Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości ETFBW20TR
41.85-0.47(-1.11%)BETA ETF WIG20TR
GPW - ETF
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Piątkowa sesja na GPW zakończyła się ponad 1-proc. spadkiem WIG20, do 2.200 pkt. Pozytywnie wyróżnił się sWIG80, który lekko wzrósł. Zdaniem analityków, końcówka roku powinna być pozytywna dla giełdy, a notowania w ostatnich dniach tego roku będą zależały od zachowania dolara i od rentowności obligacji amerykańskich.
Na GPW znów dominowała podaż, która doprowadziła do oddania całości wzrostów na WIG20 z początku grudnia. Na gwiazdę sesji wyrosła spółka, która poinformowała o zawarciu kosmicznej umowy ze Skarbem Państwa.
W piątek na GPW kolejny raz trwają spadki. WIG20 idzie dół o ponad 1 proc. i żadna ze spółek notowanych w indeksie nie rośnie. Słabością wyróżniają się sektory: gamingowy i budownictwa. Zdaniem analityków, inwestorzy muszą liczyć się z podwyższoną zmiennością z uwagi na wygasanie grudniowej serii instrumentów pochodnych, czyli tzw. dzień trzech wiedźm.
Po grudniowym rozliczeniu kontraktów terminowych na GPW wyzerowane zostają indeksy dywidendowe. Tak się składa, że tego dnia na konto wpłynie dywidenda od Orlenu, jako ostatniej spółki z WIG20. Zatem to idealna data dla inwestorów, żeby podsumować dywidendowy sezon na indeksach.
Warszawska giełda kontynuuje poranne zniżki. Liderem spadków w WIG20 pozostaje JSW, natomiast najmocniej rośnie PZU. Na plus wyszły: Enea i Orlen. Zdaniem analityków, sytuacja na giełdzie w najbliższym czasie będzie zależeć od tego, jak inwestorzy podejdą do projekcji Fed, przedstawionej po środowym posiedzeniu.
WIG20 nie ugiął się pod presją wyprzedaży za oceanem, bo przecena nie jest duża.
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie ogłasza Program Obniżek Opłat od obrotu instrumentami ETF, ETC i ETN dla Członków Giełdy, który wystartuje 1 stycznia 2025 roku i potrwa przez...
2024-12-19 11:39:12
Trudna do wytłumaczenia wyprzedaż z wtorku na WIG20 została
skontrowana anemicznym odbiciem w środę, do tego przy niższych obrotach. Ostanie
dwie sesje tygodnia zapowiadają się jednak emocjonująco z uwagi na wysyp
ważnych wydarzeń rynkowych. W przeglądzie poszczególnych spółek dało się w środę
znaleźć kilka interesujących reakcji na komunikaty giełdowe.
Po silnych wtorkowych spadkach, środa przyniosła na warszawski parkiet odreagowanie i wzrosty większości głównych indeksów. Straty z poprzedniej sesji nadrabia m. in. Budimex. CD Projekt rośnie trzeci raz z rzędu. Zdaniem analityków, w najbliższych dniach nastroje w Warszawie będą kształtować decyzje banków centralnych, a także wygasanie grudniowej serii kontraktów terminowych na WIG20, które nastąpi w piątek.
We wtorek na warszawskiej giełdzie panowała wyprzedaż akcji. Główne indeksy spadły, przy czym najsłabszy był WIG20, który poszedł w dół o 2,59 proc. Budimex i mBank straciły po ponad 6 proc., a większość blue chipów zniżkowała o więcej niż 2 proc. Zdaniem analityków, indeks największych spółek nie powinien spaść poniżej 2.200 pkt.
Inwestorzy z warszawskiej giełdy w tym roku chyba nie byli
zbyt grzeczni. Św. Mikołaj zamiast zysków przywiózł im rózgę.
We wtorek główny indeks warszawskiej giełdy WIG20 spada piąty raz z kolei i znajduje się poniżej 2.250 pkt. Pozostałe najważniejsze wskaźniki giełdowe także tracą. Cyfrowy Polsat zniżkuje o ok. 3 proc., w dół idą kursy większości dużych banków. Tauron, który opublikował strategię na lata 2025-2035, rośnie o ponad 4 proc.
Na warszawskim parkiecie większość głównych indeksów traci. W WIG20 najmocniej zniżkuje, bo o prawie 2 proc., kurs PKN Orlen, najmocniejsze jest PGE, które zyskuje 1,8 proc. mWIG40 rośnie o 0,4 proc., a najmocniejszą spółką w indeksie jest Grenevia, która rośnie o ponad 20 proc.
Na warszawskim parkiecie większość głównych indeksów zyskuje. W WIG20 najmocniej zwyżkuje, bo o ponad 2 proc., kurs CD Projektu, najsłabszy jest PKN Orlen, który traci 1,1 proc. mWIG40 rośnie o 0,5 proc., a najmocniejszą spółką w indeksie jest Grenevia, która rośnie o prawie 21 proc.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus