Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości ETCGLDRMAU
109.44+0.76(+0.70%)HANETF
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Sytuacja na polskim rynku mieszkaniowym jest już tak absurdalna, że doczekała się masowego szyderstwa. Tylko co z tego, jeśli „koalicja deweloperska” ma większość zarówno w tej, jak i w poprzedniej kadencji Sejmu.
Notowania miedzi rosną i znajdują się blisko 15-miesięcznego maksimum. Zyskują też inne metale - złoto osiągnęło nowy rekordowy poziom. Na rynkach rosną obawy o eskalację konfliktu na Bliskim Wschodzie.
Cena złota spada w środę. Poprzednie cztery sesje kończyła wzrostem, łącznie o 2,5 proc.
To absolutny rekord! Złoto w polskiej walucie nigdy nie było tak drogie. Cena uncji przekroczyła 9 800 złotych.
To absolutny rekord! Złoto w polskiej walucie nigdy nie było tak drogie. Cena uncji przekroczyła 9 800 złotych.
Na europejskich giełdach indeksy rosną, odbijając się po słabszym rozpoczęciu środowej sesji. Na rynek powraca pozorny spokój, a uwaga inwestorów skupia się na wynikach finansowych spółek. Na rynku walutowym USD traci do japońskiego jena. Tanieje ropa naftowa i złoto - informują maklerzy.
Na europejskich giełdach indeksy się wahają. Inwestorzy oceniają perspektywę wyższych kosztów pieniądza w USA przez dłuższy czas niż się spodziewali. Na rynku walutowym USD traci do japońskiego jena. Tanieje ropa naftowa i złoto - informują maklerzy.
Inwestorzy nadal kupują złoto z powodu utrzymującej się niepewności dotyczącej dalszych wydarzeń na Bliskim Wschodzie.
Złoto ma przed sobą dobre perspektywy, napędzane oczekiwaniami na luzowanie polityki monetarnej w Stanach Zjednoczonych, twierdzą specjaliści banku Citigroup. Prognozują, że cena szlachetnego metalu może przekroczyć pułap 3000 USD za uncję.
Na europejskich giełdach indeksy mocniej zniżkują. Inwestorzy uważnie obserwują sytuację na Bliskim Wschodzie. Na sentyment graczy mają też wpływ dane makro z Chin. Na rynku walutowym USD zyskuje do euro. Drożeje ropa naftowa i złoto - informują maklerzy.
Cena złota wzrosła w poniedziałek trzecią sesję z rzędu pomimo umocnienia dolara.
Goldman Sachs przewiduje dalszy wzrost cen złota do 2 700 USD/toz na koniec 2024, wobec poprzedniej prognozy 2 300 USD na koniec 2024 - napisali analitycy w raporcie z 15 kwietnia. Analitycy uzasadniają swoją prognozę m.in. masowym skupem kruszcu przez banki centralne państw rynków wschodzących.
Na europejskich giełdach indeksy przeważnie rosną pomimo niepewnej sytuacji geopolitycznej na Bliskim Wschodzie. Na rynku walutowym USD zyskuje do jena. Tanieje ropa naftowa, a złoto drożeje - informują maklerzy.
Notowania złota po początkowym wybiciu w okolice rekordu na wieść o ataku irańskich dronów na Izrael również – podobnie jak i ropa – poddały się następnie korekcie. W przeciwieństwie jednak do ropy, złoto utrzymuje się nad ranem w poniedziałek w lekkim wzrostowym trendzie. Niepewność geopolityczna podsyca popyt na tą bezpieczną przystań.
W Azji na giełdach indeksy przeważnie spadają. Inwestorzy poszukują tzw. bezpiecznych przystani w czasie wyraźnego wzrostu napięcia na Bliskim Wschodzie. Na rynku walutowym dolar zyskuje do euro. Tanieje złoto - podają maklerzy.
Amerykańska inflacja wcisnęła gaz do dechy wbrew oczekiwaniom ekonomistów, a Europejski Bank Centralny spuszcza z tonu - tak w skrócie można podsumować najważniejsze dane makroekonomiczne mijającego tygodnia. Nie zabrakło jednak innych niespodzianek.
Wzrostowa passa na złocie jest kontynuowana. Kruszec ustanawia nowe rekordy, przebijając kolejny ważny próg wyceny. Eksperci są zdania, że geopolityka i polityka monetarna banków centralnych tworzą dogodne warunki dla dalszych zwyżek.
Obawa eskalacji konfliktu na Bliskim Wschodzie skłoniła inwestorów do poszukiwania „bezpiecznych przystani”. Złoto zdrożało ustanawiając nowy rekord ceny, informuje Bloomberg.
Notowania miedzi rosną i znajdują się blisko 15-miesięcznego maksimum w związku z poprawą perspektyw dla globalnego popytu. Zyskują też inne metale, w tym cynk i złoto.
Błyskawicznie rosnące w tym roku ceny kakao na globalnym rynku przyciągają uwagę już nie tylko inwestorów. Przyczyną dynamicznego wzrostu cen są niesprzyjające warunki pogodowe w Afryce Zachodniej, której kraje są głównymi dostawcami kakao na światowe rynki. Przekłada się to na wielkość i jakość zbiorów, a przy tym trudno oczekiwać zmiany trendu w krótkim terminie. W konsekwencji rosną ceny produktów czekoladowych na rynku detalicznym.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus