Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości GC.FUT (GOLD)
2706.350+35.050(+1.31%)Gold Spot - Złoto
Towary (CFD)
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Cena złota spada w środę. Poprzednie cztery sesje kończyła wzrostem, łącznie o 2,5 proc.
Rok po kradzieży wartego 20 mln CAD transportu złota z międzynarodowego lotniska w Toronto policja ustaliła tożsamość sprawców; część z nich jest już zatrzymana i postawiono im zarzuty – poinformowała w środę policja Regionu Peel, gdzie znajduje się lotnisko.
To absolutny rekord! Złoto w polskiej walucie nigdy nie było tak drogie. Cena uncji przekroczyła 9 800 złotych.
To absolutny rekord! Złoto w polskiej walucie nigdy nie było tak drogie. Cena uncji przekroczyła 9 800 złotych.
Napięta sytuacja na Bliskim Wschodzie doprowadziła do rekordowych cen złota na rynku – 2400 dolarów za uncję (ok. 31 gramów). Od początku roku surowiec w polskich złotych zdrożał o 18 proc. – zauważył analityk serwisu eToro Paweł Majtkowski w środowym komentarzu.
Na europejskich giełdach indeksy rosną, odbijając się po słabszym rozpoczęciu środowej sesji. Na rynek powraca pozorny spokój, a uwaga inwestorów skupia się na wynikach finansowych spółek. Na rynku walutowym USD traci do japońskiego jena. Tanieje ropa naftowa i złoto - informują maklerzy.
Na europejskich giełdach indeksy się wahają. Inwestorzy oceniają perspektywę wyższych kosztów pieniądza w USA przez dłuższy czas niż się spodziewali. Na rynku walutowym USD traci do japońskiego jena. Tanieje ropa naftowa i złoto - informują maklerzy.
W ostatni piątek, kiedy światowe media zdominował temat planowanego irańskiego ataku na Izrael, ceny złota pobiły kolejny rekord, docierając do poziomu 2,4 tys. dol. za uncję. Inwestorzy, obawiając się o eskalację konfliktu na...
Inwestorzy nadal kupują złoto z powodu utrzymującej się niepewności dotyczącej dalszych wydarzeń na Bliskim Wschodzie.
Złoto ma przed sobą dobre perspektywy, napędzane oczekiwaniami na luzowanie polityki monetarnej w Stanach Zjednoczonych, twierdzą specjaliści banku Citigroup. Prognozują, że cena szlachetnego metalu może przekroczyć pułap 3000 USD za uncję.
Na europejskich giełdach indeksy mocniej zniżkują. Inwestorzy uważnie obserwują sytuację na Bliskim Wschodzie. Na sentyment graczy mają też wpływ dane makro z Chin. Na rynku walutowym USD zyskuje do euro. Drożeje ropa naftowa i złoto - informują maklerzy.
Cena złota wzrosła w poniedziałek trzecią sesję z rzędu pomimo umocnienia dolara.
Goldman Sachs przewiduje dalszy wzrost cen złota do 2 700 USD/toz na koniec 2024, wobec poprzedniej prognozy 2 300 USD na koniec 2024 - napisali analitycy w raporcie z 15 kwietnia. Analitycy uzasadniają swoją prognozę m.in. masowym skupem kruszcu przez banki centralne państw rynków wschodzących.
Goldman Sachs przewiduje dalszy wzrost cen złota do 2.700 USD/toz na koniec 2024, wobec poprzedniej prognozy 2.300 USD na koniec 2024 - napisali analitycy w raporcie z 15 kwietnia. Analitycy uzasadniają swoją prognozę m.in. masowym skupem kruszca przez banki centralne państw rynków wschodzących.
Na europejskich giełdach indeksy przeważnie rosną pomimo niepewnej sytuacji geopolitycznej na Bliskim Wschodzie. Na rynku walutowym USD zyskuje do jena. Tanieje ropa naftowa, a złoto drożeje - informują maklerzy.
Przez weekend uwaga inwestorów skierowana była w stronę Bliskiego Wschodu, gdzie obserwowaliśmy wyraźny wzrost ryzyka geopolitycznego w postaci ataku irańskich dronów na Izrael. Wpływ eskalacji konfliktu na rynki był widoczny już w piątek, m.in. poprzez dużą zmienność kursu złota, którego cena najpierw osiągnęła poziom prawie 2450 USD za uncję, by chwilę później spaść o ponad 90 USD...
Notowania złota po początkowym wybiciu w okolice rekordu na wieść o ataku irańskich dronów na Izrael również – podobnie jak i ropa – poddały się następnie korekcie. W przeciwieństwie jednak do ropy, złoto utrzymuje się nad ranem w poniedziałek w lekkim wzrostowym trendzie. Niepewność geopolityczna podsyca popyt na tą bezpieczną przystań.
W Azji na giełdach indeksy przeważnie spadają. Inwestorzy poszukują tzw. bezpiecznych przystani w czasie wyraźnego wzrostu napięcia na Bliskim Wschodzie. Na rynku walutowym dolar zyskuje do euro. Tanieje złoto - podają maklerzy.
Amerykańska inflacja wcisnęła gaz do dechy wbrew oczekiwaniom ekonomistów, a Europejski Bank Centralny spuszcza z tonu - tak w skrócie można podsumować najważniejsze dane makroekonomiczne mijającego tygodnia. Nie zabrakło jednak innych niespodzianek.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus