Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości EURUSD
1.0403-0.0005(-0.05%)EUR/USD 1:1 - euro/dolar
FOREX
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wygląda na to, że środowe odbicie na GPW odbyło się wbrew naturze. Na rynkach bazowych przeważały spadki, dolar do złotego mocno zyskiwał, surowce nie zachwycały formą, a mimo to WIG20 zdołał skończyć sesję na plusie. Czy to typowe odbicie po mocnym spadku z kilku „pięter” pokaże druga połowa tygodnia. Środek tygodnia przyniósł chwilę oddechu od spadków.
Wiceprezes Europejskiego Banku Centralnego Luis de Guindos powiedział, że jest jasne iż stopy procentowe w strefie euro będą malały, ale luzowanie polityki pieniężnej nie może być pośpieszne z powodu niepewności dotyczących m.in. handlu międzynarodowego i globalnych konfliktów, informuje Bloomberg.
Kontrakty w USA zwyżkują, a indeksy w Europie są głównie na plusach. Inwestorzy czekają na publikację wyników kwartalnych Nvidii po zakończeniu sesji w USA. Dolar umacnia się.
Panattoni uzyskał kredyt w wysokości 75 mln euro od Citibank (London Branch). Środki przeznaczone są na sfinansowanie Panattoni Park Sulechów III.
Polska sprzedała na aukcji na giełdzie EEX łącznie 2.833,5 uprawnień do emisji CO2 po 68,02 euro/EUA - poinformowała giełda EEX.
Wynagrodzenia negocjowane w strefie euro wzrosły w III kwartale o 5,4 proc. rdr, wobec 3,6 proc. w II kwartale – podał w raporcie Europejski Bank Centralny.
Środowy poranek przyniósł dalsze osłabienie złotego, a kurs euro oddalił się od linii 4,30 zł. Blisko najwyższych poziomów w tym roku utrzymują się notowania dolara amerykańskiego.
Zakończona co prawda mieszanie, ale jednak znacznie optymistycznej niż oczekiwano, wtorkowa sesja na amerykańskich giełdach uspokoiła nieco nerwowe nastroje na parkietach podczas porannego środowego handlu. Ustabilizował się dolar, a na wartości zyskują surowce rozliczane w amerykańskiej walucie.
W Azji na giełdach indeksy się wahają. W regionie brakuje lokalnych czynników do większych zmian na rynkach, więc gracze czekają na wyniki spółki Nvidia Corp. Na rynku walutowym USD jest stabilny wobec euro. Bitcoin jest po ponad 92.000 USD. Drożeje złoto - informują maklerzy.
Na europejskich giełdach główne indeksy są na plusach po wtorkowej słabszej sesji. Uwaga inwestorów przenosi się na wyniki spółki Nvidia Corp. z geopolityki - wojny Rosji z Ukrainą. Na rynku walutowym USD jest mocniejszy wobec euro i JPY. Bitcoin zyskuje, a złoto traci. Drożeje ropa naftowa - informują maklerzy.
W środę polska waluta osłabiła się do poziomu 4,34 względem euro, a krajowe obligacje oddały część wtorkowego umocnienia. Analitycy nie wykluczają jednak poprawy globalnego sentymentu względem obligacji; złoty nadal będzie zależał od geopolityki i globalnych trendów.
Bank Handlowy wykorzysta część kwoty określonej w ramowej umowie pożyczki podporządkowanej z Citibank Europe w wysokości 250 mln euro - podał bank w komunikacie.
Vincent Mortier, szef inwestycji w Amundi uważa, że w grudniu euro i dolar osiągną przez krótki czas parytet, informuje Reuters.
Październik był drugim miesiącem z rzędu, w którym inflacja
HICP w strefie euro utrzymała się w celu Europejskiego Banku Centralnego.
Eskalacja konfliktu pomiędzy Rosją a Zachodem wywołała nieco
nerwowe ruchy na rynku złotego.
W Azji na giełdach indeksy idą w górę, bo spadek rentowności obligacji skarbowych w USA zachęca inwestorów do wzmocnienia swojej pozycji na rynkach akcji. Gracze śledzą też z uwagą informacje dotyczące planowanej nowej administracji prezydenta-elekta Donalda Trumpa. Na rynku walutowym USD jest stabilny wobec euro. Bitcoin jest po ponad 91.000 USD - informują maklerzy.
Jak szacują eksperci firmy Bain&Company, tegoroczne wydatki na dobra luksusowe utrzymają poziom 1,5 biliona euro. Pewnym zagrożeniem dla sektora...
Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę Polska przekazała obrońcom wsparcie militarne o wartości ok 3,23 mld euro - to m.in. setki czołgów i wozów bojowych oraz kilkanaście samolotów i śmigłowców. Wsparcie dla Ukrainy wpisuje się proces przezbrajania Wojska Polskiego ze sprzętu poradzieckiego na zachodni.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus