Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości WIG
78384.13-633.80(-0.80%)GPW - Indeksy
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Niedowartościowane są firmy stanowiące 82 proc. portfela indeksu WIG-informatyka – wynika z naszych szacunków, bazujących na najnowszych rekomendacjach. Na które konkretnie podmioty warto postawić w tym roku?
Notowania środowe na rynku warszawskim skończyły się spadkami najważniejszych indeksów. W przypadku WIG20 strata wyniosła 0,76 procent, gdy indeks szerokiego rynku WIG spadł o 0,55 procent.
Pierwsze dane o sprzedaży za grudzień i IV kwartał sprowokowały inwestorów lokujących pieniądze w walorach spółek odzieżowych i obuwniczych do większej ostrożności.
Wtorkowe notowania na rynku warszawskim skończyły się zwyżkami najważniejszych indeksów. WIG20 zyskał 0,37 procent przy obrocie większym niż 1 mld złotych, gdy indeks szerokiego rynku WIG wzrósł o 0,51 procent przy obrocie przekraczającym 1,2 mld złotych.
Poniedziałek przyniósł na warszawską giełdę pierwszą wzrostową sesję w 2024 roku. Podczas wczorajszych notowań krajowe indeksy nieznacznie zwyżkowały po czterech dniach spadków, podczas których krajowy indeks szerokiego rynku WIG osunął się z 78 460 pkt. do 76 590 pkt., tj. o prawie 2,4%. W gronie największych spółek, wchodzących w skład indeksu WIG20, najlepiej poradzili sobie przedstawiciele sektora finansowego (na czele z bankami, ale solidne wzrosty zanotowały...
Indeks spadał przez pierwszy tydzień roku, ale byki w końcu przeszły do kontrofensywy.
Początek roku na krajowym rynku wypada w bladym świetle, szeroki indeks WIG już piąty raz z rzędu notuje spadek. Ale też dynamika tego ruchu wyraźnie słabnie. Już po środowej sesji pojawiła się świeca młot sugerująca osłabienie spadkowego impetu, a wtóruje temu wczorajsza szpulka z również wydłużonym dolnym cieniem podkreślającym mobilizację popytu przy niższych poziomach cenowych...
Czwartkowe notowania na rynku warszawskim skończyły się spadkami najważniejszych indeksów. WIG20 stracił 0,56 procent przy blisko 977 mln złotych obrotu, gdy indeks szerokiego rynku WIG spadł o 0,29 procent z licznikiem pokazującym przeszło 1,15 mld złotych obrotu.
W dniu ogłoszenia założeń nowego rządowego programu „Mieszkanie na start” na plan pierwszy na GPW wybijają się notowania deweloperów. Po okresie spadku branżowego indeksy WIG-Nieruchomości, związanego z końcem „Bezpiecznego kredytu 2%”, inwestorzy liczą na koniec korekty.
Akcje Develii rosną o 8,3 proc., do 4,9 zł, a Dom Development zwyżkuje o 5,6 proc., do 152 zł. Zyskują także inne spółki z sektora nieruchomości. Branżowy indeks WIG-Nieruchomości rośnie o 4,2 proc.
Indeks szerokiego rynku jest na drodze do wartości sześciocyfrowej, ale zwyżki nie będą tak dynamiczne, jak w ubiegłym roku, uważają eksperci Opti TFI. Faworytów widzą w spółkach użyteczności publicznej, telekomach i bankach.
Opti TFI zakłada w scenariuszu bazowym, że w trakcie dwóch lat indeks WIG wzrośnie o blisko 30 proc., co oznacza, że może on osiągnąć poziom 100 tys. punktów w 2025 roku.
Quercus TFI zakłada w pierwszych miesiącach 2024 r. kontynuację pozytywnych tendencji na rynkach akcji. Zarówno WIG, jak i S&P500, z korektami po drodze, mogą osiągnąć nowe rekordy wszechczasów - poinformowała spółka w komunikacie.
Quercus TFI zakłada w pierwszych miesiącach 2024 r. kontynuację pozytywnych tendencji na rynkach akcji. Zarówno WIG, jak i S&P500, z korektami po drodze, mogą osiągnąć nowe rekordy wszechczasów - poinformowała spółka w komunikacie.
W grudniu portfel spółek, przygotowany przez analityków z BM BNP Paribas, urósł o 6,7 proc., o 1 pkt proc. więcej niż WIG. W składzie na styczeń nie zaszły zmiany.
W nowym roku zanosi się na miękkie lądowanie światowej gospodarki. Byłby to dobry scenariusz dla GPW, ale na wszelki wypadek warto jednak utrzymywać istotną pozycję na rynku obligacji.
Rok na GPW zaczyna się bez fajerwerków - WIG zmienia wartość w niewielkim zakresie.
Widoczny w czwartym kwartale 2023 r. wzrost notowań firm z WIG-odzież będzie miał miejsce także w 2024 roku – przewidują analitycy. Pomoże silniejszy konsument. Roszady właścicielskie mogą być motorem zmian.
Finałowa sesja roku na rynku warszawskim skończyła się spadkami najważniejszych indeksów. WIG20 stracił 0,57 procent, gdy indeks szerokiego rynku WIG spadł 0,60 procent. Przecena nie ominęła też koszyków spółek o średniej oraz małej kapitalizacji i mWIG20 oddał 1,04 procent, gdy sWIG80 spadł o 0,20 procent.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus