Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości ETCGLDRMAU
124.66-0.82(-0.65%)HANETF
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Jeffrey Gundlach, nazywany „królem obligacji”, spodziewa się jeszcze wyższej ceny złota wynikającej m.in. z dalszych zakupów kruszcu przez banki centralne, informuje MarketWatch.

Najaktywniejsza seria kontraktów terminowych na złoto po raz pierwszy w historii byłą notowana powyżej 3 000 dolarów za uncję. W ten sposób zrealizowane zostały najbardziej optymistyczne prognozy analityków.

Kurs złota na rynku kontraktów terminowych przekroczył pierwszy raz w historii 3000 USD za uncję. W piątek rano ustanowił rekord.

Ceny złota nieznacznie wzrosły w piątek, notując tygodniową zwyżkę, wspieraną popytem na bezpieczne aktywa i słabszymi danymi z rynku pracy w USA. Niższy od prognoz wzrost zatrudnienia zwiększa oczekiwania na obniżki stóp procentowych przez Fed jeszcze w tym roku – podaje agencja Reuters.

W lutym Narodowy Bank Polski dokonał bardzo znaczących zakupów złota. Polskie rezerwy królewskiego metalu niedługo mogą się zrównać z tymi posiadanymi przez Europejski Bank Centralny.

Cena złota wzrosła w środę trzecią sesję z rzędu podążając za słabnącym dolarem.

Cena złota nadal rosła we wtorek napędzana poszukiwaniem „bezpiecznych przystani” i słabnięciem dolara.



BCC podsumował 32. edycję konkursu o tytuł Lidera Polskiego Biznesu.


Ceny złota spadły w piątek o ponad 1 proc., gdyż kurs dolara utrzymywał się blisko dwutygodniowego szczytu po publikacji danych o inflacji w USA, które nie zaskoczyły rynku. Sugeruje to, że Rezerwa Federalna może zachować ostrożność w kwestii dalszych obniżek stóp procentowych – podaje agencja Reuters.

Perspektywa umocnienia dolara po wprowadzeniu ceł w USA powoduje, że złoto zmierza do zakończenia tygodnia największym spadkiem w tym roku, informuje Bloomberg.

Cena złota wzrosła w środę po tym jak dzień wcześniej spadła najmocniej od ponad dwóch miesięcy.

Złoto drożało w poniedziałek w związku z utrzymującą się niepewnością powodowaną przez politykę Donalda Trumpa.

World Gold Council (WGC) ogłosiła, że w ubiegłym roku do „złotych” ETF napłynęło najwięcej kruszcu od ucieczki do „bezpiecznych przystani” wywołanej przez napaść Rosji na Ukrainę, informuje Reuters.

Z Michałem Teklińskim, ekspertem rynku złota w Goldsaver, rozmawiamy o tym, jak rozsądnie lokować oszczędności w ten kruszec.

Na dyplomatycznej murawie USA i Ukraina rozgrywają trudne spotkanie, a inwestorzy kibicują hossie na GPW. Do tego w grze pojawia się CPK z przetargową ofensywą. Kto strzeli gola, a kto zaliczy samobója?

Nie ma nudy - wraz ze zmianą władzy w Białym Domu na rynki finansowe wróciła duża zmienność. Złoto bije rekord za rekordem, ale dla ropy naftowej i cen gazu w Europie 2025 rok może nie być już tak łaskawy. Potencjalne zakończenie wojny w Ukrainie może mocno namieszać na energetycznym rynku.

Powiększa się liczba krajowych brokerów, którzy obniżają prowizje od handlu instrumentami pasywnymi notowanymi na GPW. Handel ETF-ami na polskiej giełdzie jest coraz tańszy, a w niektórych przypadkach darmowy. Bez prowizji można uzyskać ekspozycję na notujące rekordy polskie indeksy, popularne obligacje, a nawet będące zawsze w cenie złoto.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus