Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości EURUSD
1.0408+0.0002(+0.02%)EUR/USD 1:1 - euro/dolar
FOREX
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Analitycy East Value Research, w raporcie z 3 grudnia, obniżyli cenę docelową akcji Warimpex AG do 1 euro z 1,6 euro i rekomendują kupno akcji spółki.
Nowe badanie Eurobarometru pokazuje rekordowo wysokie zaufanie do UE w ostatnich latach, a także na najwyższe w historii poparcie dla euro. Ta...
Zarząd APS Energia otrzymał powiadomienie od Alior Banku dotyczące żądania wypłaty sumy gwarancyjnej w wysokości 751 tys. euro z bezwarunkowej gwarancji bankowej - podała spółka APS Energia w komunikacie. Gwarancja ta została wystawiona na zlecenie APS Energia jako zabezpieczenie należytego wykonania kontraktu przez jej spółkę zależną – ENAP.
W poniedziałek po południu polska waluta jeszcze bardziej się umocniła, do 4,29 względem euro, a analitycy oceniają, że złoty pozostanie pod dominującym wpływem otoczenia zewnętrznego. Z kolei rentowności polskich obligacji wzrosły o kilka punktów bazowych i pozostaną pod presją przekazów banków centralnych.
W poniedziałek po południu polska waluta jeszcze bardziej się umocniła, do 4,29 względem euro, a analitycy oceniają, że złoty pozostanie pod dominującym wpływem otoczenia zewnętrznego. Z kolei rentowności polskich obligacji wzrosły o kilka punktów bazowych i pozostaną pod presją przekazów banków centralnych.
Europejski Bank Centralny (EBC) ustalił kurs euro na 1,0507 USD i 157,74 JPY - podał bank na swojej stronie internetowej.
Martins Kazaks, członek Rady Prezesów Europejskiego Banku Centralnego uważa, że inflacja w strefie euro jest pod kontrolą, a związany z nią problem jest praktycznie rozwiązany. Twierdzi, że stopy procentowe powinny być nadal obniżane by wesprzeć kulejące ożywienie gospodarcze.
Zaskakująca wiadomość, że Carlos Tavares opuszcza ze skutkiem natychmiastowym fotel prezesa Stellantis spowodowała, że akcje czwartego koncernu motoryzacyjnego na świecie tanieją najmocniej wśród europejskich blue chipów z Euro Stoxx 50, informuje Bloomberg.
Kontrakty w USA notują lekkie spadki, a indeksy w Europie są na plusach. Inwestorzy czekają w tym tygodniu na dane z rynku pracy USA, a także śledzą informacje polityczne napływające z Francji. Dolar umacnia się.
Przemysł strefy euro coraz głębiej wchodzi w obszar recesyjny. Potwierdzają to najnowsze dane o jego aktywności, która w listopadzie ponownie się skurczyła.
Nowy tydzień rozpoczął się dla euro słabo. Wspólna waluta traci na wartości, a spadkowa presja wynika przede wszystkim z powodu rosnącej niepewności politycznej we Francji. Swoje trzy grosze dorzuca też dolar.
Na europejskich giełdach główne indeksy spadają. Inwestorów niepokoi sytuacja polityczna we Francji, gdzie niewiele brakuje do upadku rządu. Na rynku walutowym USD jest mocniejszy do euro i JPY. Bitcoin jest poniżej 96.000 USD. Tanieje złoto - informują maklerzy.
Na europejskich giełdach główne indeksy idą w dół, a najgorzej radzi sobie CAC 40. Na nastroje inwestorów wpływa rosnące napięcie polityczne we Francji dotyczące budżetu. Na rynku walutowym USD jest mocniejszy do euro i JPY. Bitcoin jest poniżej 96.000 USD. Tanieje złoto - informują maklerzy.
Względnej sile złotego towarzyszyło zdecydowane umocnienie dolara w stosunku do euro, co zwykle szkodziło polskiej walucie.
Zatwierdzenie przez Komisję Europejską 865 mln euro rekompensaty dla Poczty Polskiej jest dobrą wiadomością, ale nie ma wpływu na bieżącą sytuację firmy - wskazał w rozmowie z PAP prezes spółki Sebastian Mikosz.
Inflacja generalnie postrzegana jest jako malejący problem, nawet jeżeli przejściowo jest podwyższona. Ale jest jedno zjawisko, które podtrzymuje obawy jastrzębio nastawionych ekonomistów i bankierów centralnych — wysoki wzrost cen usług. W strefie euro jest to ewidentnie obawa na wyrost, w Polsce jest coś na rzeczy.
Ukraińska suwerenność musi być szanowana, a rosyjskie groźby nuklearne nie mogą być akceptowane – oświadczył w niedzielę w Kijowie przewodniczący Rady Europejskiej Antonio Costa, zapowiadając pomoc finansową dla Ukrainy, która może być wykorzystywana w celach wojennych.
Cena złota kontynuuje wzrosty czwarty dzień z rzędu, napędzane osłabieniem amerykańskiego dolara oraz rosnącym popytem na aktywa uznawane za bezpieczną przystań w obliczu narastających napięć na Ukrainie – podaje agencja Bloomberg.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus