Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości ETFBW20TR
40.95-0.49(-1.18%)BETA ETF WIG20TR
GPW - ETF
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
WIG20 podczas środowego popołudnia zwyżkuje o ok. 1,4 proc. i od kilku godzin testuje poziom 2.500 pkt. Żaden z banków grupowanych w indeksie blue chipów nie rośnie mniej niż o 2 proc. Do 4 proc. zwiększyła się skala zwyżki akcji PGE. Zdaniem analityków, wzrosty na GPW są odbiciem po ostatniej korekcie spadkowej.
W środę po otwarciu sesji WIG20 z nawiązką odrabia spadek z poprzedniego dnia, przekraczając poziom 2.480 pkt. Indeksy małych i średnich spółek kontynuują wzrosty. Po kilku dniach spadków odbija kurs KGHM, a JSW powróciła do przewodzenia zwyżkom wśród blue chipów. Nadal dobrze radzą sobie banki. Zdaniem analityków, sentyment na warszawskim parkiecie w najbliższym czasie będzie zależny od sytuacji na giełdach bazowych.
Po poniedziałkowej dynamicznej zwyżce, krajowy indeks WIG20 rozpoczął wczorajszy dzień luką wzrostową i z początku sesji odważnie kroczył na północ. Optymizm nie trwał jednak długo i już po około godzinie od otwarcia rozpoczęła się korekta, która ostatecznie sprowadziła indeks 0,1% poniżej kursu odniesienia (spadki dodatkowo pogłębiły się po rozpoczęciu sesji na Wall Street)...
Chociaż przez większość wtorkowego handlu na GPW dominowały wzrosty głównych indeksów, to o wyniku sesji zdecydowała spadkowa końcówka. Skala całodniowych zwyżek została zneutralizowana czego efektem jest konsolidacja reprezentacyjnego WIG20 i spory niedosyt.
Główne indeksy nadal znajdują się na plusach, najsilniejszy jest WIG20, który rośnie o 0,9 proc. W czołówce zwyżkujących spółek pozostają podmioty z sektora finansowego, a wśród blue chipów wzrostom przewodzą: PKO BP i PZU.
Początek tygodnia na parkiecie w Warszawie przyniósł wzrost głównego indeksu, WIG20, o 1,87%, do poziomu 2458 pkt. mWIG40 podbił 1,56%, podczas gdy sWIG80 zanotował zwyżkę o 0,39%. Obroty na szerokim rynku wyniosły 1,2 mld złotych.
Wytracenie spadkowego impetu na giełdach bazowych starały się wykorzystać indeksy na GPW, wobec czego sesja skończyła się wyraźnym wzrostami większości indeksów. Popyt był szczególnie widoczny na akcjach spółek z WIG20, których kursy zaliczyły niemal komplet zieleni.
W poniedziałek główne indeksy kontynuują poranne zwyżki, WIG20 rośnie o 1,55 proc. Wśród blue chipów najbardziej zyskuje Cyfrowy Polsat, rosnąc o ponad 4 proc., spada tylko kurs KGHM.
W poniedziałek rano główne indeksy znajdują się na plusach, WIG20 rośnie o 0,60 proc. Wśród blue chipów najbardziej zyskuje JSW, rosnąc o 1,5 proc.
Finałowa sesja tygodnia na rynku warszawskim skończyła się wzrostem WIG20 o 0,50 procent przy przeszło 1,11 mld złotych obrotu. Indeks szerokiego rynku WIG wzrósł o 0,21 procent przy blisko 1,32 mld złotych obrotu.
Ostatni dzień tego tygodnia zakończył się wzrostem WIG20 o 0,5 proc., natomiast indeks średnich spółek stracił 1 proc. Kolejny dzień o kilka procent wzrósł kurs JSW, a większość dużych banków zanotowała zwyżki. Dla wszystkich głównych wskaźników GPW, bilans tygodnia jest ujemny.
W piątek na GPW zakończył się czwarty spadkowy tydzień WIG20 oraz trzeci tydzień przeceny pozostałych głównych indeksów warszawskiej giełdy. Do samego końca sesji popyt walczył zaciekle z podażą i wygrał rzutem na taśmę m.in. za sprawą JSW.
Piątek nie przyniósł zamiany nastrojów inwestorów giełdowych i główne indeksy GPW ponownie spadają. Zniżki notują m. in. spółki wydobywcze i energetyczne. WIG20 oscyluje wokół psychologicznej bariery 2.400 pkt.
Wczorajszą sesję na europejskich parkietach (w tym także na polskim) można podzielić na dwie części – przed i po publikacji danych o majowej inflacji CPI w Stanach Zjednoczonych. Od początku notowań indeksy nieco zyskiwały, jednak dla warszawskiego indeksu WIG20 było to otwarcie niewielką luką wzrostową i później senne utrzymywanie się w okolicy 2415 pkt. (co oznaczało ok. 0,5%-owy wzrost). Solidne wybicie rozpoczęło się o 14:30, kiedy spłynęły dane z USA – odczyty...
Od dwóch lat na GPW panują raczej dobre nastroje. O Grunwaldzie nikt już nie pamięta, a WIG20 w maju notował poziomy najwyższe od 6 lat. NewConnect popada jednak w zapomnienie - inwestorów ubywa, a NCIndex to tylko cień "covidowej" potęgi.
Czwartkowe notowania na rynku warszawskim skończyły się mocnym spadkami najważniejszych indeksów. W przypadku WIG20 strata wyniosła 1,69 procent i w całości zniosła środową zwyżkę o 1,66 procent.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus