Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości WIG
79474.16-692.62(-0.86%)GPW - Indeksy
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Notowania piątkowe na rynku warszawskim skończyły się spadkiem WIG20 o 0,41 procent przy ledwie 656 mln złotych obrotu. Indeks szerokiego rynku WIG stracił 0,33 procent przy niespełna 825 mln złotych obrotu.
Przy obniżonej aktywności inwestorów WIG20 od kilku sesji znajduje się w łagodnej korekcie (wczoraj -1,2%), a głównym „wahadłowym” subdindeksem sektorowym pozostaje WIG-Banki (wczoraj -1,6%, ale +4,4% w ostatnim miesiącu i aż +20% w ostatnich 3 miesiącach). Korekcie na akcjach sektora bankowego mogło sprzyjać zaraportowanie straty kwartalnej przez mBank (choć wynik był lepszy od oczekiwań). W trakcie sesji walory tego banku traciły nawet 6%, by ostatecznie zamknąć...
Środa nie przyniosła na warszawski parkiet wyraźnego rozstrzygnięcia - WIG20 i WIG zanotowały niewielkie wzrosty, ale indeksy małych i średnich spółek nieznacznie spadły. Silne były spółki detaliczne, natomiast skorygowały się kursy KGHM i JSW.
W poniedziałek udało się poprawić historyczny rekord na WIG
i sWIG80 dzięki wzrostom w pierwszej części handlu. Sesja skończyła się
jednak dla większości indeksów z GPW spadkami, które nastąpiły po dynamicznym
zwrocie na indeksach, który można wiązać z depeszą uznanej agencji ratingowej.
Finałowa sesja tygodnia na rynku warszawskim była kolejnym dniem pokazu siły popytu. Indeks WIG20 wzrósł o 1,92 procent z licznikiem obrotów pokazującym 1,23 mld złotych, gdy indeks szerokiego rynku WIG wzrósł o 1,48 procent przy obrocie zbliżonym do 1,45 mld złotych.
Piątkowa sesja na warszawskim parkiecie przebiega w bardzo dobrych nastrojach, po południu wyraźnie rosną wszystkie najważniejsze indeksy. Zwyżki obejmują akcje zdecydowanej większości blue chipów, w tym najmocniej, około 4 proc., rosną akcje PKO BP. Ostatnie dni inwestorzy mogą zaliczyć do udanych, indeksy rosną od sześciu sesji, a WIG-Banki zanotował nowe historyczne maksima.
Wtorkowa sesja zakończyła się solidnymi wzrostami głównych krajowych indeksów, za wyjątkiem indeksu spółek o małej kapitalizacji sWIG80, który od przeszło tygodnia konsoliduje się w okolicach 22800 pkt. Motorem wzrostów był przede wszystkim sektor bankowy (WIG-Banki +2,5%), korektę zaliczyły natomiast rosnące w poprzednich dniach spółki z branży wydobywczej (WIG-Górnictwo -2,1%)...
W rozmowie z Bankier.pl prezes jedynego dostawcy polskich funduszy ETF mówi m.in. o nowych produktach, „kurze znoszącej złote jajka” wśród prowadzonych funduszy, oczekiwaniach wobec nowego rządu i biznesowej rakiecie, startującej w sWIG80, która dolatuje do WIG20.
Główne wskaźniki warszawskiej giełdy zakończyły piątkowe notowania na plusach. Zarówno w piątek, jak i przez cały tydzień panował dobry sentyment wokół spółek z sektora wydobywczego. Cały tydzień był udany także dla większości spółek gamingowych.
Wczorajsza sesja zakończyła się niewielkimi spadkami głównych warszawskich indeksów, za wyjątkiem indeksu spółek o średniej kapitalizacji mWIG40, który wzrósł o 0,4%. W ujęciu sektorowym zakończyła się dobra passa spółek z branży wydobywczej – po dwóch dniach wyraźnych wzrostów subindeks WIG-Górnictwo zanotował 1,1%-ową korektę...
Indeksy na GPW skorzystały z dobrych nastojów na rynku akcji i skończyły dzień w większości na plusach. Wygranymi sesji były spółki górnicze, liderujące w skali wzrostów w kolejnych segmentach. Był to pierwszy dzień notowań bez zaliczki na poczet dywidendy od PKO BP, co sprzyjało indeksom dochodowym, w których notowane są akcje banku.
Piątkowe notowania na rynku warszawskim przyniosły kolejną próbę skorygowania ostatnich spadków, ale finalnie skończyło się na drugim dniu konsolidacji. W efekcie WIG20 zyskał skromne 0,44 procent przy blisko 990 mln złotych obrotu, gdy indeks szerokiego rynku WIG wzrósł o 0,55 procent przy 1,15 mld złotych obrotu.
Czwartkowa sesja na GPW została zdominowana przez próbę odbicia po ostatnich spadkach. WIG20 wzrósł o 1,09 procent przy 919 mln złotych obrotu, gdy indeks szerokiego rynku WIG zyskał 1,07 procent przy przeszło 1,07 mld złotych obrotu.
Będący już za półmetkiem styczeń przynosi korektę spadkową na GPW. Dla WIG-u jest to trzeci pod względem głębokości i czasu trwania ruch spadkowy w trakcie hossy rozpoczętej na jesieni 2022. Spadek indeksu liczony od szczytu przekroczył 5 proc.
WIG i WIG20 kolejną sesję rozpoczęły od spadku. Wyraźnie traci też złoty - kurs dolara wrócił do 4 zł, a euro zbliża się do 4,40 zł.
Finałowa sesja tygodnia na rynku warszawskim skończyła się skromnymi zmianami najważniejszych indeksów. WIG20 wzrósł o 0,11 procent przy 1,2 mld złotych obrotu, gdy indeks szerokiego rynku WIG wzrósł o 0,08 procent przy 1,36 mld złotych obrotu.
Niedowartościowane są firmy stanowiące 82 proc. portfela indeksu WIG-informatyka – wynika z naszych szacunków, bazujących na najnowszych rekomendacjach. Na które konkretnie podmioty warto postawić w tym roku?
Notowania środowe na rynku warszawskim skończyły się spadkami najważniejszych indeksów. W przypadku WIG20 strata wyniosła 0,76 procent, gdy indeks szerokiego rynku WIG spadł o 0,55 procent.
Pierwsze dane o sprzedaży za grudzień i IV kwartał sprowokowały inwestorów lokujących pieniądze w walorach spółek odzieżowych i obuwniczych do większej ostrożności.
Wtorkowe notowania na rynku warszawskim skończyły się zwyżkami najważniejszych indeksów. WIG20 zyskał 0,37 procent przy obrocie większym niż 1 mld złotych, gdy indeks szerokiego rynku WIG wzrósł o 0,51 procent przy obrocie przekraczającym 1,2 mld złotych.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus