Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości ETCGLDRMAU
110.90+0.72(+0.65%)HANETF
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Cena złota rosła w poniedziałek pod koniec sesji pomimo umocnienia dolara.
Indeksy w dół, dolar lekko silniejszy a rentowności amerykańskich papierów dłużnych na niższych poziomach. Złoto poniżej 2500 USD a ropa najtańsza od marca 2023 roku. To obraz rynku po piątkowych, najważniejszych na ten moment danych z gospodarki USD – czyli raportu NFP. Obyło się bez spektakularnej zmienności. Awersja do ryzyka lekko wzrosła ale indeks strachu VIX jest wciąż daleki od ekstremalnych poziomów, które doświadczyliśmy miesiąc temu.
NBP w sierpniu zwiększył rezerwy złota. To już piąty miesiąc z rzędu, w którym Narodowy Bank Polski wybrał się na zakupy surowca. Polskie zasoby królewskiego kruszcu przetrzymywane w trzech krajach są już 13. na świecie, bo w wakacje wyprzedzone zostały rezerwy Portugalii.
Cena złota rosła we wtorek rano jednak w miarę upływu czasu przewaga popytu słabła. Powodem było umacnianie się dolara.
Problemy z ożywieniem gospodarczym w Chinach, największym „konsumencie” miedzi na świecie skłoniły analityków banku inwestycyjnego Goldman Sachs do obniżenie prognoz cen tego surowca. Specjaliści przychylnym okiem patrzą natomiast na złoto.
Dużo się działo na giełdach w sierpniu, przez co
do samego końca ważyły się miesięczne wyniki Portfela Gwiazd Bankier.pl. Ostatecznie okazało się, że najlepiej dał
zarobić selektywny wybór akcji spółek z GPW, ale nie mogą narzekać także stawiający
na rynki w USA czy złoto. Ponadto okazało się, że zła passa także kiedyś się kończy
przy odpowiedniej dawce cierpliwości.
Spowolnienie trendu wzrostowego albo nawet wyraźną przeceną prognozują złotu specjaliści z instytucji finansowych. Będzie to jednak epizod w dalszym wzroście notowań.
Notowania złota spadły poniżej psychologicznego progu 2500 USD za uncję, przedłużając wycofanie się z rekordowych maksimów z zeszłego tygodnia. Kruszcowi szkodzi przede wszystkim ponowne umocnienie dolara oraz rosnące zyski z obligacji. Co gorsze, wrzesień nie jest dla złota dobrym miesiącem.
Ropa zdecydowanie podrożała w czwartek, odbijając po ostatnim spadku. Surowiec znalazł wsparcie w nadspodziewanie dobrych danych z amerykańskiej gospodarki, które dały nadzieję na wzrost zapotrzebowania na „czarne złoto”.
Cena złota spadała w środę po tym jak indeks dolara wskazał jego największe umocnienie od prawie trzech miesięcy.
Ceny złota poddają się lekkiej korekcie spadkowej wymuszonej odbiciem dolara. Niemniej perspektywa złagodzenia stanowiska amerykańskich władz monetarnych stanowi poważne wsparcie dla kruszcu.
Cena złota rosła w poniedziałek choć dolar przestał słabnąć.
Złoto zaczyna nowy tydzień stabilnie, utrzymując się na podwyższonych poziomach w związku z osłabieniem dolara i powszechnymi oczekiwaniami, że we wrześniu dojdzie do obniżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych.
W czwartek ceny złota znacząco spadły. Wpłynęło na to umocnienie się kursu dolara amerykańskiego. Obniżenie wartości złota nastąpiło zaledwie dwa dni po ustanowieniu przez złoto nowego rekordu cenowego – podaje MarketWatch.
W lipcu NBP zwiększył zasoby złota o 0,46 mln uncji – wynika z opublikowanych w środę danych banku centralnego. Na koniec lipca NBP posiadał złoto o wartości ponad 120,9 mld zł.
W lipcu NBP zwiększył zasoby złota o 0,46 mln uncji – wynika z opublikowanych w środę danych banku centralnego. Na koniec lipca NBP posiadał złoto o wartości ponad 120,9 mld zł.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus