Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości GC.FUT (GOLD)
2642.760-2.340(-0.09%)Gold Spot - Złoto
Towary (CFD)
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
W II kwartale koncernowi sprzyjały wysokie ceny miedzi, srebra i złota oraz niskie koszty zabezpieczeń, prądu, gazu i praw do emisji CO2. Ponadto wzrosła produkcja miedzi z wsadów własnych.
Cena złota spadała w poniedziałek czwartą sesję z rzędu pomimo słabnącego dolara.
Na rynku złota inwestycyjnego rozkwita afera. Według zgłoszeń klientów internetowy sklep Mennica24.pl od kilku miesięcy nie realizuje opłaconych zamówień na produkty z cennego kruszcu. Po wielu zgłoszeniach Fundacja Trading Jam Session zawiadomiła prokuraturę o prawdopodobieństwie popełnienia przestępstwa.
Złoto zaczęło odrabiać straty, choć obserwowane w poniedziałek odbicie ma raczej czysto techniczny charakter. Krusze odreagowuje przede wszystkim silną przecenę z poprzedniej sesji, a wsparcie znajduje zarówno w lekkim osłabieniu dolara, jak i ruchach na amerykańskiej scenie politycznej.
W co czwartym przedsiębiorstwie aktualnie wdrażana jest
automatyzacja lub AI, a 55 proc. ma to w
planie w najbliższym czasie. W związku z tym rośnie zapotrzebowanie na
specjalistów w tym zakresie. Chce ich poszukiwać 35 proc. firm, a 42 proc. na
razie nie zamierza tego robić – wynika z „Barometru Polskiego Rynku Pracy”
Personnel Service.
W czerwcu Narodowy Bank Polski (NBP) kupił 3,7 tony. To już trzeci miesiąc z rzędu, kiedy bank centralny zwiększał swoje zasoby złota. Na koniec ubiegłego miesiąca w skarbcu znajdowały się 377,4 tony tego kruszcu. Do osiągnięcia celu jeszcze trochę brakuje.
Mijający tydzień obfitował w liczne dane makroekonomiczne, wrażeń na pewno nie brakowało. Dowiedzieliśmy się, że pensje Polaków znów poszły w górę, mieszkania za to niestety nie chcą spektakularnie tanieć.
W Łodzi rozpoczął się nabór do konkursu Złota Nitka, organizowanego przez Akademię Sztuk Pięknych im. Wł Strzemińskiego. To najstarsze w kraju tego typu wydarzenie branżowe, które młodym projektantom daje realną możliwość wejścia do świata mody.
NBP w czerwcu kupił 120 tys. uncji złota – wynika z piątkowych danych banku centralnego. Na koniec czerwca w zasobach banku było 12,133 mln uncji złota o wartości prawie 113,9 mld zł.
NBP w czerwcu kupił 120 tys. uncji złota – wynika z piątkowych danych banku centralnego. Na koniec czerwca w zasobach banku było 12,133 mln uncji złota o wartości prawie 113,9 mld zł.
NBP zwiększył w czerwcu zasoby złota do 12,133 mln uncji z 12,013 mln uncji - wynika z bazy danych NBP.
Wzrost cen złota do nowych rekordów w tym miesiącu pozostawił srebro i miedź daleko w tyle. Złoto podąża swoją własną ścieżką, napędzane jako zabezpieczenie przed inflacją oraz zakupami przez banki centralne, jednocześnie wskazując na potencjalne perspektywy dla metali przemysłowych - podaje MarketWatch.
Kurs kruszcu ustabilizował się zaraz po ustanowieniu kolejnego rekordu. Wspiera go oczekiwanie bardziej gołębiej polityki przez Fed.
Nominalne dolarowe notowania złota osiągnęły nowy rekord
wszech czasów. Nadal niepobite pozostały jednak wiosenne maksima wyrażone w
polskiej walucie.
Ceny złota sięgają rekordowych poziomów. Ekonomista banku PKO BP Tomasz Niewiński powiedział PAP, że na wzrost cen kruszcu wpłynęły oczekiwania obniżek stóp w USA oraz tamtejsza sytuacji polityczna; pomógł także taniejący dolar.
Cena złota we wtorek poprawiła rekord, który ustanowiła w maju, a w środę rano nadal rosła. Notowania kruszcu zachowują się od pewnego czasu nietypowo, co komplikuje prognozy. Analitycy sądzą, że w perspektywie roku złoto może kosztować nawet 3 tys. USD. - o 20 proc. więcej niż dziś.
Nabierające mocy spekulacje związane z obniżką stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych wspierają notowania złota. Szlachetny metal wspiął się na nowy rekordowy poziom z perspektywą jeszcze większych zysków.
Rząd Serbii przywrócił we wtorek możliwość eksploatacji litu w zachodniej części kraju - wynika z komunikatu serbskich władz. Opozycja oskarżyła rząd o "wypowiedzenie narodowi wojny" oraz zasugerowała protesty przeciwko otworzeniu kopalni.
Ceny złota osiągnęły rekordowy poziom, na skutek rosnących nadziei na obniżki stóp procentowych przez Rezerwę Federalną oraz zwiększenia przewidywań traderów na powrót Donalda Trumpa do prezydentury – podaje agencja Bloomberg.
Złoto osiągnęło cenę najwyższą od połowy maja, a zdaniem ekspertów ceny kruszcu wciąż mogą piąć się w górę. Powody "krótkoterminowe" to możliwa obniżka stóp procentowych w USA. W ujęciu długoterminowym złoto wciąż jest pożądane przez banki centralne i mocarstwa takie jak Chiny.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus