Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
BiznesRadar.pl korzysta z plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej. [x]
Wiadomości ETCGLDRMAU
124.66-0.82(-0.65%)HANETF
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Na 30 czerwca Sąd Apelacyjny w Warszawie wyznaczył rozprawę odwoławczą ws. pozwu grupowego ponad 200 klientów Amber Gold. W 2022 r. sąd I instancji uwzględnił ten pozew i zasądził od Skarbu Państwa żądane kwoty. Obecnie, wraz z odsetkami, będzie to łącznie co najmniej 25 mln zł.

Największe banki inwestycyjne znów podniosły prognozę cen złota na 2025 r. W najnowszych raportach w górę poszły szacunki specjalistów z UBS i Goldman Sachs. Ci drudzy widzą złoto już po 3700 dolarów za uncję. Analitycy pokazują scenariusz, gdzie złoto warte jest jeszcze więcej.

Michał Tekliński, ekspert rynku złota Goldsaver.pl, komentuje rekordowe wyniki na rynku złota. Jego cena po raz pierwszy w historii...

Złoto pozostanie na fali wzrostowej — twierdzą analitycy banków inwestycyjnych Goldman Sachs i UBS, podnosząc swoje prognozy cenowe dla tego metalu szlachetnego. Eksperci podkreślają kluczową rolę banków centralnych w generowaniu popytu oraz rosnące zainteresowanie złotem wśród inwestorów poszukujących bezpiecznych przystani.


Ludowy Bank Chin w marcu znów zwiększył ilość posiadanego złota. Zasoby metalu stanowią już 6,5 procent wartości rezerw walutowych Chin, a pod względem tonażu zaczynają zbliżać się do zasobów, które posiada Rosja.

Tylko przez ostatnie 48 godzin królewski metal podrożał o przeszło 200 dolarów na uncji.

Szczęśliwi czasu nie liczą, ale z pewnością każdy, kto przed laty kupił złotego rolexa w atrakcyjnej cenie, teraz może liczyć nie tylko godziny, ale i zyski. Złote zegarki tej szwajcarskiej marki zyskują dziś na wartości w odpowiedzi na rosnące ceny metali szlachetnych i zmieniające się preferencje kolekcjonerów, którzy w modelach z królewskiego metalu dostrzegli potencjał inwestycyjny.

Cena złota wzrosła we wtorek po trzech sesjach zakończonych spadkiem o łącznie 6 proc. Nie wróciła jednak powyżej psychologicznej bariery 3000 USD, poniżej której spadła w poniedziałek.

Cena złota spadła w poniedziałek trzecią sesję z rzędu i jest najniższa od 12 marca. Spadła poniżej 3000 USD pierwszy raz od połowy ubiegłego miesiąca.

Rosja korzysta z efektów strategii gromadzenia złota, wdrożonej jeszcze przed wojną w Ukrainie. Kruszec złagodził skutki zachodnich sankcji, w tym utratę dostępu do zagranicznych rezerw walutowych. Od początku 2022 roku wartość rosyjskiego złota wzrosła na tyle, że rekompensuje niemal jedną trzecią zamrożonych aktywów – podaje agencja Reuters.


Początek 2025 roku przyniósł zwyżkę cen niektórych surowców. Podrożało nie tylko złoto, ale także gaz, miedź czy aluminium. Ma to związek m.in. z ogólną niepewnością geopolityczną...

Notowania złota spadły w piątek o ponad 3 proc., wymazując wcześniejsze zwyżki z tego tygodnia. Inwestorzy decydowali się na sprzedaż metalu szlachetnego, by zrekompensować straty poniesione na szerszym rynku finansowym, który ugiął się pod ciężarem pogłębiającej się wojny handlowej i rosnących obaw o recesję na skalę globalną – podaje agencja Reuters.


Cena złota spada w piątek, ale zmierza do zakończenia wzrostem piątego tygodnia z rzędu i 13. z ostatnich 14.

Światowe rynki finansowe negatywnie zareagowały na wysokie cła wprowadzone przez administrację prezydenta Donalda Trumpa.



Akcje spółek wydobywających królewski kruszec mają w tym roku lepszą stopę zwrotu niż samo złoto. „Widzimy atrakcyjny stosunek ryzyka do zysku” – stwierdził ostatnio bank inwestycyjny UBS. Sam metal ma szanse w długim terminie drożeć jeszcze bardziej m.in. przez dedolaryzację czy spodziewane wejście USA do gry na rynku złota, uważają eksperci.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus