Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości EURUSD
1.0406-0.0002(-0.02%)EUR/USD 1:1 - euro/dolar
FOREX
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Rynki akcji w Europie zamknęły tydzień na plusach w czasie, gdy inwestorzy zwiększyli zakłady na cięcie stóp procentowych po słabych danych o przemyśle. Euro jest najniżej od dwóch lat.
Rząd Hiszpanii nałożył karę o łącznej wysokości 179 mln euro na pięć tanich linii lotniczych, w tym Ryanaira, za stosowanie nieuczciwych praktyk – poinformowało w piątek hiszpańskie ministerstwo ds. konsumenckich.
Inwestorzy walutowi szykują się na wzrost zmienności, który może wywołać polityka Donalda Trumpa. Po latach relatywnego spokoju wskaźnik rocznej zmienności kursu euro-dolar gwałtownie wzrósł tuż po amerykańskich wyborach prezydenckich. Fundusze hedgingowe intensywnie inwestują w kontrakty opcyjne, które zyskują na wartości przy większych wahaniach kursów, a analitycy radykalnie korygują swoje prognozy dla rynku walut – informuje agencja Bloomberg.
Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ) zawarło z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) umowę na realizację inwestycji w technologie wodorowe oraz wytwarzanie, magazynowanie i transport wodoru - podał BGK. Wsparcie będzie bezzwrotne, a budżet na inwestycje to 640 mln euro. Środki pochodzą z KPO.
Gospodarka strefy euro ma coraz poważniejsze problemy. Jej sektor prywatny wpadł w recesję pociągając w dół za sobą wspólną walutę.
Wygląda na to, że końcówka roku przyniesie Europie stagnację pomimo oczekiwanego na początku roku ożywienia gospodarczego.
Przewidywane na okres najbliższych 12 miesięcy obciążenie Polski spłatą zobowiązań zaciągniętych przez rząd na koniec października 2024 r. wyniosło 8.895 mln euro wobec 9.597 mln euro miesiąc wcześniej - wynika z danych Narodowego Banku Polskiego.
Kurs dolara do złotego znalazł się najwyżej od przeszło roku. To pochodna ruchów na głównej parze walutowej świata, gdzie dolar także wybijał roczne ekstremum. Indeks "zielonego" pokazuje znaczną siłę amerykańskiej waluty. Kurs europejskiej waluty wspólnotowej trzyma się na wysokich poziomach i każe płacić około 4,34 zł za jedno euro.
Europejski Bank Centralny (EBC) ustalił kurs euro na 1,0526 USD i 162,53 JPY - podał bank na swojej stronie internetowej.
W czwartek po południu polska waluta zatrzymała deprecjację na poziomie 4,34 względem euro, a rentowności krajowych obligacji poszły o kilka punktów bazowych w dół względem porannego poziomu.
Utrzymujące się na wysokich poziomach czynniki ryzyka nie pozwalają na nadmierne łagodzenie polityki monetarnej w strefie euro. Powinno ona pozostać restrykcyjna, gdyż zagrożenie ze strony inflacji nadal są zbyt wysokie – twierdzi Robert Holzmann, członek Rady Prezesów Europejskiego Banku Centralnego.
Opublikowane wczoraj po sesji wyniki finansowe technologicznego giganta Nvidia nie wzbudziły nadmiernych emocji - w handlu posesyjnym walory odnotowały nawet niewielki spadek. Tym samym ich przełożenie na sentyment wokół innych aktywów jest niewielkie.
Czwartkowy poranek przyniósł dalsze osłabienie polskiej waluty. Euro kosztuje już blisko 4,35 zł, a notowania dolara atakowały tegoroczny szczyt.
Francois Villeroy de Galhau z Rady Prezesów EBC twierdzi, że bilans ryzyk nadal wskazuje dalszy spadek inflacji w strefie euro nawet pomimo zapowiedzi podwyższenia ceł w USA, informuje Reuters.
Na europejskich giełdach główne indeksy przeważnie spadają. Inwestorzy oceniają raporty wynikowe spółek i czekają na dane z amerykańskiego rynku pracy. Na rynku walutowym USD jest stabilny do euro. Bitcoin dalej bije rekordy. Zyskuje złoto. Mocniej drożeje ropa naftowa po ataku bombowców Rosji na cele w Ukrainie - informują maklerzy.
Na europejskich giełdach główne indeksy się wahają. Inwestorzy czekają na dane z amerykańskiego rynku pracy, które mogą być wskazówką co do dalszych działań Rezerwy Federalnej w polityce monetarnej. Na rynku walutowym USD jest stabilny do euro. Bitcoin dalej bije rekordy. Zyskuje też złoto. Drożeje ropa naftowa po ataku bombowców Rosji na cele w Ukrainie - informują maklerzy.
Po tych otwarciach sieć RTV Euro AGD ma już łącznie 341 salonów w 229 miastach w Polsce.
Coraz większy odsetek firm oczekuje ożywienia popytu na towary trwałe. Pytanie, czy poprawa nastrojów przełoży się na rzeczywiste odbicie konsumpcji. Wydaje się, że spadek stóp procentowych w strefie euro może tchnąć nowe życie w firmy produkcyjne nastawione na eksport.
Yannis Stournaras z Rady Prezesów EBC powiedział, że bank centralny strefy euro jest bliski osiągnięcia już na początku przyszłego roku stabilnej 2 proc. inflacji, informuje Bloomberg.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus