Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości WIG
79017.93+1123.75(+1.44%)GPW - Indeksy
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Spokojniejszy tydzień, bo krótszy? Skądże. Choć czterodniowy to obfitował zarówno w wydarzenia ekonomiczne, jak i polityczne. Walec śledczych przetacza się przez Fundusz Sprawiedliwości, Ukraina może używać zachodniej broni przeciwko Rosji na jej terytorium, a WIG bije kolejne rekordy. Przedstawiamy podsumowanie tygodnia w wykresach.
Finałowa sesja tygodnia na rynku warszawskim skończyła się zwyżkami najważniejszych indeksów. WIG20 wzrósł o 0,87 procent przy blisko 3,78 mld złotych obrotu, gdy indeks szerokiego rynku WIG zyskał 0,72 procent przy niespełna 3,70 mld złotych obrotu.
WIG w maju osiągnął kolejne rekordowe poziomy, a WIG20 dotknął 2600 pkt, po czym nastąpił spadek. Czy to już koniec zwyżki, która trwa od kilkunastu miesięcy, czy kolejna korekta spadkowa, jakich po drodze nie brakowało?
Sesja środowa na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie skończyła się mocnymi spadkami najważniejszych indeksów. WIG20 oddał 1,68 procent przy spadku indeksu szerokiego rynku WIG o 1,49 procent. Przecenie poddały się również koszyki spółek o średniej i małej kapitalizacji. Indeks mWIG40 stracił 1,23 procent, gdy sWIG80 oddał 1,16 procent.
PCF Group ciągnęło we wtorek indeks WIG-gry w górę. Natomiast pod kreską było TSG.
Wtorkowe notowania na rynku warszawskim skończyły się spadkami głównych indeksów. WIG20 oddał 0,95 procent, gdy indeks szerokiego rynku WIG spadł o 0,75 procent.
Po sesji 29 maja akcje studia zostaną wykreślone z WIG-div, mimo iż w tym roku spółka przetransferowała sporą kwotę do akcjonariuszy.
Mnożą się pytania o perspektywy hossy na GPW i zasięg wzrostu indeksu szerokiego rynku. Kolejne historyczne rekordy bite przez WIG sprawiły, że na horyzoncie zaczął pojawiać się okrągły poziom 100 tys. pkt. Zapytaliśmy uczestników "Portfela Gwiazd Bankier.pl", jego pokonanie jest w tym roku możliwe. Czekamy także na odpowiedzi naszych czytelników w specjalnie przygotowanej sondzie.
Od półtora roku mamy piękną
hossę na warszawskim parkiecie, a giełdowe indeksy* [*nie dotyczy WIG20] biją historyczne rekordy. W
takich okolicznościach przyrody trudno nie pokusić się o spekulację dotyczącą
tak okrągłego poziomu najstarszego indeksu na GPW.
Ponad 2 proc. spadł w czwartek WIG-leki. Był to skutek przeceny jednej spółki.
Średnia stopa dywidendy dla spółek z rynku głównego przekracza 4 proc. Jest dwa razy wyższa od średniej w całej historii naszej giełdy. To zasługa banków, ale również małych i średnich spółek. Na które firmy obecnie warto postawić?
Wczoraj główne indeksy warszawskiego parkietu kontynuowały zapoczątkowane we wtorek spadki. Podobny był także rozkład tych zniżek – najsłabiej radziły sobie spółki o największej kapitalizacji, którym nadal ciążył sektor bankowy. Skorygował się także mocno rosnący w ostatnich tygodniach sektor górniczy (WIG-Górnictwo -4,8%), na czele z ponad 5%-ową korektą na walorach KGHM-u. Krajowy parkiet nie wyróżniał się na tle rynków bazowych gdzie także panowały słabe...
Ostatnie spadki to nie koniec hossy. Specjaliści wskazują, że WIG ma zadatki, by wyraźnie przekroczyć 90 tys., a nawet dojść do 100 tys. punktów.
Nowe historyczne rekordy na GPW zaliczyły WIG, mWIG40 i sWIG80, a WIG20 znalazł się najwyżej od stycznia 2018 r. W czasie sesji na chwilę znalazł się powyżej poziomu 2600 pkt. Znów na nowy rekord hossy poprowadziły indeks blue chipów państwowe spółki.
Po pozytywnym otwarciu, główne indeksy kontynuują zwyżki w drugiej części sesji. WIG20 rośnie o 0,61 proc, a WIG ustanowił nowy rekord.
Finałowa sesja tygodnia na rynku warszawskim skończyła się zwyżkami najważniejszych indeksów. WIG20 wzrósł o 0,47 procent przy 1,3 mld złotych obrotu, gdy indeks całego rynku WIG zyskał 0,40 procent. Dla WIG20 zamknięcie wypadło niespełna dwa punkty od dziennego maksimum.
Damian Kaźmierczak, wiceprezes i główny ekonomista Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa powie o krótko- i długoterminowych perspektywach budownictwa. Wojna cenowa, ocean unijnych pieniędzy, dołki i górki koniunktury. A WIG-budownictwo dalej w górę…
WIG20 powrócił do wzrostów i niedługo po otwarciu czwartkowej sesji zyskuje 0,6 proc. Kolejny dzień rośnie WIG, po tym, jak w środę indeks wyznaczył nowy rekord i przebił poziom 88 tys. pkt. KGHM, który podał wyniki lepsze od oczekiwanych, zyskuje 2,8 proc. Na plusach notowane są spółki energetyczne, jednak sektor bankowy nadal jest relatywnie słaby.
Kolejny dzień i kolejne rekordy na GPW. Najwyżej w historii zameldowały się WIG, mWIG40 i sWIG80. Hossa w Warszawie nie słabnie, ale zaczyna mieć nowych bohaterów. Wzrosty energetyki zaczynają przypominać wspinaczkę po pionowej ścianie, a banki zaczynają słabnąć, przynajmniej na razie.
Po sesji 16 maja 2024 roku z listy uczestników indeksów WIG i WIG-Poland zostaną wykreślone akcje spółki Sescom - podał GPW Benchmark w komunikacie.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus