Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości ETFBW20TR
44.95+0.63(+1.42%)BETA ETF WIG20TR
GPW - ETF
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Krajowym indeksom w końcu udało się odrobić część strat z ostatnich dni, choć początek wczorajszych notowań wcale tego nie zapowiadał (ok. godz. 9:30 indeks WIG20 tracił blisko 2%). Ostatecznie jednak udało się wyciągnąć główne warszawskie indeksy ponad kursy odniesienia, przy dużym wsparciu rynków bazowych (przede wszystkim Wall Street). W gronie blue chipów obserwowaliśmy wzrosty banków, choć mocno dodatnio kontrybuowały też Orlen (+1,8%), Allegro (+2,4%) czy CD...
Sytuacja na warszawskim parkiecie znacznie się poprawiła, w czym pomogły dane z amerykańskiego rynku pracy. WIG20 znajduje się na plusie, zmniejszyła się skala zniżek banków, a część z nich rośnie. Zdaniem analityków, warszawska giełda w ostatnim czasie była słaba i czwartkowa sesja nie zmienia tej tendencji.
Czwartkowa sesja na warszawskiej giełdzie zapowiadała się podobnie jak poprzednie, czyli spadkiem WIG20, który zniżkował mocno przez pierwszą połowę sesji, testując dawno niewidziane opory. GPW pomogli jednak Amerykanie i polskie indeksy wystrzeliły na dwie godziny przed końcem handlu. Wśród spółek szczególną uwagę inwestorów skupiały notowania CD Projekt, Pekao i CCC.
Sytuacja na warszawskim parkiecie znacznie się poprawiła, w czym pomogły dane z amerykańskiego rynku pracy. WIG20 znajduje się na plusie, zmniejszyła się skala zniżek banków, a część z nich rośnie. Zdaniem analityków, warszawska giełda w ostatnim czasie była słaba i czwartkowa sesja nie zmienia tej tendencji.
Na warszawską giełdę powróciły negatywne nastroje. Główne indeksy spadają o 1-1,7 proc., przy czym dla WIG20 jest to szósta zniżka z rzędu. Mocno zniżkuje część spółek z sektora bankowego, rynek ciągną w dół także spółki z sektora odzieżowego. Po publikacji wyników kwartalnych Pekao traci 4,6 proc., a CCC spada o 7,75 proc. i jest najsłabszą spółką na GPW.
Gdy giełdy na całym świecie przeżywały mniej lub bardziej zdecydowane odbicie, główny indeks GPW zakończył środę tuż pod kreską, notując piątą spadkową sesję pod rząd. WIG20 okazał się też kolejny raz najsłabszym europejskim indeksem giełdowym. Przeciwnie do spółek wagi ciężkiej, średni i mali gracze mogli zaliczyć ten dzień do udanych.
W drugiej połowie środowej sesji indeks WIG20 zmienia się w bardzo niewielkim zakresie, oscylując wokół poziomu ok. 2.240 pkt. Trwa także niewielkie odreagowanie na kursach większości banków, ale mBank spada o 0,8 proc. Zdaniem analityków, sytuacja na warszawskim parkiecie nie jest rozstrzygnięta, inwestorzy przyglądają się wydarzeniom na zagranicznych giełdach.
Środa przyniosła na GPW odreagowanie i główne indeksy przeważnie zwyżkują. WIG20 znajduje się na lekkim minusie, ponieważ środa jest pierwszym dniem notowań bez dywidendy PKO BP. Wcześniejsze spadki odrabiają banki. Zdaniem analityków, z racji braku publikacji istotnych danych makroekonomicznych, wpływ na notowania będą miały m. in. wyniki spółek za Oceanem.
Po porannym odbiciu, wtorkowe popołudnie przyniosło na GPW pogorszenie nastrojów i wśród głównych indeksów rośnie tylko sWIG80. Najsłabszy jest WIG20, ze spadkiem o 1,4 proc. Indeksowi mocno ciążą banki, wśród których PKO BP traci ok. 3,5 proc. Zdaniem analityków, w najbliższym czasie o notowaniach na GPW będzie decydować nastawienie inwestorów do sektora bankowego.
WIG20 zaczął sesję we wtorek od zwyżki o 0,5 proc. do 2278,65 pkt.
Wtorek przyniósł na GPW uspokojenie nastrojów, po gwałtownej wyprzedaży akcji w poniedziałek, jednak WIG20 spada o 0,2 proc. Przyczyną są m. in. słabe notowania banków. Rynek analizuje wydarzenia z poprzedniej sesji. Zdaniem maklerów, z technicznego punktu widzenia na WIG20 doszło do naruszenia trendu wzrostowego, jednak kluczowe dla GPW pozostaje to, co będzie się działo na rynkach bazowych.
Po bardzo słabym lipcu początek czerwca przyniósł mocną
przecenę polskich akcji. Z tej okazji
postanowiliśmy sprawdzić, co w takiej sytuacji podpowiadają historyczne wzorce.
Pierwsza sesja tygodnia na globalnych rynkach rozpoczęła się paniką w Azji, przecena rozlała się również na Europę i USA - stwierdził w poniedziałkowym komentarzu analityk DM BOŚ Konrad Ryczko. Zauważył, że od ostatniego szczytu WIG20 stracił już blisko 13 proc.
Początek tygodnia na parkiecie w Warszawie przyniósł gwałtowny i mocną przecenę głównego indeksu, WIG20, o 3,2%, do poziomu 2266 pkt. mWIG40 zniżkował 3,79%, podczas gdy sWIG80 zanotował spadek o -4,48%. Obroty na szerokim rynku wyniosły ponad 2mld złotych.
Na warszawskiej giełdzie nadal trwa wyprzedaż akcji i ok. 90 proc. spółek notowanych na GPW spada. Zniżkują wszystkie główne indeksy, a największe spadki utrzymują się na indeksach sWIG80 i mWIG40, które idą w dół o po ok. 5,2 proc.
Warszawska giełda znajduje się pod presją doniesień z rynków światowych. Gwałtowne umocnienie jena zmusiło inwestorów do panicznej wyprzedaży akcji. Na to nakładają się obawy o recesję i napięcia na Bliskim Wschodzie.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus