Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości ETCGLDRMAU
110.90+0.72(+0.65%)HANETF
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Kredyty hipoteczne grzeją na rynku mieszkaniowym, a domy i mieszkania rosną jak grzyby po deszczu. Z drugiej strony złoto po gorączkowych podwyżkach cen zaczyna spadać tak jak słupki na wykresach ekonomistów badających marcową sprzedaż detaliczną - to oraz inne informacje znajdziecie w zestawieniu najważniejszych danych makroekonomicznych mijającego tygodnia.
Lepiej kupić obligacje czy zainwestować w fundusz obligacji? Jakie sektory gospodarki dadzą zarobić w kolejnych miesiacach? Czy wciąż warto kupować złoto? Na te i wiele innych pytań odpowiadali uczestnicy Debaty Mistrzów Bankier.pl".
Akcje, obligacje, złoto… a może kryptowaluty? Już w najbliższy czwartek,
w samo południe (godz. 12.00) zapraszamy na pierwszą z cyklu debatę Bankier.pl.
Jest ona uzupełnieniem comiesięcznych publikacji Portfela Gwiazd.
Złoto taniało we wtorek drugą sesję z rzędu. Pomogło słabnięcie dolara.
Cena złota spadała mocno w poniedziałek wieczorem z powodu słabnięcia obaw eskalacji konfliktu na Bliskim Wschodzie.
Lekkie uspokojenie napięć na Bliskim Wschodzie skutkuje korekcyjnym spadkiem cen złota. Rynek szykuje się teraz na kolejną porcje danych z amerykańskiej gospodarki, które mogą wrzucić światło w jakim kierunku będzie podążać polityka Fed, co będzie wpływało na notowania złota.
Sytuacja na polskim rynku mieszkaniowym jest już tak absurdalna, że doczekała się masowego szyderstwa. Tylko co z tego, jeśli „koalicja deweloperska” ma większość zarówno w tej, jak i w poprzedniej kadencji Sejmu.
Notowania miedzi rosną i znajdują się blisko 15-miesięcznego maksimum. Zyskują też inne metale - złoto osiągnęło nowy rekordowy poziom. Na rynkach rosną obawy o eskalację konfliktu na Bliskim Wschodzie.
Cena złota spada w środę. Poprzednie cztery sesje kończyła wzrostem, łącznie o 2,5 proc.
To absolutny rekord! Złoto w polskiej walucie nigdy nie było tak drogie. Cena uncji przekroczyła 9 800 złotych.
To absolutny rekord! Złoto w polskiej walucie nigdy nie było tak drogie. Cena uncji przekroczyła 9 800 złotych.
Na europejskich giełdach indeksy rosną, odbijając się po słabszym rozpoczęciu środowej sesji. Na rynek powraca pozorny spokój, a uwaga inwestorów skupia się na wynikach finansowych spółek. Na rynku walutowym USD traci do japońskiego jena. Tanieje ropa naftowa i złoto - informują maklerzy.
Na europejskich giełdach indeksy się wahają. Inwestorzy oceniają perspektywę wyższych kosztów pieniądza w USA przez dłuższy czas niż się spodziewali. Na rynku walutowym USD traci do japońskiego jena. Tanieje ropa naftowa i złoto - informują maklerzy.
Inwestorzy nadal kupują złoto z powodu utrzymującej się niepewności dotyczącej dalszych wydarzeń na Bliskim Wschodzie.
Złoto ma przed sobą dobre perspektywy, napędzane oczekiwaniami na luzowanie polityki monetarnej w Stanach Zjednoczonych, twierdzą specjaliści banku Citigroup. Prognozują, że cena szlachetnego metalu może przekroczyć pułap 3000 USD za uncję.
Na europejskich giełdach indeksy mocniej zniżkują. Inwestorzy uważnie obserwują sytuację na Bliskim Wschodzie. Na sentyment graczy mają też wpływ dane makro z Chin. Na rynku walutowym USD zyskuje do euro. Drożeje ropa naftowa i złoto - informują maklerzy.
Cena złota wzrosła w poniedziałek trzecią sesję z rzędu pomimo umocnienia dolara.
Goldman Sachs przewiduje dalszy wzrost cen złota do 2 700 USD/toz na koniec 2024, wobec poprzedniej prognozy 2 300 USD na koniec 2024 - napisali analitycy w raporcie z 15 kwietnia. Analitycy uzasadniają swoją prognozę m.in. masowym skupem kruszcu przez banki centralne państw rynków wschodzących.
Na europejskich giełdach indeksy przeważnie rosną pomimo niepewnej sytuacji geopolitycznej na Bliskim Wschodzie. Na rynku walutowym USD zyskuje do jena. Tanieje ropa naftowa, a złoto drożeje - informują maklerzy.
Notowania złota po początkowym wybiciu w okolice rekordu na wieść o ataku irańskich dronów na Izrael również – podobnie jak i ropa – poddały się następnie korekcie. W przeciwieństwie jednak do ropy, złoto utrzymuje się nad ranem w poniedziałek w lekkim wzrostowym trendzie. Niepewność geopolityczna podsyca popyt na tą bezpieczną przystań.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus