Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
BiznesRadar.pl korzysta z plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej. [x]
Wiadomości ETCGLDRMAU
110.00+1.82(+1.68%)HANETF
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Notowania złota pozostają w środowy poranek w miarę stabilne. Choć impulsem wzrostowym dla tego szlachetnego metalu jest bezsprzecznie prowadzenie Donalda Trumpa w spływających cyklicznie wynikach wyborów, jednak potencjał kruszcu ogranicza silne umocnienie dolara.
W Azji na giełdach indeksy się wahają. Inwestorzy śledzą informacje dotyczące wyborów prezydenckich w USA. Na rynkach prognozuje się wygraną Donalda Trumpa w tych wyborach. Na rynku walutowym USD jest dużo mocniejszy do innych walut. Rekordowe ceny osiąga bitcoin, a złoto tanieje - podają maklerzy.
Wydawałoby się, że niepewność związana ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi w USA zwiększy zainteresowanie Amerykanów „bezpieczną przystanią”, którą tradycyjnie jest złoto. Tak jednak nie było, informuje MarketWatch powołując się na raport BullionVault.
W dniu wyborów prezydenckich w USA cena złota lekko wzrosła utrzymując się w pobliżu rekordowego poziomu.
Złoto rozpoczęło tydzień niewielką zmianą kursu pomimo słabnięcia dolara.
Na europejskich giełdach przeważają nieduże wzrosty indeksów. Uwaga inwestorów skupia się bardziej na wyborach prezydenckich w USA niż na wynikach spółek z regionu. Na rynku walutowym USD jest słabszy do euro i japońskiego jena. Mocno drożeje ropa naftowa. Zyskuje złoto, traci bitcoin - informują maklerzy.
W Azji na giełdach przeważają zwyżki najważniejszych indeksów. Inwestorzy oceniają doniesienia zza Oceanu przed wyborami prezydenckimi w USA. Na rynku walutowym USD jest słabszy wobec swoich rywali. Drożeje złoto - podają maklerzy.
ETF-y, ETC, ETN-y umożliwiają inwestowanie w dowolną klasę aktywów, w tym surowce, o czym m.in. była mowa podczas debaty „Nie wszystko złoto co się świeci, czyli surowce na celowniku: złoto, srebro, miedź…”
Ten rok przyniósł na rynku surowców wyjątkowe zmiany i wyzwania. Wartość złota i innych metali szlachetnych rośnie, budząc zainteresowanie inwestorów na całym świecie. Tylko czy trend ten utrzyma się na dłużej?
Obecna sytuacja gospodarcza i geopolityczna stawia złoto w centrum zainteresowania inwestorów. Oczekiwania dotyczące spadku stóp procentowych oraz globalne napięcia sprzyjają wzrostowi kursu tego szlachetnego metalu.
Ten rok jest wyjątkowy, jeśli chodzi o wzrosty kursów metali szlachetnych. Nawet kurs srebra, który z ruchem w górę się ociągał, w drugiej połowie października dorównał złotu dynamiką. – Złoto ma solidne fundamenty do tego, by piąć się w górę.
Notowania złota osiągnęły historyczny szczyt, zbliżając się do poziomu 2800 dol. za uncję. Sytuacja na rynku metali szlachetnych jest napędzana przez globalne napięcia geopolityczne oraz rosnący deficyt Stanów Zjednoczonych. Eksperci przewidują utrzymanie wysokich cen niezależnie od wyniku wyborów w USA.
Na europejskich giełdach główne indeksy zniżkują trzecią sesję z rzędu. Nastroje niepewności dominują na globalnych rynkach przed kluczowymi wydarzeniami w przyszłym tygodniu - wyborami prezydenckimi w USA i posiedzeniem Fed. Trwa sezon publikacji wyników kwartalnych, a te w wielu wypadkach rozczarowują. Na rynku walutowym USD jest stabilny do euro. Drożeje ropa naftowa. Zyskuje bitcoin i złoto - informują maklerzy.
Na europejskich giełdach główne indeksy spadają trzeci dzień z rzędu. Inwestorzy analizują dane kwartalne spółek, a te w wielu wypadkach rozczarowują. Gracze ograniczają zakłady na obniżki stóp procentowych przez Fed i czekają na wybory prezydenckie w USA. Na rynku walutowym USD jest stabilny do euro. Tanieje ropa naftowa, bitcoin i złoto - informują maklerzy.
Perspektywy dla giełd w ciągu najbliższych lat są optymistyczne – ocenił w wywiadzie dla PAP Biznes Steve Land, główny zarządzający portfelem Franklin Gold and Precious Metals Fund, analityk badawczy i wiceprezes Franklin Equity Group. Dodał, że złoto nadal może zapewnić dobrą dywersyfikację w portfelu inwestora.
Na europejskich giełdach indeksy idą w dół. Na rynkach to kolejny dzień publikacji raportów kwartalnych spółek i analizy danych makro z gospodarek. Na rynku walutowym USD jest stabilny do euro i JPY. Drożeje ropa naftowa. Zyskuje bitcoin i złoto - informują maklerzy.
Na europejskich giełdach główne indeksy spadają. Inwestorzy wolą zachować ostrożność przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi w USA i posiedzeniem Fed. W centrum uwagi są wyniki kwartalne spółek i dane makro z USA. Na rynku walutowym USD jest stabilny do euro i JPY. Drożeje ropa naftowa. Zyskuje bitcoin i złoto - informują maklerzy.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus