Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości GC.FUT (GOLD)
2768.040+9.350(+0.34%)Gold Spot - Złoto
Towary (CFD)
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
W lipcu wartość złota będącego w posiadaniu Narodowego Banku Polskiego (NBP) wzrosła do 120 mld 934,2 mln zł ze 113 mld 865,6 mln zł - poinformował w środę NBP.
Trzynaście dni czekali polscy kibice na pierwszy złoty medal igrzysk olimpijskich w Paryżu. Złoto we wspinaczce sportowej na czas padło łupem Aleksandry Mirosław. Brąz dołożyła Aleksandra Kałucka. Obie panie z Paryża wyjadą jednak nie tylko z medalami, ale wieloma innymi cennymi nagrodami.
Cena złota rosła w pierwszej części dnia. W drugiej notowania kruszcu spadały.
Cena złota spadała w poniedziałek najmocniej od początku czerwca. Pod koniec dnia przecena jednak osłabła.
Historia pokazuje, że w czasie sztormu na rynkach notowania kruszcu też się chwieją.
Ceny złota znalazły się pod presją po osiągnięciu dwutygodniowego maksimum na poziomie 2477 USD podczas sesji. Dane wykazały, że rynek pracy w USA odczuwa skutki wyższych kosztów pożyczek ustalonych przez Rezerwę Federalną, co przełożyło się na spadek liczby Amerykanów ubiegających się o pracę. Wsparło to notowania złota, które wzrosły o ponad 1 proc., zanim zaczęły spadać.
Światowa Rada Złota odnotowała najwyższe zapotrzebowanie na złoto w II kwartale 2024 roku od 2000 roku. I to pomimo rekordowych cen kruszcu. Według analizy Ole Hansena z Saxo Bank, na utrzymanie wysokich cen złota wpływa popyt ze strony zamożnych osób prywatnych i banków centralnych.
Notowania najaktywniejszej serii kontraktów terminowych na złoto po raz pierwszy w historii przekroczyły 2 500 dolarów za uncję trojańską.
Awersja do ryzyka na światowych giełdach oraz utrzymujące się obawy natury geopolitycznej zwiększają popyt na złoto, którego cena na rynku spot jest już bliska ustanowienia nowego rekordu.
Złoto, kryptowaluty, polskie lub amerykańskie akcje, a może chińska giełda lub eurodolar? Przekrój typów w "Portfelu Gwiazd" Bankier.pl na lipiec była naprawdę szeroki. W tym trudnym miesiącu giełdowych zawirowań nie było trudno o straty. Komu udało się ich uniknąć i przedstawił najlepsze wyniki?
Ceny złota wzrosły do nowego dwutygodniowego maksimum wynoszącego 2 462,30 USD podczas czwartkowej sesji w USA. Taki wynik to efekt gwałtownego spadku rentowności obligacji amerykańskich, wywołanego silnymi oczekiwaniami, że Rezerwa Federalna (Fed) rozpocznie normalizację polityki monetarnej we wrześniu.
Europejskie indeksy zamknęły czwartkową sesję na minusie. Pesymistyczne nastroje dotykają też rynki amerykańskie, gdzie indeksy zniżkują. Inwestorzy analizują decyzję Banku Anglii i dane z USA sugerujące spowolnienie gospodarcze. Złoto umacnia się.
Ceny węgla energetycznego spadły w czerwcu o 0,4 proc. mdm, a dla rynku ciepła spadły o 0,9 proc. - wynika z analizy indeksów cenowych, tworzonych wspólnie przez Agencję Rozwoju Przemysłu i Towarową Giełdę Energii.
Cena złota rosła w ostatnim dniu lipca, w którym również zanotowała zwyżkę.
Połowa wakacji za nami (nie licząc studentów), więc najwyższy czas zapytać znane na rynku finansowym osoby o najlepsze ich zdaniem aktywa na sierpień. W portfelu jest mix: złoto, akcje średniaków, w tym USA, obligacje i kryptowaluty.
Cena złota rosła we wtorek dzięki słabnięciu dolara i spadkowi rentowności obligacji USA.
Cena złota rosła przez większą część dnia jednak pod jego koniec przeważać zaczęła podaż.
Cena złota rosła wyraźnie w środę w pierwszej części sesji czemu sprzyjało słabnięcie dolara i awersja do ryzyka. Pod koniec sesji popyt wyraźnie osłabł.
Analitycy uważają, że obniżka stóp w USA, ryzyko geopolityczne i popyt generowany przez banki centralne przyczynią się do pobicia w obecnym półroczu rekordu ceny złota ustanowionego w połowie lipca, informuje Yahoo Finance.
Cena złota rosła we wtorek po serii czterech spadków z rzędu.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus