Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości ETCGLDRMAU
110.90+0.72(+0.65%)HANETF
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Jak poinformował Ludowy Bank Chin, w listopadzie po raz pierwszy od kwietnia zwiększył rezerwy złota. Zakupów dokonał w czasie korekty cen złota na światowych rynkach. W 2023 r. Chiny były największym nabywca królewskiego kruszcu, ale w tym roku prawdopodobnie ustąpią miejsca Polsce.
Ceny złota spadły w czwartek o ponad 1 proc., ponieważ inwestorzy zdecydowali się na realizację zysków po wcześniejszym wzroście do najwyższego poziomu od pięciu tygodni. Spadek ten nastąpił w oczekiwaniu na zbliżające się posiedzenie Rezerwy Federalnej w USA, które odbędzie się w przyszłym tygodniu.
Popyt na złoto będzie wysoki - oceniają analitycy Polskiego Instytutu Ekonomicznego.
Inwestowanie jest wyrzeczeniem się bieżącej konsumpcji na rzecz
przyszłych i niepewnych korzyści.
Cena złota wzrosła w środę pomimo umocnienia dolara i zwyżki rentowności obligacji USA.
Narodowy Bank Polski do końca września kupił na potrzeby zwiększenia rezerw walutowych 42 tony złota, najwięcej w bieżącym roku wśród banków centralnych na świecie - podał think thank OMFIF, powołując się na dane World Gold Council.
Narodowy Bank Polski do końca września kupił na potrzeby zwiększenia rezerw walutowych 42 tony złota, najwięcej w bieżącym roku wśród banków centralnych na świecie - podał think thank OMFIF, powołując się na dane World Gold Council.
Złoto drożało we wtorek trzecią sesję z rzędu pomimo umocnienia dolara.
Cena złota wzrosła w poniedziałek drugą sesję z rzędu oraz dziesiątą z ostatnich dwunastu. Jest najwyższa od ponad dwóch tygodni.
Na europejskich giełdach najważniejsze indeksy rosną. Najmocniej zyskują akcje spółek z ekspozycją na Chiny, tracą firmy zbrojeniowe. Na rynku walutowym USD jest stabilny do euro. Bitcoin jest nieznacznie poniżej 100.000 USD. Drożeje złoto - podają maklerzy.
Jak poinformowała Światowa Rada Złota, listopad był pierwszym
od kwietnia miesiącem, w którym fundusze ETF inwestujące w królewski metal odnotowały przewagę sprzedaży nad zakupami. Statystyka pokazuje, że "papierowe złoto" mało obchodzi tzw. ulicę.
Ceny złota wzrosły w piątek po opublikowaniu raportu dotyczącego wzrostu zatrudnienia w USA za listopad. Dane sugerują, że rynek pracy wykazuje oznaki stabilizacji, co pozostawia przestrzeń dla Rezerwy Federalnej na ponowne obniżenie stóp procentowych – podaje agencja Reuters.
Altcoiny dały zarobić więcej niż bitcoin w listopadowej edycji Portfela Gwiazd Bankier.pl, a młodzi częściej sięgają po złoto. Te dwa tematy, o których pisaliśmy w tym tygodniu w Bankier.pl, szczególnie poleca słuchaczom podcastu pt.: "Bankomat" redaktor naczelny Andrzej Stec.
Rządząca Mali junta wojskowa wydała w czwartek nakaz aresztowania Marka Bristowa, dyrektora generalnego jednej z największych na świecie firm wydobywczych, kanadyjskiego Barrick Gold.
Ceny złota spadły w czwartek, gdy rentowności amerykańskich obligacji skarbowych wzrosły po publikacji danych o wnioskach o zasiłek dla bezrobotnych. Inwestorzy z niecierpliwością oczekują piątkowych danych o zatrudnieniu w sektorze pozarolniczym w USA, które mogą dostarczyć nowych wskazówek na temat przyszłych decyzji Rezerwy Federalnej dotyczących obniżek stóp procentowych – podaje agencja Reuters.
Na europejskich giełdach widoczne są wahania głównych indeksów. Inwestorom nie daje spokoju napięta sytuacja polityczna we Francji. Na rynku walutowym USD jest stabilny do euro. Bitcoin jest po ponad 100.000 USD. Tanieje złoto - podają maklerzy.
Na europejskich giełdach indeksy podejmują próby odbicia. Inwestorzy analizują komentarze dotyczące polityki monetarnej EBC, a prezydent Francji szuka kandydata na nowego premiera. Na rynku walutowym USD słabnie do euro i JPY. Bitcoin jest po ponad 100 tys. USD. Tanieje złoto - podają maklerzy.
Złoto zdrożało w środę drugą sesję z rzędu. Sprzyjało temu osłabienie dolara i spadek rentowności obligacji USA.
Cena złota wzrosła we wtorek dzięki temu, że dolar zaczął słabnąć. Pomogła również geopolityka.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus