Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości WIG
78221.34-796.59(-1.01%)GPW - Indeksy
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Tym razem sesja na GPW toczyła się już w typowym zwolnionym tempie, charakterystycznym dla końcówki roku. Obroty wyraźnie spadły, a zmiany indeksów były minimalne. Mimo to dzień przyniósł nowe rekordy na WIG i sWIG80 oraz nowy szczyt hossy na WIG20, który po jego wyznaczaniu, znów cię cofnął i skończył notowany pod kreską.
W perspektywie 2024 r. na GPW warto zainteresować się 23 spółkami. Okazji lepiej szukać wśród małych i średnich, bo dalsze duże napływy kapitału zagranicznego nie są pewne.
Po około dwóch godzinach od rozpoczęcia notowań na GPW delikatnie zwyżkują WIG, WIG20 oraz sWIG80. Wśród największych spółek najmocniej rośnie KGHM.
Zmiany na akcyjnych indeksach znów były kosmetyczne, a przez dywidendę Santandera to WIG okazał się w czwartek najlepszy. Pomimo porannych spadków, indeksy zdołały odrobić większość cofnięcia i na koniec sesji w niektórych przypadkach nawet wyjść na plus.
W drugiej części sesji na plusie są WIG i WIG20, a pod kreską mWIG40 i sWIG80. Wśród blue chipów najlepiej radzą sobie akcje Orlenu.
Indeks średnich spółek dołączył do grona bijących historyczne szczyty notowań WIG i sWIG80. Chociaż poprawienie poprzedniego rekordu zajęło mu ponad dwa lata to według ekspertów mWIG40 ma szansę wspinać się wyżej, dzięki rozpędzonym lokomotywom w portfelu i poprawie otoczenia gospodarczego.
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie skończyły się spadkami najważniejszych indeksów. WIG20 oddał 0,34 procent przy blisko 865 mln złotych obrotu, gdy indeks całego rynku WIG stracił 0,24 procent przy przeszło 1,1 mld złotych obrotu.
Przewagą wzrostów głównych indeksów zakończyła się kolejna sesja na warszawskim parkiecie. Nowe historyczne szczyty poprawiły WIG i mWIG40, a WIG20 był najwyżej od 17 stycznia 2022 r., powiększając tym samym wzrost od dna zeszłorocznej bessy do 77 proc. Spadkami wyróżniła się spółka, której akcjonariusze sprzedali część akcji w procesie budowy przyspieszonej księgi popytu (ABB).
Analitycy Trigon DM w swojej strategii na 2024 rok wskazali 24 giełdowe spółki jako top picks. Ich zdaniem większy potencjał jest w małych i średnich spółkach notowanych na GPW niż w dużych, które zyskały już na wartości po październikowych wyborach parlamentarnych.
Otwarcie nowego tygodnia na rynku warszawskim przyniosło spokojną sesję z ożywieniem rynku w finale rozdania. WIG20 wzrósł dziś o 0,61 procent przy zwyżce indeksu szerokiego rynku WIG o 0,64 procent.
W czasie sesji na najwyższych poziomach w historii warszawskiej giełdy zameldowały się solidarnie WIG, mWIG40 i sWIG80. W dodatku WIG20 poprawił rekord hossy. Indeksy w czasie piątkowego handlu wyraźnie zyskiwały, by jednak w finale oddać większość wzrostów przez tzw. dzień trzech wiedźm.
Warszawski Indeks Giełdowy osiągnął najwyższy wynik w historii i jest o ok. 37 proc. większy niż na początku roku. Większość spółek notowanych na WIG20 zyskuje. Pozytywne doniesienia z giełdy zbiegają się w czasie z informacjami o szybkiej wypłacie części środków z KPO. - Mój rząd złożył dzisiaj wnioski - powiedział Donald Tusk.
Quercus TFI prognozuje, że w I połowie 2024 roku WIG może pobić rekord wszech czasów i wzrosnąć do 80-86 tys. punktów. Powyborczy proces związany z uzupełnianiem przez zagranicznych inwestorów swoich portfeli o akcje polskich spółek najprawdopodobniej będzie kontynuowany również na początku 2024 r. - poinformował na konferencji prezes Sebastian Buczek.
Quercus TFI prognozuje, że w I połowie 2024 roku WIG może pobić rekord wszech czasów i wzrosnąć do 80-86 tys. punktów. Powyborczy proces związany z uzupełnianiem przez zagranicznych inwestorów swoich portfeli o akcje polskich spółek najprawdopodobniej będzie kontynuowany również na początku 2024 r. - poinformował na konferencji prezes Sebastian Buczek.
Warszawa, 13 grudnia 2023 r. Po znakomitym roku 2023, Zarządzający Funduszami QRS (QUERCUS) zakładają utrzymanie dobrej koniunktury na rynkach finansowych w pierwszych miesiącach nowego roku....
2023-12-13 12:50:52
Środowa sesja na GPW rozpoczęła się niewielkimi zmianami głównych indeksów. WIG-Energia spada o 1,3 proc. i jest najsłabszym branżowym indeksem. Zdaniem analityków, warszawski parkiet jest w konsolidacji, a rynek czeka na nowe impulsy.
Początek tygodnia przyniósł poprawę historycznych szczytów na WIG i sWIG80. To już kolejne maksima notowane w tym roku przez oba indeksy potwierdzające hossę na warszawskim parkiecie.
Finałowa sesja tygodnia na rynku warszawskim była dniem odreagowania wczorajszej przeceny. WIG20 wzrósł o 0,75 procent, gdy indeks szerokiego rynku WIG zyskał 0,78 procent.
Czwartkowe notowania na rynku warszawskim skończyły się spadkami najważniejszych indeksów. WIG20 stracił 0,91 procent, gdy indeks szerokiego rynku WIG spadł o 0,84 procent.
WIG pobił właśnie rekord wszech czasów, a polska giełda jest ostatnio dużo lepsza od rynków zagranicznych. Umacnia się złoty, drożeją obligacje. Zdecydowanie lepiej niż do niedawna zachowuje się też indeks największych spółek - WIG20 - co świadczy prawdopodobnie o większej aktywności inwestorów zagranicznych, wracających na warszawski parkiet.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus