Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości WIG
79474.16-692.62(-0.86%)GPW - Indeksy
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Finałowa sesja tygodnia na rynku warszawskim skończyła się zwyżkami najważniejszych indeksów. WIG20 wzrósł o 0,73 procent przy przeszło 810 mln złotych obrotu, gdy indeks szerokiego rynku WIG zyskał 0,61 procent przy 965 mln złotych obrotu.
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie skończyły się spadkami głównych indeksów. WIG20 oddał 0,88 procent przy spadku indeksu szerokiego rynku WIG o 0,78 procent.
W trakcie niemal 25-letniego okresu portfel spółek SP osiągnął niemal identyczną stopę zwrotu jak WIG. Jednak w ostatnich 10 latach firmy państwowe były jedną z najgorszych inwestycji - wynika z danych Baker Tilly.
Indeksy spółek biotechnologicznych i medycznych radzą sobie dziś znacznie lepiej niż szeroki rynek. Motorem wzrostów jest Celon Pharma, która informowała o pozytywnych wynikach badań. Indeks WIG-leki jest najwyżej od dwóch lat.
Pierwsza sesja nowego tygodnia przyniosła poprawę historycznego szczytu notowań indeksu małych spółek, w którego osiągnięciu wydatnie pomógł gigantyczny wzrost cen akcji Celon Pharmy. Pozostałe główne indeksy z GPW także zakończyły dzień na solidnych plusach, jednak przy niskich obrotach zdradzających wakacyjny nastrój wśród inwestorów.
Podczas ostatniej sesji w tym tygodniu najlepiej radziły sobie spółki gamingowe. WIG-Gry (+1,3%) był w piątek najsilniejszym branżowym indeksem. Dużą niespodziankę sprawiły inwestorom doniesienia z Answer.com, które posłały kurs spółki do gwiazd. GPW zapowiedziało też zmiany w indeksie średnich i małych spółek.
Sesja na warszawskiej giełdzie nadal przebiega przy małej zmienności głównych indeksów, przy czym WIG20 i WIG notują niewielkie spadki. Do liderów wzrostów w WIG20 dołączył KGHM, natomiast Allegro zasiliło listę spółek o największej przecenie. Dane z amerykańskiego rynku pracy, dotyczące m. in. zmiany zatrudnienia w sektorze pozarolniczym (Non Farm Payrolls) nie wpłynęły znacząco na notowania.
W związku ze złożeniem wniosku o sanację akcje PKP Cargo zostaną wykreślone z listy uzcestników kilku indeksów giełdowych, w tym mWIG40 i WIG.
Po sesji 8 lipca 2024 roku akcje spółki PKP Cargo zostaną wykreślone z listy uczestników indeksów m.in. WIG i mWIG40 - podał GPW Benchmark w komunikacie. W indeksie średnich spółek firma zostanie zastąpiona przez cyber_Folks.
Po sesji 8 lipca 2024 roku akcje spółki PKP Cargo zostaną wykreślone z listy uczestników indeksów m.in. WIG i mWIG40 - podał GPW Benchmark w komunikacie. W indeksie średnich spółek firma zostanie zastąpiona przez cyber_Folks.
Mimo fundamentalnych powodów do kontynuacji hossy, Quercus TFI zakłada, że WIG dał już inwestorom to, co miał w tym roku dać.
Wtorkowe notowania na rynku warszawskim skończyły się spadkami głównych indeksów. WIG20 oddał 0,97 procent, gdy indeks szerokiego rynku WIG stracił 1,02 procent. Obrót był jednak skromny i w WIG20 ledwie zbliżył się do 762 mln złotych, gdy na całym rynku wyniósł niespełna 1,02 mld złotych.
GPW Benchmark rozpoczęła publikację trzech nowych indeksów giełdowych: WIGind, WIGmed oraz WIG.MS-ECM - podał GPW Benchmark w komunikacie.
GPW Benchmark rozpoczęła publikację trzech nowych indeksów giełdowych: WIGind, WIGmed oraz WIG.MS-ECM - podał GPW Benchmark w komunikacie.
Finałowa sesja miesiąca i kwartału na GPW okazała się spokojniejsza od oczekiwań. Wprawdzie WIG20 skończył dzień zwyżką o 0,53 procent, gdy indeks szerokiego rynku WIG zyskał 0,54 procent, ale rozdanie charakteryzowało się skromnymi emocjami i w sumie dość wąskim zakresem wahań.
Przebieg wczorajszej sesji na GPW nie był zaskoczeniem dla inwestorów. Główne warszawskie indeksy, w związku z mieszanym sentymentem na rynkach bazowych i oczekiwaniem inwestorów na dzisiejsze publikacje makroekonomiczne, zakończyły dzień niewielkimi dodatnimi zmianami. Z pozytywnych czynników – nieco odreagowały banki (WIG-Banki wzrósł o 0,9%), a pozytywny wpływ na indeksy miały także zwyżki spółek z branży energetycznej, takich jak PGE (+4,8%), Enea (+6,6%) czy Tauron...
Na warszawskiej giełdzie jest grupa firm z sektora odzież i obuwie, których relatywnie wysokie wskaźniki zadłużenia odstraszają inwestorów. Jak sobie poradzą i przy jakim poziomie zobowiązań finansowych analitycy zaczynają się niepokoić?
Wzrost PKB i kilkuprocentowa inflacja przełożą się na istotne wzrosty na rynku spółek, tendencja wesprze WIG w osiągnięciu 100 tys. pkt w 2024 roku - poinformował na konferencji dyrektor inwestycyjny w Superfund TFI, Filip Nowicki. Towarzystwo ocenia, że wzrosty spółek wydobywajacych bitcoiny na globalnym rynku wynikają najprawdopodobniej z integracji sektora ze sztuczną inteligencją.
Na początku środowej sesji WIG20 i WIG zwyżkują o mniej niż 0,5 proc., a pozostałe główne indeksy notują niewielkie zniżki. WIG20 rośnie trzeci raz z rzędu i nadal testuje poziom 2.560 pkt. PKO BP i Santander, będące motorami wtorkowych zwyżek, w środę są najsłabszymi spółkami wśród blue chipów. KGHM rośnie o ponad 2 proc.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus