Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości ETFBW20TR
41.97+0.12(+0.27%)BETA ETF WIG20TR
GPW - ETF
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Notowania na warszawskim parkiecie po pozytywnym otwarciu kontynuują trend wzrostowy, rosną trzy największe indeksy, a w WIG20 najmocniejsze pozostają papiery Allegro.
Notowania na warszawskim parkiecie po pozytywnym otwarciu kontynuują trend wzrostowy. Nieco ponad godzinę po otwarciu notowań rosną wszystkie główne indeksy, a w WIG20 najmocniejsze są papiery Allegro.
W 2023 r. spółki notowane w WIG20 prawdopodobnie istotnie zwiększyły wydatki na cele określone w pkt 1.5. dobrych praktyk. O dokładne dane trudno, bo podchodzą do nich z dużą swobodą. Sprawy nie ułatwiają też biura prasowe i działy relacji inwestorskich.
Notowania na warszawskim parkiecie przebiegają pod znakiem niewielkich wzrostów. Indeksowi WIG20 ciąży spadek Orlenu o 0,6 proc., natomiast silne są banki. Zdaniem analityków, dla GPW maj może być słabszym miesiącem niż kwiecień co oznacza, że bariera 2.500 pkt. na WIG20 może być trudna do pokonania.
Finałowa sesja kwietnia na rynku warszawskim skończyła się spadkami najważniejszych indeksów. W przypadku WIG20 cofnięcie o 1,26 procent było prostym zniesieniem wzrostu z sesji poniedziałkowej, która skończyła się zwyżką koszyka blue chipów o 1,16 procent. Jednak to nie spadek, a wielkość obrotu pozwala lepiej ocenić przebieg notowań.
Przed oficjalnym rozpoczęciem długiego weekendu majowego główne indeksy na GPW zaliczyły wyraźne cofnięcie. Dla WIG20 oznacza to tylko tyle, że wraca poniżej 2500 pkt. i przedłuża okres konsolidacji.
Spadki na giełdzie pogłębiły się i indeks największych spółek WIG20 zniżkuje o ok. 1,2 proc. W dół idą kursy wszystkich banków notowanych wśród blue chipów, w tym Pekao traci 1,1 proc., a Santander zniżkuje o 0,3 proc. Kursy: JSW, Aliora, Kęt i Orlenu zniżkują o ponad 2 proc.
Wtorkowa sesja na GPW rozpoczęła się od niewielkich spadków. Największą zniżkę, o 0,4 proc. notuje WIG20. Banki notowane wśród blue chipów radzą sobie lepiej od indeksu. Pekao i Santander, które opublikowały wyniki za I kwartał 2024 roku, rosną o ok. 0,1-0,3 proc. Kurs Grupy Azoty rośnie o 0,4 proc. Zdaniem analityków, aktywność inwestorów podczas wtorkowej sesji może być mała, z powodu dni wolnych od handlu.
Początek tygodnia na parkiecie w Warszawie przyniósł wzrost głównego indeksu, WIG20, o 1,16%, do poziomu 2507 pkt. mWIG40 podbił 1,13%, podczas gdy sWIG80 zanotował zwyżkę o 0,41%. Obroty na szerokim rynku wyniosły 1,18 mld złotych.
Indeks największych polskich spółek mocno rozpoczął skrócony tydzień handlu, który wypleniony jest po brzegi ważnymi danymi makroekonomicznymi. Może to sposób, aby wreszcie pokonać ważny poziom na wykresie i ruszyć w rejony niewidziane od 16 lat?
W drugiej części poniedziałkowej sesji większość indeksów zniżkuje lub powraca do punktu odniesienia. Wśród największych spółek dalej najmocniej rosną walory Kruka.
Początek poniedziałkowej sesji na GPW przyniósł wzrosty, ale po pierwszej fazie sesji lekko zniżkuje większość głównych indeksów. Wśród największych spółek najmocniej rośnie Kruk.
Ostatnia sesja tygodnia przyniosła poprawę nastrojów na GPW i odbicie po trzech dniach spadków na WIG20. Tym samym indeksowi udało się zakończyć tydzień na plusie. Szeroki wzrosty spółek portfelowych ominęły jednak JSW, na którego spadki cen gra coraz mocniej kilka funduszy hedgingowych.
Główne indeksy warszawskiej giełdy w piątek po południu kontynuują wzrosty i WIG20 zwyżkuje o 1 proc. Słaby jest indeks średnich spółek, który waha się wokół poziomu odniesienia. Po czterech dniach spadków, odbijają kursy spółek z sektora energetycznego, przy czym Tauron zyskuje ponad 4 proc. Rośnie większość dużych spółek z sektora detalicznego, a jedynie Pepco notuje stratę.
W piątek rano główne indeksy odreagowują czwartkowe spadki. WIG20 rośnie o 1,3 proc. i jest to pierwsza zwyżka dla indeksu po trzech spadkowych sesjach. Dino powróciło do wzrostów po dwóch dniach przeceny i obecnie rośnie o ponad 6 proc. KGHM zyskuje kolejne 1,8 proc. m. in. pod wpływem obaw o deficyt na rynku miedzi.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus