Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości ETFBW20TR
41.38-0.06(-0.14%)BETA ETF WIG20TR
GPW - ETF
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Od majowego szczytu WIG20 stracił już prawie 200 punktów, co
przekłada się na ubytek ok. 7%. Jeśli to jest początek korekty, to - bazując na sezonowych wzorcach - byłby to dla niej wręcz
wymarzony moment.
Wyraźnymi wzrostami skończyła się sesja na GPW po tym jak inwestorzy zareagowali na dane o inflacji z USA. Statystyka sesji zdradza jednak, że inwestorzy nie zapomnieli nagle o korekcyjnych nastrojach, które ostatnio dominowały na giełdzie.
Warszawska giełda zareagowała entuzjastycznie po opublikowaniu danych na temat inflacji CPI w Stanach Zjednoczonych. WIG20 rośnie o ok. 1,9 proc., podczas gdy przed publikacją danych wzrost indeksu wynosił ok. 0,6 proc. Połowa blue chipów zyskuje ponad 2 proc., w tym zwyżka kursu Budimeksu, Kruka i Aliora sięga 4 proc. Euforia ominęła indeks sWIG80, który nadal znajduje się na minusie.
W środę rano główne indeksy przeważnie znajdują się na plusach. Najmocniej rośnie WIG20, m. in. dzięki zwyżce PKO BP, Pekao i KGHM. Na minusie znajduje się indeks małych spółek sWIG80 i jest to piąta z kolei zniżka tego indeksu. Większość dużych banków rośnie mocniej od indeksów, w których są notowane, spadki odrabia PGE.
Wtorkowe notowania na rynku warszawskim skończyły się solidarnymi spadkami najważniejszych indeksów. WIG20 stracił 1,06 procent, gdy indeks szerokiego rynku WIG oddał 1,14 procent. Obrót w koszyku blue chipów wyniósł 790 mln złotych, gdy na całym rynku sięgnął 993 mln złotych.
Próba kontynuacji odbicia na WIG20 z poniedziałku spełzła na niczym wobec pogarszających się nastrojów na rynkach akcji przed zaplanowanymi na środę wydarzeniami z kalendarza makroekonomicznego.
Główne indeksy oscylują wokół poziomów odniesienia; indeks WIG20 nieznacznie spada, a wskaźnik mWIG40 traci 0,7 proc. Indeks małych spółek sWIG80 znajduje się lekko poniżej poziomu odniesienia. Zmiany kursów wśród blue chipów są niewielkie i w większości nie przekraczają 1 proc. Jednym z wyjątków jest CD Projekt, który zwyżkuje o 2,2 proc.
Pierwsza sesja nowego tygodnia na rynku warszawskim skończyła się skromnymi zmianami najważniejszych indeksów. WIG20 spadł o 0,01 procent przy blisko 708 mln złotych obrotu, gdy indeks szerokiego rynku WIG stracił 0,07 procent przy niespełna 837 mln złotych obrotu.
Do południa zapowiadało się na mocno spadkową sesję na GPW.
Ale później główne indeksy warszawskiego parkietu zaczęły odrabiać straty
Po negatywnej pierwszej części sesji dalej zniżkują wszystkie główne indeksy. W WIG20 najlepszą spółką pozostaje JSW.
Po negatywnym otwarciu spadają wszystkie główne indeksy, a liderem spadków jest WIG20. Wśród blue chipów najmniej rosną walory JSW, ale większość spółek zniżkuje.
Finałowa sesja tygodnia na rynku warszawskim skończyła się mocnymi spadkami najważniejszych indeksów. WIG20 stracił 1,37 procent, gdy indeks szerokiego rynku WIG spadł o 1,03 procent.
Piątek przyniósł na warszawski parkiet schłodzenie nastrojów. WIG20 spada o ok. 1 proc. i oddaje cały wzrost z poprzedniej sesji. Wśród najsłabszych spółek w indeksie znajdują się banki, a gorzej od rynku radzą sobie sektory: wydobywczy i energetyczny. Inwestorzy oczekują na dane nonfarm payrolls, które będą analizowane w kontekście odporności rynku pracy w USA na restrykcyjną politykę monetarną Fed.
Wczorajszą sesję rozpoczęliśmy luką wzrostową i zwyżką indeksu WIG20 o ok. 0,5%, która była odpowiedzią na dobre zakończenie środowej sesji na Wall Street. Nastroje szybko się jednak ochłodziły, co sprowadziło indeks największych spółek do neutralnych poziomów. Ostatecznie po rozpoczęciu notowań w Stanach Zjednoczonych sentyment nieco się poprawił, co pozwoliło zakończyć dzień wzrostami...
Czwartkowe notowania na rynku warszawskim skończyły się zwyżkami najważniejszych indeksów. WIG20 zyskał 0,70 procent przy zwyżce indeksu szerokiego rynku WIG o 0,52 procent.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus