Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości ETFBW20TR
44.95+0.63(+1.42%)BETA ETF WIG20TR
GPW - ETF
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
W poniedziałek na warszawskim parkiecie panują pozytywne nastroje. Główne indeksy utrzymują lekkie wzrosty. Wśród największych spółek najmocniej rosną akcje Cyfrowego Polsatu.
Początek poniedziałkowej sesji na GPW przyniósł wzrosty głównych indeksów. Wśród największych spółek najmocniej rośnie Pepco.
Po świątecznej przerwie, piątkowa sesja okazała się odreagowaniem na warszawskim parkiecie. WIG20 odbił prawie 0,9% korzystając z nieco lepszej atmosfery na rynkach bazowych, chociaż tam skala wzrostów nie była tak duża. Lepsze zachowanie dużych spółek względem mniejszych wskazywałoby jednak kapitał zagraniczny jako źródło odbicia. Z drugiej strony europejskie parkiety nie zareagowały na wyższe od oczekiwań wstępne dane inflacyjne za maj...
Finałowa sesja tygodnia na rynku warszawskim skończyła się zwyżkami najważniejszych indeksów. WIG20 wzrósł o 0,87 procent przy blisko 3,78 mld złotych obrotu, gdy indeks szerokiego rynku WIG zyskał 0,72 procent przy niespełna 3,70 mld złotych obrotu.
Na giełdę powróciły dobre nastroje i wszystkie główne indeksy zwyżkują. Wartość WIG20 wynosi 2.497 pkt. Motorem wzrostów w indeksie są m.in. banki, dobrze radzą sobie spółki z sektora energetycznego. Allegro traci ponad 4 proc. i jest to czwarty z kolei spadek dla tej spółki.
Piątkowa sesja na GPW rozpoczęła się niewielkimi spadkami, jednak po godzinie notowań większość głównych indeksów warszawskiej giełdy znajduje się już na plusach. WIG20 rośnie o 0,6 proc. Straty nadrabiają spółki z sektora energetycznego, rosną kursy większości banków. Przecenione są papiery Allegro, spółka całkowicie już oddała dynamiczny wzrost sprzed tygodnia.
WIG w maju osiągnął kolejne rekordowe poziomy, a WIG20 dotknął 2600 pkt, po czym nastąpił spadek. Czy to już koniec zwyżki, która trwa od kilkunastu miesięcy, czy kolejna korekta spadkowa, jakich po drodze nie brakowało?
Sesja środowa na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie skończyła się mocnymi spadkami najważniejszych indeksów. WIG20 oddał 1,68 procent przy spadku indeksu szerokiego rynku WIG o 1,49 procent. Przecenie poddały się również koszyki spółek o średniej i małej kapitalizacji. Indeks mWIG40 stracił 1,23 procent, gdy sWIG80 oddał 1,16 procent.
W środę na GPW już pierwszej godziny handlu karty rozdawały niedźwiedzie. Trwająca od kilku sesji korekta przedłużyła się o kolejny dzień, indeks WIG20 znalazł się na najniższym poziomie od miesiąca, a spadkom wśród dużych spółek przewodził CD Projekt.
Korekta na warszawskim parkiecie pogłębia się. Indeks WIG20 spada o 1,7 proc., pozostałe główne indeksy znajdują się na ponad 1-procentowych minusach. Zdaniem ekonomistów, środowa sesja nie przesądza, że na GPW zaczął się trend spadkowy, a zniżki są korektą nadmiernego optymizmu, który panował w ostatnich tygodniach.
Na warszawskiej giełdzie nadal dominują słabe nastroje. Główne indeksy zniżkują, w tym WIG20 spada o 0,9 proc. Akcje CD Projektu, który przedstawił wyniki za I kw. 2024 r., tanieją o ponad 5 proc. i są najsłabsze wśród blue chipów. Po publikacji raportu wynikowego, o ponad 3 proc. spada Huuuge. PGE pogłębia wtorkowe zniżki, natomiast Tauron rośnie o ponad 1 proc. Lepiej od rynku radzi sobie część banków.
Mimo początkowo neutralnych perspektyw na otwarcie wczorajszej sesji na GPW, najważniejsze indeksy od rana notowały straty. Spośród głównych segmentów rynku negatywnie wyróżnił się indeks największych spółek WIG20, któremu po raz kolejny ciążył zniżkujący Orlen (-1,3%), choć solidnie ujemny wpływ na notowania miały także spadki największych banków czy prawie 4,5%-owa przecena PGE...
Wtorkowe notowania na rynku warszawskim skończyły się spadkami głównych indeksów. WIG20 oddał 0,95 procent, gdy indeks szerokiego rynku WIG spadł o 0,75 procent.
Sesja na GPW zakończyła się spadkami głównych indeksów, z których najmocniej zniżkował WIG20, gdzie przeceną objęła kursy prawie wszystkich spółek z portfela. Znów sporo uwagi rynku zebrały spółki, które publikowały wyniki.
Poranne spadki na warszawskiej giełdzie przybrały na sile. Niemal wszystkie spółki notowane w indeksie WIG20 zniżkują, a sam indeks traci ok. 1 proc. i waha się wokół poziomu 2.500 pkt. Zdaniem analityków, spadki są realizacją zysków i korektą w trendzie wzrostowym, jednak przełamanie tego oporu mogłoby przedłużyć negatywną tendencję na GPW.
Początek tygodnia na parkiecie w Warszawie nie przyniósł większych zmian głównego indeksu, WIG20 (0,05%) który pozostał blisko poziomu 2530 pkt. mWIG40 spadł o 0,19%, podczas gdy sWIG80 zanotował zniżkę o 0,2%. Obroty na szerokim rynku wyniosły 1,15 mld złotych.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus