Podczas wtorkowych notowań na warszawskim parkiecie dominują spadki głównych indeksów, wśród nich WIG20 idzie w dół o 0,3 proc. PKO BP i Pekao kontynuują poniedziałkowe zniżki, natomiast Dino lekko nadrabia wcześniejsze straty. Pozytywnie wyróżnia się Ten Square Games, którego akcje rosną o 7,7 proc. po publikacji wyników kwartalnych.
Janusz Pięta z Biura Maklerskiego mBanku podniósł rekomendację dla akcji właściciela sieci marketów.
Ostatni tydzień sierpnia na GPW rozpoczął się od niewielkich zmian głównych indeksów, które po najlepszym tygodniu od początku hossy konsolidują się w oczekiwaniu na nowe impulsy.
Tydzień na GPW zaczął się od niewielkich wahań indeksów.
Grzegorz Kujawski z domu maklerskiego Trigon zdecydował się obniżyć cenę docelową akcji Dino Polska.
Sławomir Jakszuk, członek rady nadzorczej Dino, skorzystał z przeceny akcji spółki po wynikach za II kwartał.
Krajowe indeksy nie podążały zgodnie z wyraźnym kierunkiem, a piątkowa sesja, nawet pomimo wysokiej aktywności inwestorów (wartość obrotów na walorach z indeksu WIG20 przekroczyła 1,23 mld zł) zakończyła się kosmetycznymi zmianami głównych indeksów. W gronie blue chipów solidnie wzrastały duże państwowe spółki (PZU +2,0%, PKO BP +1,9%, Orlen +1,7%), jednak uwaga inwestorów skupiona była przede wszystkim na Dino (-9,8%), które zawiodło kwartalnymi wynikami...
Raport bieżący z plikiem 12/2024
Piątkowe notowania na rynkach akcji zostały podporządkowane czekaniu i reakcjom na wystąpienie prezesa Rezerwy Federalnej na sympozjum w Jackson Hole. GPW wpisała się w otoczenie, ale dołożyła do tego lokalną zmienną w postaci reakcji na wyniki kwartalne spółki Dino.
Wystąpienie Jerome’a Powella podbiło notowania indeksów akcji na światowych rynkach. Giełda w Warszawie nie wyłamała się i też zareagowała wzrostami na zapowiedziane luzowanie polityki monetarnej największego banku centralnego świata. Nie utrzymała jednak ich do końca sesji, która znów obfitowała w reakcje na wyniki dużych spółek.
Kurs giełdowej sieci marketów zanurkował już po wynikach Biedronki, a teraz pogłębił spadki po własnym raporcie. Sytuacja szybko się nie poprawi.
Trwa okres znaczącej redukcji marż i rentowności w polskim handlu detalicznym. W krótkim okresie jest to zjawisko bolesne dla inwestorów, ale w długim może nieść dla gospodarki szanse. W nadwyżkach generowanych przez firmy będzie partycypować więcej interesariuszy.
Dino chce kontynuować poprawę marży brutto w kolejnych okresach - poinformował Michał Krauze, członek zarządu i dyrektor finansowy Dino.
Dino zakłada, że w drugim półroczu marża EBITDA będzie nadal pod presją - poinformował Michał Krauze, członek zarządu i dyrektor finansowy Dino. Spółka przewiduje, że w tym roku sprzedaż porównywalna LFL może wzrosnąć w tempie średnim jednocyfrowym.
W piątek po południu zmienność głównych indeksów warszawskiej giełdy jest niewielka. WIG20 oscyluje wokół poziomu 2.400 pkt. Rosną największe spółki w indeksie, w tym PKO BP, Orlen i PZU, które równoważą spadek Dino o ponad 9 proc. Kruk, który rano był jednym z liderów wzrostów, spada o ponad 6 proc. po publikacji szacunkowych wyników za I półrocze 2024 r.
Dino planuje otworzyć w przyszłym roku więcej sklepów niż w tym roku - poinformował Michał Krauze, członek zarządu i dyrektor finansowy Dino.
Dino zakłada, że w drugim półroczu marża EBITDA będzie pod presją - poinformował Michał Krauze, członek zarządu i dyrektor finansowy Dino.
Dino chce kontynuować poprawę marży brutto w kolejnych okresach - poinformował Michał Krauze, członek zarządu i dyrektor finansowy Dino.