Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości ETFBW20TR
41.85-0.47(-1.11%)BETA ETF WIG20TR
GPW - ETF
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Po krótkotrwałym cofnięciu indeksy na GPW znów powróciły do wzrostów. Wyraźnie zyskiwał WIG20, a w jego portfelu obicie zaliczyło większość maruderów poprzedniej sesji. Bohaterem sesji okazał się kurs Mercatora, spadającej gwiazdy covidowej hossy.
Po południu na warszawskim parkiecie dominują wzrosty. W indeksie WIG20 wyraźnie spada tylko Dino, które traci 0,7 proc. przy wysokich obrotach. Zdaniem analityków, perspektywy dla rynków akcji są optymistyczne, powinny im sprzyjać zbliżające się obniżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych.
Notowania na warszawskim parkiecie przebiegają pod znakiem niewielkiego wzrostu WIG20 oraz lekkiego spadku indeksu średnich spółek. Do wzrostów powrócił CD Projekt, nadal dobrze radzą sobie Kęty. Zdaniem analityków, obecnie giełda w Warszawie znajduje się w newralgicznym momencie i jeśli rynek w najbliższych dniach nie wróci do wzrostów, niewykluczone byłoby odwrócenie trendu na spadkowy.
Wczorajsza sesja na GPW od początku przebiegała pod znakiem spadków, niemniej jednak sytuacja na rynkach bazowych sugeruje, że była to jedynie realizacja zysków po mocnym piątkowym wybiciu, a nie poważniejsza zmiana rynkowego sentymentu. Najwięcej na wczorajszym cofnięciu stracił indeks dużych spółek WIG20 (był jednym z najsłabszych indeksów w Europie), któremu mocno ciążyły walory o największym udziale w portfelu indeksu, takie jak Orlen (-2,0%), PKO BP (-2,0%) czy PZU...
Wartości głównych indeksów GPW przeważnie spadają o 0,6-0,9 proc., wyjątkiem jest sWIG80, który nieznacznie rośnie. Wśród blue chipów zniżkuje zdecydowana większość spółek. Jednym z liderów spadków jest CD Projekt, który notuje straty pierwszy raz od dziewięciu sesji. Najmocniej rośnie kurs Kęt, dla którego środa będzie dniem dywidendy.
Początek tygodnia na parkiecie w Warszawie przyniósł lekki wzrost głównego indeksu, WIG20, o 0,24%, do poziomu 2426 pkt. mWIG40 zwyżkował 0,27%, podczas gdy sWIG80 zanotował podbicie o 0,05%. Obroty na szerokim rynku wyniosły niecałe 960 mln złotych.
Po sierpniowych spadkach nadeszło upragnione przez wielu
odreagowanie na rynkach akcji. WIG20 zaliczył najlepszy tydzień od niemal 4
lat.
W drugiej części poniedziałkowych notowań na GPW główne indeksy lekko odbiły po spadkach z początku sesji, WIG20 zwyżkuje najmocniej - o 0,4 proc. Akcje Creotechu od rana mocno zwyżkują - o ok. 12 proc.
W poniedziałek po rozpoczęciu sesji główne indeksy spadają, w tym WIG20 zniżkuje o ok. 0,3 proc. Po informacji o pomyślnej pierwszej fazie misji EagleEye Creotech idzie w górę o ok. 16 proc.
Piątkowe notowania na rynku warszawskim skończyły się mocnymi zwyżkami najważniejszych indeksów. Na starcie rynek odpowiedział silnym popytem na wczorajsze sesje na rynkach bazowych, które zbudowano na dalszym redukowaniu recesyjnych obaw.
W piątek po południu optymizm nie opuszcza giełdowych inwestorów. Zwyżkują wszystkie główne indeksy, a najmocniej zyskuje WIG20, który rośnie o 2,6 proc. i znajduje się powyżej 2.400 pkt. Akcje KGHM drożeją o ponad 7 proc., indeksowi pomagają też nadal silne banki. Zdaniem analityków, w najbliższym czasie złoty może umacniać się wobec dolara, co będzie wspierało polską giełdę.
Piątek przyniósł na warszawski parkiet wyraźną poprawę nastrojów. Główne indeksy rosną, w tym WIG20 zyskuje ok. 2,4 proc. i wynosi niemal 2.400 pkt. O ponad 5 proc. idzie do góry kurs KGHM. Wśród najsilniejszych spółek w indeksie znajdują się banki, Allegro zwyżkuje ósmą sesję z rzędu.
Do końca wakacji zostały dwa tygodnie, a w kalendarzu na pierwszy z nich roi się od różnorodnych wydarzeń i publikacji w kraju i za granicą. Odczyty PMI, dane m.in. o krajowych wynagrodzeniach, przemyśle i budownictwie, a na dokładkę wyniki gigantów z WIG20. W tle wizyta nad Wisłą premiera Indii oraz sympozjum bankierów centralnych w amerykańskim stanie Wyoming.
Środowe notowania na rynku warszawskim skończyły się zwyżkami najważniejszych indeksów. WIG20 wzrósł o 0,59 procent przy blisko 1,06 mld złotych obrotu, gdy indeks szerokiego rynku WIG zyskał 1,45 procent z licznikiem pokazującym niemal 1,19 mld złotych.
Wzrosty na giełdzie w Warszawie utrzymują się i zwiększa się ich skala. Wśród głównych indeksów zniżkuje tylko indeks małych spółek, natomiast WIG20 rośnie o ponad 1 proc. GPW w niewielkim stopniu zareagowała na dane na temat CPI w Stanach Zjednoczonych. Zdaniem analityków, okres do końca tego kwartału powinien dobry dla warszawskiej giełdy.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus