Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości GC.FUT (GOLD)
2705.050+33.750(+1.26%)Gold Spot - Złoto
Towary (CFD)
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Z obliczeń Bankier.pl wynika, że w marcu 2024 roku Narodowy Bank Polski dokupił ponad tonę złota. Byłyby to pierwsze od listopada zakupy królewskiego metalu.
Cena złota osiągnęła kolejny rekord, przekraczając poziom 2300 USD za uncję. Stało się to w obliczu rosnących przewidywań, że Rezerwa Federalna obniży w tym roku stopy procentowe oraz ze względu na ciągłe zainteresowanie ze strony banków centralnych – podaje agencja Bloomberg.
Na europejskich giełdach indeksy niewiele się zmieniają. Inwestorzy rozpatrują komentarze z Fed na temat obniżek stóp procentowych i czekają na dane z rynku pracy w USA w marcu. Na rynku walutowym USD jest stabilny do innych walut. Rekordy cen osiąga złoto - informują maklerzy.
Karen Karniol-Tambour, współzarządzająca inwestycjami w Bridgewater Associates uważa, że dolar nie powinien umacniać się z powodu rosnącego deficytu budżetowego USA, a jego niedawne umocnienie oraz wzrost ceny złota to jej zdaniem „anomalie”, informuje Reuters.
Cena złota wzrosła w środę siódmą sesję z rzędu i po raz pierwszy na zamknięciu przekraczała 2300 USD. Pomogło słabniecie dolara.
Podczas porannego środowego handlu złoto ustanowiło nowy rekord cenowy. Aprecjacja notowań kruszcu wiązana jest z nadziejami odnośnie obniżek stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych.
Kanadyjskie rezerwy syropu klonowego, które są jedynymi na całym świecie, są najniższe od 16 lat. Powodem tak złej sytuacji jest nie tylko zwiększony popyt, ale również nasilające się zmiany klimatyczne.
Złoto przebiło kolejną rekordową barierę 2 tys. 288,09 dol. za uncję - donosi Reuters. Kruszec stał się popularną bezpieczną przystanią dla inwestorów. Analitycy oceniają, że brakuje czynników, które mogłyby osłabić na niego popyt. A to może zapowiadać kolejne podwyżki.
Cena złota wzrosła we wtorek szóstą sesję z rzędu zbliżając się do bariery 2300 USD za uncję. Jest rekordowo wysoka.
Prezes Adam Glapiński może się pochwalić trafioną inwestycją. Szef NBP, któremu grozi Trybunał Stanu, może wskazać, że jego decyzje okazują się teraz trafione.
Notowania złota osiągają kolejne szczyty. Cena uncji kruszcu przekroczyła poziom 2262 dolarów, ustanawiając nowy rekord. Grzegorz Dróżdż, analityk Conotoxia Ltd., tłumaczy to zjawisko postrzeganiem złota jako bezpiecznej przystani w obliczu eskalacji konfliktów na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
Kolejny krótszy rynkowy tydzień będzie obfitował w szereg publikacji dotyczących inflacji, przemysłu, usług i rynku pracy. Poznamy także kwietniową decyzję RPP w sprawie stóp procentach i dane o aktywach rezerwowych NBP. Ponadto będzie to tydzień wyborów w Polsce i pierwszy poważny sprawdzian poparcia dla partii politycznych od jesiennego głosowania do parlamentu.
Inflacyjny sukces, Fed i strata 100 miliardów dolarów, nowy rekord złota i nieśmieszny prima aprilis
Koniec tygodnia, miesiąca i kwartału - choć większość myślami była już przy wielkanocnym żurku i serniczku, to z gospodarki spłynął szereg ciekawych i ważnych danych. Oto podsumowanie minionych dni na wykresach.
Złoto przebiło kolejną granicę. Kruszec osiągnął wartość ponad 2225 dolarów za uncję. "Jest traktowany przez inwestorów jako bezpieczna przystań" - tłumaczy Grzegorz Dróżdż, analityk Cinkciarz.pl. Jego zdaniem o spadku notowań nie ma mowy - te raczej będą zmierzać w stronę 2300 dol.
Zakończenie pierwszego kwartału tego roku na rynku złota jest wyjątkowo mocne. Notowania kruszcu przekroczyły poziom 2250 USD za uncję i dotarły do okolic 2254 USD za uncję. To oznacza pobicie kolejnego historycznego rekordu notowań kruszcu.
W Wielki Czwartek dolarowe notowania złota ustanowiły nowy
nominalny rekord wszech czasów.
Na pewno nie rezygnujemy z digitalizacji. Pójdziemy z nią dalej, po to, żeby jak najbardziej wykorzystywać dane, które w tym momencie posiadamy. Niektórzy mówią, że dane to w tym momencie nowe złoto i trzeba je jak najbardziej gromadzić, ale też umieć z nich korzystać - powiedział nam Patryk Cieślik, dyrektor browaru Warka w Grupie Żywiec.
Na pewno nie rezygnujemy z digitalizacji. Pójdziemy z nią dalej, po to, żeby jak najbardziej wykorzystywać dane, które w tym momencie posiadamy. Niektórzy mówią, że dane to w tym momencie nowe złoto i trzeba je jak najbardziej gromadzić, ale też umieć z nich korzystać - powiedział nam Patryk Cieślik, dyrektor browaru Warka w Grupie Żywiec.
Kurs złota rósł w poniedziałek. To trzecia sesja wzrostu z czterech ostatnich.
Ceny złota z kontraktów terminowych wzrosły na zakończeniu piątkowej sesji do rekordowych poziomów. Narastające napięcia geopolityczne wpływają na sentymenty inwestorów.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus