Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości GC.FUT (GOLD)
2645.100+36.100(+1.38%)Gold Spot - Złoto
Towary (CFD)
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Na europejskich giełdach główne indeksy spadają. Inwestorzy wolą zachować ostrożność przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi w USA i posiedzeniem Fed. W centrum uwagi są wyniki kwartalne spółek i dane makro z USA. Na rynku walutowym USD jest stabilny do euro i JPY. Drożeje ropa naftowa. Zyskuje bitcoin i złoto - informują maklerzy.
Na rynku złota padają nowe rekordy. Cena kruszcu wspięła się na historyczny szczyt korzystając z rekordowego popytu. A ten ustanowił kolejny kamień milowy w trzecim kwartale.
Środowy poranek na rynkach stoi pod znakiem wzrostu cen złota, które ustanowiły nowe historyczne maksimum. To rezultat publikacji danych z amerykańskiej gospodarki i oceny ryzyka geopolitycznego związanego z wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych.
Cena złota znów wspięła się w okolice historycznych szczytów, ponieważ inwestorzy oczekują na najnowsze dane gospodarcze z USA oraz zbliżające się wybory prezydenckie, które odbędą się już za tydzień – podaje agencja Bloomberg.
Na europejskich giełdach główne indeksy rosną. Trwa analiza wyników kwartalnych spółek i ocena komentarzy z EBC nt. inflacji w strefie euro. Na rynku walutowym USD jest stabilny do euro. Drożeje ropa naftowa. Zyskuje bitcoin i złoto - informują maklerzy.
Rafał Zaorski ogłosił w mediach społecznościowych, że sprzedał apartament nr 504 w warszawskim wieżowcu Złota 44. Jak pisały media w ostatnich dniach, o mieszkanie miało "bić się dwóch miliarderów", a jego kupno rozważał sam Elon Musk. Ostatecznie sprzedano go prawdopodobnie poniżej ceny z pierwszej oferty i za znacznie mniej niż kwota, którą Zaorskiemu mógł przynieść zablokowany "Epicki Flip".
W Azji na giełdach najważniejsze indeksy przeważnie rosną. Inwestorzy oceniają wyniki wyborów parlamentarnych w Japonii i informacje z Chin ważne dla krajowej gospodarki. Na rynku walutowym USD jest stabilny do euro i mocno zyskuje do JPY. Tanieje złoto - podają maklerzy.
W ostatnich miesiącach odnotowano wyraźny spadek zapotrzebowania na złoto ze strony Chin. Wśród głównych przyczyn wymienia się rekordowe wyceny tego szlachetnego metalu oraz słaba konsumpcję i niski popyt wewnętrzny.
Od kiedy w kwietniu pisałem na łamach "Wykresu tygodnia" o nowych rekordach cen złota, trend wzrostowy na tym rynku jeszcze bardziej przyspieszył - wskazuje w komentarzu dla Money.pl Tomasz Hońdo, ekonomista Quercus TFI.
Ostatni pełny tydzień października kończymy mieszanymi danymi. W minionych dniach mieliśmy do czynienia z nowymi rekordami i szczytami, ale też sporymi rozczarowaniami. Zapraszamy na podsumowanie.
W miarę jak ceny złota utrzymują się w długoterminowym trendzie wzrostowym, coraz więcej inwestorów decyduje się na zakup tego kruszcu w momencie spadków, wykorzystując rynkowe korekty jako okazję do wejścia na rynek.
Ceny palladu rosną w czwartek o ponad 7 proc. po tym, jak Stany Zjednoczone zasugerowały Grupie Siedmiu możliwość nałożenia sankcji na rosyjski eksport tego metalu. Jednocześnie notowania złota odrobiły część strat po największym spadku od 11 tygodni – podaje agencja Bloomberg.
Kurs złota spadał w środę na zamknięciu po sześciu sesjach z rzędu zakończonych wzrostami.
Cena złota osiągnęła rekordowy poziom w środę pomimo wzrostu kursu dolara, który wywierał presję na notowania jena i euro. Globalne indeksy giełdowe nieznacznie spadły, ponieważ inwestorzy wykazywali niechęć do podejmowania większych decyzji przed nadchodzącymi wyborami prezydenckimi w USA, które odbędą się za dwa tygodnie – podaje agencja Reuters.
O szczycie BRICS, prognozach MFW, ale również przyszłej cenie złota i kobietach biznesu.
Seria rekordów cen złota trwa. We wtorek kruszec był najdroższy w historii zarówno na rynku spot jak i kontraktów terminowych.
W górach Börzsöny w północnej części Węgier mają się znajdować jedne z największych złóż złota i srebra na świecie. Spółka wydobywcza powołana do ich wydobycia właśnie została zarejestrowana, trwa już uzyskiwanie pozwoleń - napisał serwis divany.hu.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus