Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości BZ.FUT (BRENT OIL)
72.920+0.010(+0.01%)Brent Crude Oil Spot - Ropa Brent
Towary (CFD)
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Ograniczenie wydobycia ropy, które ma wspierać utrzymanie wyższych cen surowca kolejny raz negatywnie przełożyło się na wyniki saudyjskiej gospodarki. W ostatnim kwartale minionego roku skurczyła się ona ponownie notując spadek PKB również w całym 2023 r.
Notowania ropy naftowej rozpoczynają bieżącą sesję od zniżki. Niemniej, i tak cena tego surowca znajduje się na drodze do zakończenia bieżącego miesiąca zwyżką. Byłaby to pierwsza miesięczna zwyżka od września ub.r...
W środę rano ceny ropy naftowej Brent na giełdzie w Londynie spadły o 0,58 proc., do 82,02 dol. za baryłkę. Potaniała też ropa WTI na giełdzie w Nowym Jorku - o 0,57 proc., do 77,38 dol. za baryłkę.
Po wzrostach podczas poprzedniej sesji, w środę ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku zniżkują. W centrum uwagi rynku znajduje się sytuacja geopolityczna na Bliskim Wschodzie po ataku na bazę wojskową USA w niedzielę i potencjalna odpowiedź Stanów Zjednoczonych na to wydarzenie.
Cena ropy rosła we wtorek w związku z obawami o podaż, wynikającymi z wydarzeń politycznych, jak i oczekiwaniem na wzrost popytu po publikacji najnowszych prognoz i danych makro.
We wtorek po godz.17.15 ceny ropy naftowej Brent na giełdzie w Londynie wzrosły o 0,57 proc., do 82,30 dol. za baryłkę. Podrożała też ropa WTI na giełdzie w Nowym Jorku - o 1,02 proc., do 77,56 dol. za baryłkę.
Futures w USA spadają, podczas gdy indeksy w Europie zwyżkują. Inwestorzy czekają na środową decyzję Fedu ws. polityki monetarnej, a także monitorują wyniki spółek za IV kw. Ceny ropy spadają.
Niesprzyjające warunki pogodowe ograniczyły dostawy rosyjskiej ropy realizowane drogą morską. Spadły one do najniższego poziomu od niemal dwóch miesięcy.
Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną. Na rynku utrzymują się obawy o eskalację napięć geopolitycznych na Bliskim Wschodzie po ataku na bazę wojskową USA w niedzielę.
We wtorek rano ceny ropy naftowej wzrosły. Baryłka ropy Brent kosztowała 82,1 dol., a za baryłkę ropy WTI płacono 77,1 dol.
Wtorkowy poranny handel na rynku ropy naftowej ma dosyć spokojny przebieg z lekką tendencją zwyżkową. Wśród inwestorów zauważalne jest wyczekiwanie na reakcję amerykańskich władz na ostatnie wydarzenia na Bliskim Wschodzie.
Cena ropy spadła w poniedziałek po trzech sesjach z rzędu zakończonych wzrostem kursu.
Notowania ropy Brent w poniedziałek po południu spadają o niemal 1,5 proc., do 82,3 dol. za baryłkę. Notowania amerykańskiej WTI także spadły o 1,5 proc. do 76,8 dol. za baryłkę.
Ropa jest najdroższa od listopada 2023 roku. Od początku roku na światowych rynkach podrożała ponad 8 procent. Za baryłkę ropy BRENT trzeba już zapłacić ponad 83 dolary. To przekłada się na ceny hurtowe, a zaraz podwyżki zobaczymy na stacjach paliw. Przez sytuację w regionie Morza Czerwonego mogą podrożeć nie tylko paliwa, ale też np. kawa.
Notowania ropy naftowej rozpoczynają nowy tydzień od delikatnej zwyżki. Wzrost cen tego surowca nie jest duży, co wynika z obaw związanych z koniunkturą gospodarczą i popytem na ropę – jednak przewaga kupujących się utrzymuje, co ma związek z niespokojną sytuacją na Bliskim Wschodzie...
Nowy tydzień na rynku ropy naftowej rozpoczyna się od umocnienia surowca. Ceny zwyżkują po doniesieniach z Bliskiego Wschodu, gdzie zginęli amerykańscy żołnierze oraz doszło do ataku na jeden tankowców na Morzy Czerwonym.
Ceny ropy naftowej lekko rosną z powodu obaw o dostawy surowca wobec zwiększonych napięć geopolitycznych na Bliskim Wschodzie po ataku drona na amerykańskie siły w Jordanii.
W poniedziałek ok. godz. 7 baryłka ropy Brent na giełdzie w Londynie drożała o 0,41 proc., do 83,89 dol., a WTI na giełdzie w Nowym Jorku o 0,38 proc., do 78,31 dol.
Ceny ropy naftowej lekko rosną z powodu obaw o dostawy surowca wobec zwiększonych napięć geopolitycznych na Bliskim Wschodzie po ataku drona na amerykańskie siły w Jordanii.
W kompetencjach Ministerstwa Przemysłu ma się znaleźć polityka państwa wobec wszystkich surowców energetycznych, czyli węgla, gazu, ropy, atomu i wodoru - zapowiedziała szefowa tego nowo utworzonego resortu Marzena Czarnecka. Według niej, przygotowywana zmiana ustawy o działach administracji rządowej zakłada utworzenie nowego działu „surowce energetyczne”, który trafi do Ministerstwa Przemysłu. Dotychczas w kompetencjach tego resortu był jedynie dział „gospodarka...
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus