Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości WIG
85277.67+852.05(+1.01%)GPW - Indeksy
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Po wczorajszej potężnej przecenie, dziś inwestorzy nadal wyprzedają akcje 11 bit studios. Mocno tanieją też inne studia. WIG-gry traci już 6 proc.
Przecena 11 bit studios sprawiła, że kurs znalazł się najniżej od marca 2018 r. To nie jedyna duża spółka gamingowa z GPW, która zalicza w ostatnich tygodniach kilkuletnie minima. Pokazujemy wykresy grozy spółek z branży notowanych na GPW. Chociaż 95 proc. spółek z WIG-Gry jest w tym roku na minusie, to cały indeks notuje jedne z największych sektorowych stóp zwrotu.
Początek środowej sesji na GPW przebiega pod znakiem spadków. Indeks WIG20 zniżkuje o mniej niż 1 proc. i znajduje się w okolicach 2.300 pkt. Kurs Orlenu idzie w dół, a obroty na akcjach spółki stanowią ponad połowę obrotów na wszystkich spółkach notowanych w WIG. 11 bit studios traci 18,5 proc.
Eksperci towarzystwa spodziewają się zakończenia wojny w Ukrainie, co powinno wspomóc polską giełdę. Rodzime spółki mają ich zdaniem kilkunastoprocentowy potencjał wzrostu.
W 2025 r. stopa zwrotu z WIG będzie wyższa niż z S&P 500. Zawieszenie broni na Ukrainie może zostać zawarte w I półroczu, ale spółki z GPW nie zarobią na odbudowie – wynika ze strategii Biura Maklerskiego mBanku.
Podczas środowej sesji WIG i WIG20 dotarły do linii
rozpoczętego w lipcu trendu spadkowego. Drożały banki, ale nadal
taniała energetyka
Warszawska giełda powróciła do wzrostów po jednodniowym, wtorkowym spadku. WIG20 rośnie o 1 proc. i jest na poziomie powyżej 2.260 pkt. Najmocniej rosną banki, natomiast najsłabszym sektorem ponownie jest energetyka. Subindeks WIG Energia znajduje się na poziomie najniższym od początku sierpnia tego roku.
Sesja środowa na rynku warszawskim skończyła się spadkami głównych indeksów. WIG20 stracił 0,60 procent z licznikiem obrotu pokazującym 870 mln złotych, gdy indeks szerokiego rynku WIG oddał 0,49 procent przy obrocie zbliżonym do 1,07 mld złotych.
Środa przyniosła kontynuację spadków na warszawskim
parkiecie. Najsłabszym indeksem sektorowym był WIG-Gry, któremu ciążyły nie
tylko zniżkujące notowania CD Projektu.
Firmy rodzinne w okresie od sierpnia 2019 r. do lipca 2024 r. zyskały w porównaniu do spółek WIG20. Stopa zwrotu indeksu GT 20 Rodzinne wyniosła ok. 36,7 proc., natomiast spółki z WIG 20 zyskały w tym samym okresie ok. 13,4 proc. - poinformowali podczas konferencji prasowej przedstawiciele Grant Thornton.
Sesja wtorkowa na rynku warszawskim skończyła się kosmetycznymi spadkami najważniejszych indeksów. WIG20 oddał 0,13 procent, gdy indeks szerokiego rynku WIG spadł o 0,14 procent.
Notowania poniedziałkowe na rynku warszawskim skończyły się skromnymi zwyżkami najważniejszych indeksów. WIG20 wzrósł o 0,40 procent, gdy indeks szerokiego rynki WIG zyskał 0,18 procent. Ciekawie zaprezentował się obrót, który liczony tylko dla WIG20 wyniósł blisko 1,58 mld złotych, gdy na całym rynku obrócono akcjami na kwotę większą niż 1,92 mld złotych.
Finałowa sesja tygodnia na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie skończyła się zwyżkami najważniejszych indeksów. WIG20 wzrósł o 0,74 procent przy niespełna 994 mln złotych obrotu, gdy indeks szerokiego rynku WIG zyskał 0,60 procent z licznikiem pokazującym przeszło 1,21 mld złotych.
Sytuacja na GPW w piątek po południu lekko poprawiła się i WIG20 oraz WIG znajdują się na niewielkich plusach. W porównaniu do pierwszych godzin sesji, lepiej radzą sobie banki. Zdaniem analityków, WIG20 zachowuje się odmiennie od złotego, który osłabia się wobec dolara.
Czwartkowe notowania na rynku warszawskim skończyły dynamicznymi zwyżkami najważniejszych indeksów. WIG20 wzrósł o 1,56 procent przy umocnieniu indeksu szerokiego rynku WIG o 1,44 procent.
Sesja środowa na rynku warszawskim skończyła się zwyżkami głównych indeksów. WIG20 zyskał 1,00 procent przy 857 mln złotych obrotu, gdy na całym rynku obrócono akcjami za blisko 1,09 mld złotych przy zwyżce indeksu WIG o 0,86 procent.
Wtorkowe notowania na rynku warszawskim skończyły się mocnymi spadkami najważniejszych indeksów. WIG20 stracił 2,81 procent przy obrocie przekraczającym 1,55 mld złotych, gdy indeks szerokiego rynku WIG wzrósł o 2,47 procent przy obrocie zbliżonym do 1,85 mld złotych.
Finałowa sesja tygodnia na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie skończyła się mocnymi spadkami najważniejszych indeksów. WIG20 stracił 2,63 procent, gdy indeks szerokiego rynku WIG oddał 2,06 procent. Ciekawie zaprezentował się obrót, który w WIG20 wyniósł blisko 1,20 mld złotych, co oznacza zredukowanie aktywności rynku wobec sesji czwartkowej o około 47 procent.
Sesja czwartkowa na rynku warszawskim skończyła się zwyżkami najważniejszych indeksów. WIG20 zyskał 0,68 procent przy blisko 2,25 mld złotych obrotu, gdy indeks szerokiego rynku WIG wzrósł o 0,79 procent przy obrocie kosmetycznie niższym od 2,60 mld złotych. Z perspektywy końca sesji widać, iż rozdanie miało dwie czytelne fazy.
W czwartek warszawska giełda kontynuuje spadki, przy czym WIG20 i WIG idą w dół czwarty raz z rzędu. Kurs Allegro zniżkuje o ponad 14 proc. mimo publikacji wyższego od konsensusu wyniku EBITDA za III kw. 2024 r. O kilka procent spadają: Eurocash, Pepco i KGHM, a Orlen rośnie o ponad 3 proc.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus