Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości ETCGLDRMAU
110.90+0.72(+0.65%)HANETF
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Kurs złota rósł w poniedziałek. To trzecia sesja wzrostu z czterech ostatnich.
Ceny złota z kontraktów terminowych wzrosły na zakończeniu piątkowej sesji do rekordowych poziomów. Narastające napięcia geopolityczne wpływają na sentymenty inwestorów.
W trakcie czwartkowej sesji notowania złota wspięły się na nowy rekordowy poziom by następnie nieco się wycofać. Choć doszło do odwrotu, część strategów uważa, że kruszec ma otwartą drogę do zaatakowania pułapu 2300 USD za uncję.
Złoto nigdy nie było tak drogie. Kurs kruszcu wystrzelił po zapowiedzi obniżek stóp procentowych w USA, sięgając 2222 dolarów.
Na europejskich giełdach indeksy rosną z powodu spodziewanych obniżek stóp procentowych w USA. Na rynku walutowym euro traci do USD po słabych danych PMI z Francji. Drożeje złoto - informują maklerzy.
Na europejskich giełdach indeksy rosną do rekordowych poziomów w reakcji na możliwe obniżki stóp procentowych w USA. Na rynku walutowym USD jest słabszy wobec swoich rywali. Rekordowo drogie jest złoto - informują maklerzy.
Ambasador Rosji został wezwany do MSZ Rumunii z powodu skandalicznych wypowiedzi przedstawicieli rosyjskich władz dotyczących tzw. rumuńskiego skarbu. Chodzi o rumuńskie złoto i kosztowności, których Moskwa nie chce zwrócić Bukaresztowi.
Mamy połowę marca i sprawdzamy, jak radzą sobie inwestycyjne typy w Portfelu Gwiazd portalu Bankier.pl. Na półmetku najlepiej prezentują się ci, którzy postawili na AI i kryptowaluty. Dobrze wygląda też inwestycja w złoto, a słabiej w dolara czy branżę OZE.
Indeksy giełdowe w USA ponownie zyskały pomimo gorszych danych o inflacji. Dolar amerykański uległ aprecjacji a złoto zredukowało swoją wycenę. Rentowności amerykańskich obligacji urosły zarówno na krótkim jak i na długim końcu krzywej dochodowości. Wczoraj wzrosły obawy, że wskaźnik CPI nie spada tak szybko, jak chciałby tego Fed.
Złoto staniało we wtorek. Przez poprzednie osiem sesji drożało.
Złoto zdrożało w poniedziałek już ósmą sesję z rzędu i po raz siódmy kończyło ją rekordowym kursem.
Za nami pierwszy tydzień marca - jak się okazuje - tydzień niektórych rekordów. Zapraszamy na podsumowanie najciekawszych wydarzeń w świecie gospodarki na wykresach.
W tym tygodniu na uwagę zasługuje rynek złota. Wyznaczenie historycznego rekordu na metalu zdarza się nie tak często, choć dwa ostatnie „wystrzały” miały miejsce w odstępstwie zaledwie trzech miesięcy. Aktualny rekord to poziom 2180 USD oraz 1991,5 euro. W tym kontekście rynek wskazuje przede wszystkim na rosnące nadzieje na obniżki stóp procentowych przez Fed. Inwestorzy coraz bardziej są pewni czerwcowej daty a wystąpienia Powella w Kongresie potwierdziły wysokie...
Bank centralny Chin kupował złoto przez szesnaście miesięcy z rzędu, włączając w to luty. Te systematyczne zakupy przyczyniły się do wzrostu wartości metalu szlachetnego do rekordowych poziomów – podaje agencja Bloomberg.
Dolarowe notowania złota ustanowiły nowy nominalny rekord wszech czasów po tym, jak przewodniczący Rezerwy Federalnej powtórzył zapewnienie o obniżce stóp procentowych w 2024 roku.
Złoto osiągnęło najwyższą cenę w historii - przebiło pułap 2160 dolarów i wciąż "jest na plusie". Zdaniem ekspertów ceny kruszcu rosną na skutek danych napływających z amerykańskiej gospodarki, ale nie tylko. Polskie rezerwy złota wynoszą niemal 360 ton.
Złoto zdrożało w środę piątą sesję z rzędu i czwarty raz z rzędu osiągnęło rekordowe kursy zamknięcia i intraday.
Wczoraj historyczny rekord padł na rynku złota. Uncja osiągnęła wartość 2141 USD. Wysoki popyt na metal jest widoczny od połowy lutego, ale największe wzrosty złoto odnotowuje na początku marca. Zwyżki cen korespondowały ze spadkową sesją na Wall Street. Odwrót od ryzyka wsparł aktywa uznawane za bezpieczne. Surowiec zyskuje również ze względu na perspektywę obniżki stóp przez główne banki centralne. Otoczenie w postaci podwyższonej inflacji również pozytywnie...
Złoto zdrożało czwartą sesję z rzędu i zanotowało we wtorek rekordowy kurs zarówno na rynku spot jak i terminowym.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus