Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości ETFBW20TR
41.85-0.47(-1.11%)BETA ETF WIG20TR
GPW - ETF
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wtorkowe notowania na rynku warszawskim skończyły się spadkami głównych indeksów. WIG20 oddał 0,97 procent, gdy indeks szerokiego rynku WIG stracił 1,02 procent. Obrót był jednak skromny i w WIG20 ledwie zbliżył się do 762 mln złotych, gdy na całym rynku wyniósł niespełna 1,02 mld złotych.
Na otwarciu wtorkowej sesji dominują negatywne nastroje. Wszystkie główne indeksy spadają, w tym WIG20 traci 0,8 proc. Indeksowi średnich spółek mWIG40 ciąży m. in. spadek kursu Benefit Systems, którego akcje tanieją o 4,9 proc. Mocniej od benchmarków spadają akcje spółek energetycznych oraz niektórych banków.
Pierwsza w nowym półroczu sesja na GPW przebiegła według schematu: optymistyczny początek, niewielka zmienność w trakcie sesji i realizacja zysków na zakończenie notowań. W efekcie główne warszawskie indeksy zakończyły dzień niewielkimi spadkami, bez wyraźnych dyspersji między poszczególnymi segmentami rynku. W gronie spółek o największej kapitalizacji zebranych w indeksie WIG20 dodatnio kontrybuowały przede wszystkim walory Santandera (+1,5%) i Orange (+4,0%), negatywny...
W drugiej części poniedziałkowej sesji większość głównych indeksów utrzymuje lekkie wzrosty. Wśród największych spółek najmocniej rosną akcje Orange.
Początek poniedziałkowej sesji na GPW przyniósł lekkie wzrosty głównych indeksów. Wśród największych spółek najmocniej rośnie Orange.
Finałowa sesja miesiąca i kwartału na GPW okazała się spokojniejsza od oczekiwań. Wprawdzie WIG20 skończył dzień zwyżką o 0,53 procent, gdy indeks szerokiego rynku WIG zyskał 0,54 procent, ale rozdanie charakteryzowało się skromnymi emocjami i w sumie dość wąskim zakresem wahań.
Wraz z decyzją akcjonariuszy PKO BP znamy już ostateczną kwotę dywidend wypłacanych w 2024 r. przez największe spółki z GPW notowane w indeksie WIG20. Wartość jest największa w historii i sięga blisko 30 mld zł. Złożyło się na nią kilka ogromnych wypłat, które trafiły od razu na listę największych nominalnych dywidend w historii, gdzie na pierwszym miejscu jest wciąż ta od Orlenu.
Indeks największych spółek konsoliduje jest blisko rekordu hossy, o który może powalczyć jeszcze w tym tygodniu. Na sesji wyróżniły się spółki energetyczne zyskujące dzięki nowym taryfą za prąd. Mocnej przeceny doświadczył popularny serwis VOD notowany na rynku NewConnect.
Podobnie jak we wtorek i w środę, także w czwartek popołudnie przyniosło na warszawski parkiet schłodzenie nastrojów i skala porannych wzrostów zmniejszyła się. WIG20 rośnie o 0,20 proc. Jednymi z liderów wzrostów pozostają spółki energetyczne, a banki odreagowują spadki z poprzedniej sesji. Nadal zyskuje branża budowlana oraz niektóre spółki związane z inwestycjami kolejowymi.
Na początku czwartkowej sesji główne indeksy rosną, WIG20 zyskuje 0,83 proc. Wśród blue chipów najmocniej zyskuje PGE, a traci CD Projekt.
Mimo porannego optymizmu i wzrostów w pierwszej połowie sesji na europejskich rynkach (w tym także i w Polsce), wypracowanych zysków nie udało się utrzymać do końca notowań, a pogarszający się sentyment dodatkowo popsuł słaby początek sesji w Stanach Zjednoczonych. Ostatecznie główne warszawskie indeksy zakończyły wczorajszy dzień niewielkimi spadkami. Negatywny wpływ na indeks WIG20 miała przecena banków (jedynie Alior zaliczył 1,1%-ową zwyżkę), a indeks próbowały...
Mocny początek środowej sesji na GPW pobudził apetyt na wzrosty, który topniał jednak w miarę upływu kolejnych godzin, spychając giełdowe indeksy poniżej startowych pozycji. Wtorkowe spadki odrobił kurs Orange, swoje ostatnie zdobycze oddały notowania banków, a największe wzrosty na fali informacji o CPK odnotowały spółki kolejowe.
Środowa sesja przebiega bez wyraźnego trendu. Główne indeksy GPW znajdują się blisko poziomów odniesienia. Liderem zwyżek w WIG20 jest Orange, który zyskuje niemal 3 proc. Wśród średnich spółek, spadki odreagowuje CCC, a Enea zwyżkuje o ponad 3 proc.
Na początku środowej sesji WIG20 i WIG zwyżkują o mniej niż 0,5 proc., a pozostałe główne indeksy notują niewielkie zniżki. WIG20 rośnie trzeci raz z rzędu i nadal testuje poziom 2.560 pkt. PKO BP i Santander, będące motorami wtorkowych zwyżek, w środę są najsłabszymi spółkami wśród blue chipów. KGHM rośnie o ponad 2 proc.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus