Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości ETCGLDRMAU
107.18+1.74(+1.65%)HANETF
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Historia pokazuje, że w czasie sztormu na rynkach notowania kruszcu też się chwieją.
Ceny złota znalazły się pod presją po osiągnięciu dwutygodniowego maksimum na poziomie 2477 USD podczas sesji. Dane wykazały, że rynek pracy w USA odczuwa skutki wyższych kosztów pożyczek ustalonych przez Rezerwę Federalną, co przełożyło się na spadek liczby Amerykanów ubiegających się o pracę. Wsparło to notowania złota, które wzrosły o ponad 1 proc., zanim zaczęły spadać.
Światowa Rada Złota odnotowała najwyższe zapotrzebowanie na złoto w II kwartale 2024 roku od 2000 roku. I to pomimo rekordowych cen kruszcu. Według analizy Ole Hansena z Saxo Bank, na utrzymanie wysokich cen złota wpływa popyt ze strony zamożnych osób prywatnych i banków centralnych.
Notowania najaktywniejszej serii kontraktów terminowych na złoto po raz pierwszy w historii przekroczyły 2 500 dolarów za uncję trojańską.
Awersja do ryzyka na światowych giełdach oraz utrzymujące się obawy natury geopolitycznej zwiększają popyt na złoto, którego cena na rynku spot jest już bliska ustanowienia nowego rekordu.
Złoto, kryptowaluty, polskie lub amerykańskie akcje, a może chińska giełda lub eurodolar? Przekrój typów w "Portfelu Gwiazd" Bankier.pl na lipiec była naprawdę szeroki. W tym trudnym miesiącu giełdowych zawirowań nie było trudno o straty. Komu udało się ich uniknąć i przedstawił najlepsze wyniki?
Europejskie indeksy zamknęły czwartkową sesję na minusie. Pesymistyczne nastroje dotykają też rynki amerykańskie, gdzie indeksy zniżkują. Inwestorzy analizują decyzję Banku Anglii i dane z USA sugerujące spowolnienie gospodarcze. Złoto umacnia się.
Ceny węgla energetycznego spadły w czerwcu o 0,4 proc. mdm, a dla rynku ciepła spadły o 0,9 proc. - wynika z analizy indeksów cenowych, tworzonych wspólnie przez Agencję Rozwoju Przemysłu i Towarową Giełdę Energii.
Cena złota rosła w ostatnim dniu lipca, w którym również zanotowała zwyżkę.
Połowa wakacji za nami (nie licząc studentów), więc najwyższy czas zapytać znane na rynku finansowym osoby o najlepsze ich zdaniem aktywa na sierpień. W portfelu jest mix: złoto, akcje średniaków, w tym USA, obligacje i kryptowaluty.
Cena złota rosła we wtorek dzięki słabnięciu dolara i spadkowi rentowności obligacji USA.
Cena złota rosła wyraźnie w środę w pierwszej części sesji czemu sprzyjało słabnięcie dolara i awersja do ryzyka. Pod koniec sesji popyt wyraźnie osłabł.
Cena złota rosła we wtorek po serii czterech spadków z rzędu.
Cena złota spadała w poniedziałek czwartą sesję z rzędu pomimo słabnącego dolara.
Na rynku złota inwestycyjnego rozkwita afera. Według zgłoszeń klientów internetowy sklep Mennica24.pl od kilku miesięcy nie realizuje opłaconych zamówień na produkty z cennego kruszcu. Po wielu zgłoszeniach Fundacja Trading Jam Session zawiadomiła prokuraturę o prawdopodobieństwie popełnienia przestępstwa.
Złoto zaczęło odrabiać straty, choć obserwowane w poniedziałek odbicie ma raczej czysto techniczny charakter. Krusze odreagowuje przede wszystkim silną przecenę z poprzedniej sesji, a wsparcie znajduje zarówno w lekkim osłabieniu dolara, jak i ruchach na amerykańskiej scenie politycznej.
NBP w czerwcu kupił 120 tys. uncji złota – wynika z piątkowych danych banku centralnego. Na koniec czerwca w zasobach banku było 12,133 mln uncji złota o wartości prawie 113,9 mld zł.
Wzrost cen złota do nowych rekordów w tym miesiącu pozostawił srebro i miedź daleko w tyle. Złoto podąża swoją własną ścieżką, napędzane jako zabezpieczenie przed inflacją oraz zakupami przez banki centralne, jednocześnie wskazując na potencjalne perspektywy dla metali przemysłowych - podaje MarketWatch.
Nominalne dolarowe notowania złota osiągnęły nowy rekord
wszech czasów. Nadal niepobite pozostały jednak wiosenne maksima wyrażone w
polskiej walucie.
Cena złota we wtorek poprawiła rekord, który ustanowiła w maju, a w środę rano nadal rosła. Notowania kruszcu zachowują się od pewnego czasu nietypowo, co komplikuje prognozy. Analitycy sądzą, że w perspektywie roku złoto może kosztować nawet 3 tys. USD. - o 20 proc. więcej niż dziś.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus