Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości ETFBW20TR
41.85-0.47(-1.11%)BETA ETF WIG20TR
GPW - ETF
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Główne indeksy warszawskiej giełdy rosną o 0,2-0,5 proc., za wyjątkiem sWIG80, który znajduje się w okolicy poziomu odniesienia. Wśród spółek notowanych w indeksie WIG20 wzrostom przewodzą: Alior Bank, PKO BP, Santander i Pekao. Spadają m. in.: Cyfrowy Polsat i Budimex. Zdaniem analityków, z powodu braku publikacji istotnych danych makroekonomicznych, we wtorek zmienność na rynkach może być zmniejszona.
Od najmocniejszych wzrostów w Europie reprezentacyjnych indeksów rozpoczął się tydzień na GPW. Powrót w okolice szczytu hossy indeksu największych spółek może sugerować, że spadkowa korekta jest już za nami. W poniedziałek kursy wszystkich blue chipów skończyły sesję na zielono.
Początek tygodnia na parkiecie w Warszawie przyniósł wyraźny wzrost głównego indeksu, WIG20, o 2,11%, do poziomu 2542 pkt. mWIG40 podbił 0,9%, podczas gdy sWIG80 zanotował zniżkę o 0,3%. Obroty na szerokim rynku wyniosły 1,1 mld złotych.
W drugiej części poniedziałkowej sesji na warszawskim parkiecie rosną wszystkie główne indeksy z wyjątkiem indeksu małych spółek. Wśród największych spółek najmocniej drożeją papiery KGHM.
Początek poniedziałkowej sesji na warszawskim parkiecie przyniósł wzrosty większości głównych indeksów. Wśród największych spółek najmocniej drożeją papiery CD Projektu.
Piątkowe notowania na rynku warszawskim zostały zdominowane przez rozliczenie czerwcowej serii kontraktów terminowych na WIG20.
Główne indeksy warszawskiej giełdy zakończyły dzień na lekkich minusach. Wyjątkiem był sWIG80, który w ciągu kilku ostatnich minut sesji wzrósł o niemal 400 pkt. i na zamknięciu zwyżkował o 1,6 proc. Wśród blue chipów poszły w dół akcje większości banków, czyli wcześniejszych liderów wzrostów, natomiast kurs BNP Paribas wzrósł o ponad 11 proc. Zdaniem analityków, dla warszawskiej giełdy ryzykiem jest obecnie m. in. umacniający sie dolar.
Dopiero ostatnia godzina piątkowej sesji przyniosła trochę emocji na GPW z uwagi na tzw. dzień trzech wiedźm. Jednak przez większość dnia główne indeksy konsolidowały się na ostatnio zdobytych poziomach. WIG20 bez sukcesu próbował w ciągu dnia powalczyć o zamknięcie ponad poziomem 2 500 pkt, niemniej w cały tygodniu zyskał najwięcej od lutego.
Początek piątkowej sesji na GPW przyniósł spadki głównych indeksów. Wśród największych spółek najmocniej spada PGE.
Czwartkowa sesja na GPW obfitowała w zwroty akcji. Zaczęła się od silnych wzrostów napędzanych m.in. przez akcje banków, żeby po kilku godzinach giełdowe indeksy rozbłysły na czerwono. Tuż przed końcem sesji sytuacja uległa jednak kolejnej zmianie i WIG20 zakończył ją obronną ręką tuż poniżej 2500 punktów.
Popołudnie przyniosło na warszawską giełdę niewielkie pogorszenie nastrojów i główne indeksy znajdują się w okolicach poziomów odniesienia. Wśród banków, nadal dobrze radzi sobie PKO BP, a liderem spadków w indeksie WIG20 jest JSW. Zdaniem analityków, wzrosty z poprzednich sesji były tylko odbiciem w średnioterminowej tendencji spadkowej i w najbliższych tygodniach prawdopodobne są zniżki lub konsolidacja.
Na warszawskim parkiecie utrzymują się wzrosty. Wszystkie główne indeksy zwyżkują, a WIG20 znajduje się na poziomie ponad 2.500 pkt. Wśród blue chipów wzrostom przewodzą m. in.: PKO BP i Pekao, jednak mBank i Santander notują zniżki.
Drożejące akcje banków sprawiły, że WIG i WIG20 zakończyły
środową sesję na solidnych plusach. W oczy rzucały się potężne zwyżki notowań
spółek ukraińskich.
WIG20 podczas środowego popołudnia zwyżkuje o ok. 1,4 proc. i od kilku godzin testuje poziom 2.500 pkt. Żaden z banków grupowanych w indeksie blue chipów nie rośnie mniej niż o 2 proc. Do 4 proc. zwiększyła się skala zwyżki akcji PGE. Zdaniem analityków, wzrosty na GPW są odbiciem po ostatniej korekcie spadkowej.
W środę po otwarciu sesji WIG20 z nawiązką odrabia spadek z poprzedniego dnia, przekraczając poziom 2.480 pkt. Indeksy małych i średnich spółek kontynuują wzrosty. Po kilku dniach spadków odbija kurs KGHM, a JSW powróciła do przewodzenia zwyżkom wśród blue chipów. Nadal dobrze radzą sobie banki. Zdaniem analityków, sentyment na warszawskim parkiecie w najbliższym czasie będzie zależny od sytuacji na giełdach bazowych.
Po poniedziałkowej dynamicznej zwyżce, krajowy indeks WIG20 rozpoczął wczorajszy dzień luką wzrostową i z początku sesji odważnie kroczył na północ. Optymizm nie trwał jednak długo i już po około godzinie od otwarcia rozpoczęła się korekta, która ostatecznie sprowadziła indeks 0,1% poniżej kursu odniesienia (spadki dodatkowo pogłębiły się po rozpoczęciu sesji na Wall Street)...
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus