Krajowe indeksy nie podążały zgodnie z wyraźnym kierunkiem, a piątkowa sesja, nawet pomimo wysokiej aktywności inwestorów (wartość obrotów na walorach z indeksu WIG20 przekroczyła 1,23 mld zł) zakończyła się kosmetycznymi zmianami głównych indeksów. W gronie blue chipów solidnie wzrastały duże państwowe spółki (PZU +2,0%, PKO BP +1,9%, Orlen +1,7%), jednak uwaga inwestorów skupiona była przede wszystkim na Dino (-9,8%), które zawiodło kwartalnymi wynikami...
Raport bieżący z plikiem 12/2024
Piątkowe notowania na rynkach akcji zostały podporządkowane czekaniu i reakcjom na wystąpienie prezesa Rezerwy Federalnej na sympozjum w Jackson Hole. GPW wpisała się w otoczenie, ale dołożyła do tego lokalną zmienną w postaci reakcji na wyniki kwartalne spółki Dino.
Wystąpienie Jerome’a Powella podbiło notowania indeksów akcji na światowych rynkach. Giełda w Warszawie nie wyłamała się i też zareagowała wzrostami na zapowiedziane luzowanie polityki monetarnej największego banku centralnego świata. Nie utrzymała jednak ich do końca sesji, która znów obfitowała w reakcje na wyniki dużych spółek.
Kurs giełdowej sieci marketów zanurkował już po wynikach Biedronki, a teraz pogłębił spadki po własnym raporcie. Sytuacja szybko się nie poprawi.
Trwa okres znaczącej redukcji marż i rentowności w polskim handlu detalicznym. W krótkim okresie jest to zjawisko bolesne dla inwestorów, ale w długim może nieść dla gospodarki szanse. W nadwyżkach generowanych przez firmy będzie partycypować więcej interesariuszy.
Dino chce kontynuować poprawę marży brutto w kolejnych okresach - poinformował Michał Krauze, członek zarządu i dyrektor finansowy Dino.
Dino zakłada, że w drugim półroczu marża EBITDA będzie nadal pod presją - poinformował Michał Krauze, członek zarządu i dyrektor finansowy Dino. Spółka przewiduje, że w tym roku sprzedaż porównywalna LFL może wzrosnąć w tempie średnim jednocyfrowym.
W piątek po południu zmienność głównych indeksów warszawskiej giełdy jest niewielka. WIG20 oscyluje wokół poziomu 2.400 pkt. Rosną największe spółki w indeksie, w tym PKO BP, Orlen i PZU, które równoważą spadek Dino o ponad 9 proc. Kruk, który rano był jednym z liderów wzrostów, spada o ponad 6 proc. po publikacji szacunkowych wyników za I półrocze 2024 r.
Dino planuje otworzyć w przyszłym roku więcej sklepów niż w tym roku - poinformował Michał Krauze, członek zarządu i dyrektor finansowy Dino.
Dino zakłada, że w drugim półroczu marża EBITDA będzie pod presją - poinformował Michał Krauze, członek zarządu i dyrektor finansowy Dino.
Dino chce kontynuować poprawę marży brutto w kolejnych okresach - poinformował Michał Krauze, członek zarządu i dyrektor finansowy Dino.
Adrian Skłodowski, analityk sektora detalicznego w Biurze Maklerskim PKO BP, zaktualizował ocenę atrakcyjności akcji Dino i Eurocashu.
Pierwsze godziny piątkowej sesji upływają pod znakiem handlu akcjami Dino, na które przypada ponad połowa obrotów realizowanych w indeksie szerokiego rynku WIG. Kurs spółki spada o 8,1 proc., po publikacji wyników kwartalnych. Mimo to, indeks WIG20 rośnie o 0,2 proc., m. in. dzięki zwyżce PKO BP i Orlenu. Spadają indeksy małych i średnich spółek.
Inwestorzy rozczarowani wynikami finansowymi Dino za pierwsze półrocze. Spółka ogłosiła je w czwartek wieczorem. Po otwarciu sesji na GPW w piątek rano kurs tej handlowej spółki zatrząsł się.
Inwestorzy zareagowali na dane opublikowane przez Dino Polska, właściciela sieci znanych marketów. Spółka odnotowała w piątek nad ranem znaczący spadek cen akcji - sięgnął ok. 10 proc. "Wyniki Dino są gorsze od oczekiwań rynkowych" - zauważa Janusz Pięta, analityk BM mBanku.