto przez szesnaście miesięcy z rzędu, włączając w to luty. Te systematyczne zakupy przyczyniły się do wzrostu wartości metalu szlachetnego do rekordowych poziomów – podaje agencja Bloomberg.
Dolarowe notowania złota ustanowiły nowy nominalny rekord wszech czasów po tym, jak przewodniczący Rezerwy Federalnej powtórzył zapewnienie o obniżce stóp procentowych w 2024 roku.
Ceny złota rosną w czwartek do rekordowego poziomu, zaliczając siódmy z rzędu dzień aprecjacji. Zwyżki notowań surowca są napędzane słabymi danymi gospodarczymi z USA oraz wskazówkami przewodniczącego Rezerwy Federalnej, Jerome'a Powella, o potencjalnych cięciach stóp procentowych w nadchodzących miesiącach, jeśli inflacja się zmniejszy – podaje agencja Reuters.
Złoto osiągnęło najwyższą cenę w historii - przebiło pułap 2160 dolarów i wciąż "jest na plusie". Zdaniem ekspertów ceny kruszcu rosną na skutek danych napływających z amerykańskiej gospodarki, ale nie tylko. Polskie rezerwy złota wynoszą niemal 360 ton.
WIG20 pozostaje w lekkim odwrocie i wczoraj, przy sprzyjających uwarunkowaniach zewnętrznych (nowe rekordy cen złota, bitcoina, nowe rekordy indeksu akcji europejskich, wzrostowy początek sesji w USA), zyskał tylko 0,15%. Mocniej, bo po ok. 0,5% zyskiwały indeksy mWIG40 i sWIG80...
Złoto zdrożało w środę piątą sesję z rzędu i czwarty raz z rzędu osiągnęło rekordowe kursy zamknięcia i intraday.
Wczoraj historyczny rekord padł na rynku złota. Uncja osiągnęła wartość 2141 USD. Wysoki popyt na metal jest widoczny od połowy lutego, ale największe wzrosty złoto odnotowuje na początku marca. Zwyżki cen korespondowały ze spadkową sesją na Wall Street. Odwrót od ryzyka wsparł aktywa uznawane za bezpieczne. Surowiec zyskuje również ze względu na perspektywę obniżki stóp przez główne banki centralne. Otoczenie w postaci podwyższonej inflacji również pozytywnie...
Złoto zdrożało czwartą sesję z rzędu i zanotowało we wtorek rekordowy kurs zarówno na rynku spot jak i terminowym.
Poniedziałkowa sesja na Wall Street przyniosła kosmetyczne cofnięcie, a we wtorkowy poranek notowania kontraktów terminowych na amerykańskie indeksy dalej się korygują. Ten na S&P500 utrzymuje się powyżej 5100 pkt. Handel na Starym Kontynencie także rozpoczyna się w korekcyjnych nastrojach, a niemiecki Dax spada poniżej 17700 pkt. W Azji zdecydowanie dominowała czerwień. Hang Seng stracił 2.6%. Poznaliśmy dziś założenia wzrostu gospodarczego Chin na 2024 rok na poziomie...
Złoto nadal drożało w poniedziałek, co oznacza kolejny rekord jego ceny. Pomagało słabnięcie dolara.
Dolarowe notowania złota ustanowiły nowe rekordy wszech
czasów, jeśli liczyć po kursach zamknięcia.
Złoto z kontraktów terminowych podrożało na zamknięciu piątkowej sesji. Metal szlachetny zyskał na danych sugerujących osłabienie gospodarki USA.
Ostatnie dane o inflacji w USA uspokoiły nieco rynki podtrzymując perspektywy obniżki stóp procentowych co przekłada się na osłabienie dolara i spadek rentowności obligacji, promując jednocześnie bardziej ryzykowne aktywa, jak akcje. Korelacja tych czynników wspiera przy tym złoto.
Wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski rozmawiał w czwartek w Brukseli z wiceszefową KE Margrethe Vestager i komisarz ds. wewnętrznych Ylvą Johansson. Tematem dyskusji było przyśpieszenie postępowania prenotyfikacyjnego dotyczącego pomocy publicznej dla planowanej w Polsce inwestycji firmy Intel.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus