Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości WIG
79474.16-692.62(-0.86%)GPW - Indeksy
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Środowe notowania na rynku warszawskim skończyły się zwyżkami najważniejszych indeksów. WIG20 wzrósł o 0,79 procent przy przeszło 1,8 mld złotych obrotu, gdy indeks szerokiego rynku WIG zyskał 0,62 procent z licznikiem pokazującym blisko 2,06 mld złotych.
Po sesji 18 października 2024 r. z listy uczestników indeksów mWIG40, mWIG40TR, WIG140, WIG, WIG-Poland, WIG-informatyka, WIGtechTR oraz WIGdiv zostaną wykreślone akcje spółki Comarch, podał GPW Benchmark. W jej miejsce w skład indeksu mWIG40 wejdzie Celon Pharma; z kolei tę spółkę w indeksie sWIG80 zastąpi Tarczyński.
Wtorek rozpoczął się spadkami indeksów WIG20 i WIG, natomiast mWIG40 i sWIG80 lekko rosną. Zniżkuje ponad połowa blue chipów, w tym najmocniej JSW i KGHM, odbijają natomiast akcje CD Projektu i Cyfrowego Polsatu.
Główne indeksy warszawskiej giełdy kończą tydzień na plusach. Nadal spada kurs CD Projekt, mimo dementowania przez zarząd spółki negatywnych, niesprawdzonych informacji, które pojawiły się rano. W tym tygodniu bardzo dobrze zachowywały się banki - biorąc pod uwagę obecny poziom subindeksu WIG Banki od poniedziałku wzrósł on o ponad 6 proc.
Finałowa sesja tygodnia na rynku warszawskim skończyła się solidarnymi zwyżkami najważniejszych indeksów. WIG20 zyskał 1,11 procent, gdy rynek szerokiego rynku WIG zyskał 1,00 procent.
Czwartkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie skończyły się spadkami najważniejszych indeksów. WIG20 oddał 0,57 procent, gdy WIG stracił 0,23 procent. Lepiej zaprezentowała się druga oraz trzecia linia i mWIG40 wzrósł o 0,19 procent, gdy sWIG80 zyskał 0,31 procent.
Czwartkowe notowania na GPW są pod znakiem spadków indeksów WIG20 i WIG, natomiast indeksy spółek o średniej i małej kapitalizacji lekko idą w górę. Wśród blue chipów wyraźnie rosną tylko Kęty, a JSW trzeci raz z rzędu znajduje się wśród liderów zniżek. Nieznacznie spadają kursy banków. Czwartek jest pierwszym dniem notowań bez dywidendy z LPP.
Środowe notowania na rynku warszawskim skończyły się solidarnymi zwyżkami najważniejszych indeksów. WIG20 wzrósł o 1,60 procent przy przeszło 1 mld złotych obrotu, gdy indeks szerokiego rynku WIG zyskał 1,3 procent przy aktywności kosmetyczne większej od 1,53 mld złotych.
Fragment komentarza do wyceny certyfikatów TOTAL FIZ 30.09.2024
O rynku
Wiosenne i letnie miesiące to okres małej aktywności na rynku akcji. Jest to zgodne z naszymi oczekiwaniami. Nasze...
2024-10-08 10:45:19
Po kilku dniach spadków, piątek przyniósł na warszawski parkiet odreagowanie. Główne indeksy rosną o ok. 0,1-0,3 proc. Zniżki nadrabiają m. in. Pepco i CD Projekt, a przecenione są akcje JSW. Część giełdowych banków notuje wzrosty, ale WIG Banki jest jednym z najsłabszych branżowych indeksów.
Indeks warszawskiej giełdy WIG może pod koniec 2024 roku podejść w okolice 90 tys. punktów i spróbować pobić rekord wszech czasów, ale statystyki pokazują, że październik może być pod znakiem korekty - uważa Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI.
Indeks warszawskiej giełdy WIG może pod koniec 2024 roku podejść w okolice 90 tys. punktów i spróbować pobić rekord wszech czasów, ale statystyki pokazują, że październik może być pod znakiem korekty - uważa Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI.
Żabka Group wkrótce po debiucie na GPW trafi do indeksu WIG, a zapewne dzięki „szybkiej ścieżce” także do mWIG40. Jednak na wejście do indeksu największych spółek z warszawskiej giełdy prawdopodobnie będzie musiała zaczekać kilka miesięcy – wskazuje Dawid Bąbol z Beta ETF.
We wtorek po południu sytuacja na warszawskim parkiecie zmieniła się. Po początkowych spadkach, obecnie WIG20 i WIG znajdują się na plusach, a skala zniżek mWIG40 i sWIG80 zmniejszyła się. Najsilniejszym sektorem jest segment odzieżowy, dzięki mocnym zwyżkom LPP i CCC. JSW notuje wzrost siódmy raz z rzędu.
Finałowa sesja tygodnia na rynku warszawskim skończyła się zwyżkami głównych indeksów. WIG20 wzrósł o 0,70 procent przy obrocie zbliżonym do 1,02 mld złotych, gdy na całym rynku obrócono akcjami za blisko 1,22 mld złotych przy podniesieniu indeksu WIG o 0,65 procent.
Sytuacja budżetowa i ponowny wzrost inflacji budzą niepokój na rynku długu, a ryzyko geopolityczne zaniża wycenę WIG – mówi Michał Szymański, prezes VIG/C-Quadrat TFI.
Ostatnie tygodnie okazały się być nominalnie oraz relatywnie zdecydowanie słabsze dla krajowego rynku akcji. Indeksy niemieckie i amerykańskie wróciły do na szczyt, a WIG ledwo odbił się od ostatnich wsparć.
Kurs akcji Cyfrowego Polsatu w czwartek około godziny 10.05 spadał o 5,36 proc. do 13,06 zł. To największy spadek spośród spółek wchodzących w skład indeksu WIG 20. Obroty na akcjach spółki wynoszą prawie 14,4 mln zł.
Finałowa sesja tygodnia na rynku warszawskim skończyła się mocnymi spadkami najważniejszych indeksów. Na plan pierwszy wybił się spadek WIG20, który stracił przeszło 2 procent przy blisko 3,5 mld złotych obrotu, gdy na całym rynku obrócono akcjami za około 3,8 mld złotych przy spadku indeksu WIG o 1,7 procent.
Po południu na GPW mieszane nastroje. WIG nieznacznie rośnie. Wśród blue chipów lekko pogłębił się spadek kursu Allegro, ale zwiększyła skala zwyżki Dino. Zdaniem analityków, ze względu na piątkowe wygasanie serii kontraktów terminowych m. in. na WIG20, dopiero początek przyszłego tygodnia pokaże, w jakiej kondycji jest warszawski rynek.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus